Heiztechnik - Producent kotłów

DasPell wasze spalanie i parametry

3 lata 10 miesiąc temu #3815 przez lukhad
Witam!
Podzielcie się waszymi wynikami spalania pelletu.
Ja ogrzewam ok 180 m2, piec to Daspell 20kW, część grzejników delikatnie poprzykręcana na termostacie (pomieszczenia nie używane na parterze), temperatura w domu to ok 21 st. Od 5 września grzany cały dom, wynik ok 3,5 tony. Nie wiem czy to dużo czy mało ponieważ nie mam porównania.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 10 miesiąc temu #3829 przez Patrol
witam
wygląda, że w normie; u mnie średnia wychodzi ~700kg na miesiąc (kocioł 15kW, pow 220m2); do tej pory starczał mu strumień paliwa 0,9 - 1,1 kg/godz. Teraz zużycie wzrasta. Temperatura różnie 21-25 ze wzgl. na maluchy.
pozdrawiam

3 lata 10 miesiąc temu #3918 przez Mariano
Witam.Jakie wprowadzić ustawienia by piec miał strumień paliwa 0,9-1,1 kg/godz. ??? Do tej pory minimalny strumień jaki udało mi się ustawić to 2,4 kg/godz. kocioł 20kW dom nowo wybudowany o pow. 132 m + poddasze 130 m (nieogrzewane,możliwość adaptacji w późniejszym czasie), ocieplenie: ściany 15 cm, strop 15 cm , posadzka 15 cm. Piec do tej pory chodził 8 dni z przerwami (rozpalanie przy większych mrozach) i spala ok. 60 kg na dobę, ogrzewanie podłogowe 130m i 1 grzejnik. Proszę o informację po jakim czasie ilość spalanego paliwa zacznie oscylować w jakiś normalnych granicach bo przy takim spalaniu można zbankrutować.

3 lata 10 miesiąc temu #3924 przez Patrol
zacznij od wpisania realnej wydajności podajnika - nie wiem dlaczego fabryczna nastawa to 10,5kg, skoro realnie wychodzi ok 6,6kg; następnie w opcjach modulacji mocy masz czas pracy podajnika - możesz zjechać z nastawami poniżej 3, 6 i 9 sekund odpowiednio dla 30, 50 i 100%; na koniec zostaje jeszcze parametr w opcjach serwisowych, w ustawieniach pracy palnika - możesz wydłużyć czas pracy z 20 na np. 21 sek, ale jak zmienisz już nastawy w opcjach modulacji mocy kotła to tego nie ma sensu ruszać.

3 lata 10 miesiąc temu - 3 lata 10 miesiąc temu #3925 przez Mariano
Gdzie znajdę wydajność podajnika i te 10,5 kg ???Czy do zmiany potrzeba jakieś kody??Mam zmienić na 6,6 kg tak jak podajesz??Czasem pracy podajnika już regulowałem ale gdy zszedłem poniżej pewnych wartości działało to w drugą stronę bo zwiększała się ilość strumienia paliwa.Szkoda że nie można regulować czasu przerwy między pracą podajnika.

3 lata 10 miesiąc temu #3934 przez Patrol
Menu>ustawienia serw.>0000>ustawienia palnika>PRACA:
*wydajność podajnika: 10,5kg/h
i tam masz też
*czas cyklu praca - 20s. [ten czas musisz zwiększyć a nie zmniejszyć, bo zwiększając np. na 21 s. wydłużasz przerwę pomiędzy kolejnymi załączeniami podajników] ale ten parametr jak już wcześniej pisałem bym zostawił;
o ile będzie taka potrzeba w modulacji mocy ustaw sobie dla 30% np. 2.6sek zamiast 3sek; dla 50% 5,5sek itd

3 lata 10 miesiąc temu #3939 przez SERWIS1
Witam

Aby zmienić wydajność podajnika w menu serwis należy najpierw zważyć ilość podawanego paliwa na godzinę przez podajnik (dla różnej granulacji i klasy zmienia się ilość podanego w jednostce czasu paliwa). Wystarczy włączyć podajnik na 6 min i złapać spadający przez łącznik elastyczny pellet (zdejmujemy dolną część łącznika i wkładamy do woreczka lub wiaderka). Otrzymany wynik mnożymy razy 10 i wpisujemy otrzymaną wartość w serwisie.

Zmniejszanie podawania spowoduje zmniejszenie mocy co raczej wpłynie na wzrost spalania, ponieważ kocioł nie będzie w stanie osiągnąć zadanej temperatury.
W sytuacji, gdy zmniejszamy podawanie musimy jednocześnie zmniejszyć nadmuch w przeciwnym wypadku ogrzejemy kominem okolicę.

Sugerowane ustawienia (wstępne - zawsze należy skontrolować spalanie - płomień powinien być długi żółto pomarańczowy, jasny postrzępiony płomień oznacza nadmiar powietrza) dla kotła HT DasPell 15 (20):
Moc nadmuchu 100% - 46%
Praca podajnika 100% - 9s
Moc nadmuchu 50% - 40%
Praca podajnika 50% - 6s
Moc nadmuchu 30% - 30%
Praca podajnika 30% - 3s
Minimalna moc kotła FL - 25% (zbyt niska moc minimalna przy dużych odbiorach ciepła zwiększa spalanie)
Maksymalna moc kotła FL - 65% (75%) (ograniczenie mocy sprawi, że kocioł nie wejdzie w pracę na mocy większej niż maksymalna moc FL)

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

3 lata 10 miesiąc temu - 3 lata 10 miesiąc temu #3945 przez Patrol
miałem już pellet od co najmniej 6 dostawców o różnej granulacji i nigdy po ważeniu nie wyszło więcej niż 6,7 kg/h, także do 10,5 kg jest bardzo daleko, a przede wszystkim ten parametr przekłamuje wskazanie strumienia;
każde podejście jest indywidualne, ale co do zmniejszania podawania to nie do końca prawda, bo faktycznie zmniejszy się moc, ale spalanie nie musi wcale wzrastać; ja zmniejszam podawanie po to, żeby kocioł nie wygaszał się zbyt często, ma jedynie pracować w okolicy temp. zadanej i jej nie przekraczać; jego częste wygaszanie i rozpalanie nie ma sensu, każde ponowne rozpalenie dodatkowo wychładza kocioł przez funkcję czyszczenia, kocioł potem wchodzi na wyższe moce, żeby uzyskać temp. zadaną; można to też ograniczyć wartościami mocy FL jak pisał serwis;
w każdym razie u mnie przy temp powyżej 4st większość czasu spędza na minimalnej mocy, redukując ilość postojów do minimum;

3 lata 10 miesiąc temu #3946 przez Mariano
Witam.Dzięki za podpowiedzi, zmienię dziś wydajność podajnika na 6,6 kg/h i zobaczę co będzie się działo.Ustawię także większe FL min. może na 40%. Temperaturę zadaną pieca mam 60 stopni, piec chodzi cały czas w granicach 58-63 stopni i nie wygasza się ani razu przez całą dobę. Nie zauważyłem także żeby przechodził w tryb NADZÓR, może mam coś skopane. Pytanko jeszcze odnośnie Histerezy jakie wprowadzić wartości na co mają one wpływ.

3 lata 9 miesiąc temu #3962 przez SERWIS1
Witam

Kocioł będzie przechodził w Nadzór w przypadku, gdy w Ustawieniach Serwisowych > Ustawienia Palnika Nadzór > Czas nadzoru ustawimy czas, przez który ma pracować w tym trybie. Po ustawieniu czasu nadzoru należy ustawić czas pracy w nadzorze oraz czas cyklu, aby podawanie paliwa zapewniło utrzymanie żaru na palniku.

Histereza kotła decyduje o momencie ponownego załączenia się kotła od momentu osiągnięcia temperatury zadanej. (przykład: Temperatura zadana 70 stopni C, Histereza kotła 15 stopni C - kocioł przechodzi z trybu Praca do Postoju lub Nadzoru, jeżeli temperatura spadnie do 55 stopni C ponownie przechodzi poprzez Rozpalanie do trybu Praca.

Histerezy H1 i H2 określaja ile stopni od temperatury zadanej przełączane zostają poszczególne progi mocy (w trybie Standardowym). (Przykład: H1 - 3 stopnie C, H2 - 6 stopni C , temperatura zadana 70 stopni C. Przy temperaturze 64 stopnie C palnik przejdzie do mocy 50 %, a przy temperaturze 67 stopni C przejdzie do mocy 30%).

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

Czas generowania strony: 0.374 s.