Heiztechnik - Producent kotłów

DasPell wasze spalanie i parametry

3 lata 7 miesiąc temu #4029 przez biper
Aby zmienić wydajność podajnika w menu serwis należy najpierw zważyć ilość podawanego paliwa na godzinę przez podajnik (dla różnej granulacji i klasy zmienia się ilość podanego w jednostce czasu paliwa). Wystarczy włączyć podajnik na 6 min i złapać spadający przez łącznik elastyczny pellet (zdejmujemy dolną część łącznika i wkładamy do woreczka lub wiaderka). Otrzymany wynik mnożymy razy 10 i wpisujemy otrzymaną wartość w serwisie.

hmm wydajność podajnika aktualnie jest ustawiona na 10,5 kg/g
po wykonaniu czynności jak wyżej czyli przy ręcznym włączeniu podajnika na 6 minut (ciągłe podawanie paliwa) po zważeniu otrzymałem 2.1 kg razy 10 to wychodzi 21 kg ! Taką wartość mam wpisać w ustawieniach wydajności podajnika??
W trakcie pracy kotła podajnik podał 1.8 kg po pomnożeniu wychodzi 18 kg.
Patrol w jaki sposób obliczyłeś wydajność Twojego podajnika ? skąd ten wynik 6.5-6.7 kg

Druga rzecz : po wpisaniu 21 kg wydajności podajnika z ustawieniami Moc nadmuchu 100% - 46%
Praca podajnika 100% - 8s
Moc nadmuchu 50% - 40%
Praca podajnika 50% - 5s
Moc nadmuchu 30% - 30%
Praca podajnika 30% - 3s
moc kotła wynosiła 34KW (posiadam kocioł HT20 kW)
Natomiast po wpisaniu 18 kg z tymi samymi ustawieniami modulacji mocy kocioł wyświetlał moc 31 kW

Jak prawidłowo obliczyć wydajność podajnika ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 6 miesiąc temu #4030 przez Patrol
biper:
dokładnie taki sam cykl pracy miałem tj. zasilanie motoreduktora bezpośrednio z sieci przez 6min, potem ważenie, odjąłem wagę naczynia i mnożnik 10.

3 lata 6 miesiąc temu #4031 przez biper
To z tego wychodzi że powinienem wpisać 21 kg
Jedna ważna rzecz- po wpisaniu tej wartości przy ustawieniu modulacji mocy 100% podawanie na 8s moc kotła wg wskazania wynosi 34kW
dopiero jeśli ustawię podawanie na 5s to moc realnie spadnie do 20kW
W dalszym ciągu nie jestem w stanie określić rzeczywistej mocy kotła wg moich ustawień, oraz załóżmy że przy optymalnej mocy kotła 19.1kW ( z ustawieniami 10.5 kg wydajność podajnika, modulacji mocy 100% na 8s) taka wartość jest wyświetlana jeśli chodzi o moc to kocioł spala 3,7 kg/g

Patrol jeśli to nie problem proszę podaj swoje ustawienia modulacji mocy oraz min i max moc kotła FL
pozdrawiam

3 lata 6 miesiąc temu - 3 lata 6 miesiąc temu #4033 przez Patrol
tryb pracy fuzzy logic:
100% moc nadmuchu: 44% / 9 sek
50% moc nadmuchu: 33% / 5.2 sek
30% moc nadmuchu: 24% / 1.9 sek
w TYM temacie podałem Ci jeszcze moje pozostałe parametry
pozdrawiam

edit:
zauważ, ze tak naprawdę chodzi tu o moc palnika i to ona jest wskazywana przez sterownik, a moc kotła może odpowiadać rzeczywistej po analizie spalin

3 lata 6 miesiąc temu - 3 lata 6 miesiąc temu #4037 przez biper
Patrol
zastosowałem podane przez Ciebie ustawienia i powiem szczerze aż z ciekawości odpaliłem kocioł i trochę mnie to zaskoczyło !
spalanie 2,4 kg a nie 3.8 przy Twoich ustawieniach
ale wystarczy zmienić w ustawieniach wydajność podajnika z 6.5 na 10,5 kg a z 2,4 robi się 3,9 kg więc wychodzi na to że podobnie mamy ustawione moc palnika w zależności ustawień wydajności podajnika
Odnośnie modulacji mocy Twój kocioł pracuje w trybie standardowym czy też FuzzyLogic ?
u mnie ustawiłem min FL na 25% natomiast max FL 80% zauważyłem że przy zadanej temp kotła 70 stopni po osiągnięciu temperatury 66 stopni kocioł przechodzi na moc 50% i tak do 70 stopni
potem temperatura powoli spada i następnie dogrzewa ponownie do 70
tylko dla czego nie przechodzi na moc 30%
co zmienić jaki parametr ustawić ? czy ewentualnie zmienić tryb z FL na standart ?

3 lata 2 miesiąc temu - 3 lata 2 miesiąc temu #4137 przez Mariano
Witam. Proszę o poradę. W domu mieszkam od 3 miesięcy do tej pory piec ustawiony był na funkcję LATO i podgrzewał wodę do zadanej temp. 47 st. bez żadnych problemów. Ponieważ zaczęło robić się chłodno pomyślałem że odpalę ogrzewanie podłogowe by zmienić trochę temp. w domu. W tym celu przestawiłem piec z funkcji LATO na Bez priorytetu. W tym momencie załącza się pompa C.O. (piec nie pracuje) i obniża temp. na piecu z zadanej 55-56 st. do 37 st. po czym się wyłącza. Gdy piec pracuje (podgrzewa wodę) w tym samym momencie pracuje także pompa C.O. i wszystko ładnie grzeje, ale gdy piec już nagrzeje wodę wygasza się nie reagując na to że nie nagrzał jeszcze pomieszczeń. I znowu zbija temp. z pieca i wyłącza się. Próby podnoszenia temp. na termostatach nie powodują reakcji pieca (nie rozpala się). Poradźcie proszę jakie powinienem mieć ustawienia by piec reagował na termostaty i nagrzewał pomieszczenia do zadanej temp. Posiadam piec HT DASPELL 20kW mam jeden grzejnik w łazience na pozostałej części domu ogrzewanie podłogowe, 4 termostaty i Eco Ster 200. Tak naprawdę to mój pierwszy sezon grzewczy.

3 lata 2 miesiąc temu #4140 przez SERWIS1
Witam

Podnieś nastawę kotła na 70 stopni C ( w przypadku ustawienia dużej histerezy temperatura zadana musi być odpowiednio wysoka, a poza tym ustawianie kotła na 55 stopni C zamiast oszczędności może Ci przynieść jedynie szybsze zużycie wymiennika - korozja).

pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

3 lata 2 miesiąc temu #4142 przez Mariano
Czy podniesienie temp. pieca na 70 st. rozwiąże mój problem ?

3 lata 2 miesiąc temu #4143 przez SERWIS1
Witam

Masz ustawiona niską temperaturę kotła i dużą histerezę więc kocioł w pewnym momencie nie ma czym grzać. Kocioł pracuje według nastawy i histerezy więc nie włącza się, ponieważ tak mu nakazano pracować.
Podniesienie temperatury spowoduje, że będzie pracował w zakresie od 55-70 stopni C (przy założeniu że Histereza kotła ustawiona jest na 15 stopni C).

pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

3 lata 1 miesiąc temu - 3 lata 1 miesiąc temu #4173 przez Mariano
Zmieniłem temp. kotła na 70 st. i histerezę na 15 st. niestety nic to nie dało, piec pracuje w podwyższonej temp. i tyle. W dalszym ciągu C.O. działa wtedy kiedy piec nagrzewa wodę, gdy już nagrzeje do zadanej wygasza się, a pompa C.O. zbija temp. z pieca aż do 36 st. W ustawieniach serwisowych zmieniłem pracę w nadzorze na 20 min i piec tyle pracował. Moc w tym momencie 2,8 kW, strumień 0,5 kg/h. Po upłynięciu 20 min piec się wygasił a pompa C.O. znowu zaczęła zbijać temp. z pieca.

Czemu piec nie reaguje na ustawioną histerezę ??

Czas generowania strony: 0.369 s.