Heiztechnik - Producent kotłów

DasPell wasze spalanie i parametry

1 miesiąc 2 tygodni temu #8643 przez SERWIS1
Witam

Gwarancja na palnik wynosi 2 lata bez konieczności wykonywania przeglądów. Wykonywanie przeglądów jest potrzebne do prawidłowej pracy palnika - brak wykonywania przeglądów może zakończyć się zniszczeniem palnika w przypadku, gdy będzie on eksploatowany z usterką.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 tydzień 2 dni temu #8866 przez grzegorz352
mam kocioł 20kw regulator rcontrol em 890
175 m do ogrzania instalacja podłogowa
spalanie ok 18 kg na dobę
pierwszy sezon
piszecie ile rozpaleń na dobę itp.
mój sterownik cały czas pokazuje tę same wartości początkowe
ilość rozpaleń 1 itd
co jest nie tak

1 tydzień 2 dni temu #8867 przez jackjj
Siemanejro
zobacz moje ustawienia w załączeniu jak masz coś inaczej to dawaj znać będziemy rozkminiać

Skup się na początek na pliku A gdzie są ustawienia użytkownika

Serwisowych na razie nie dotykaj
Jak chałupa nie dogrzana to może jechać aż nagrzeje
;)

PS. Jak masz moduł internetowy to wrzuć swoje parametry
Yasek

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem
Załączniki:

4 dni 10 godzin temu - 4 dni 8 godzin temu #8896 przez jackjj
Cześć dla tych którzy wciąż narzekają że im dużo pali przy moich 200m2 ogrzewanej podłogi - 135 m2 użytkowych czy 735m3 kubatury spalanie kolejny tydzień to 9 workow na TYDZIEŃ w chacie mam 22 *C a praktycznie co wieczór na TV idzie w ruch jeszcze kominek
Za oknem około zera stopni

Sterowanie pogodowe podłogą za pomocą zaworu 4d krzywa 0.3 z obniżeniem od termostatu o 2 *C i przeważnie chodzi z obniżeniem bo w chacie raczej jest po wyżej 22*C

Biorąc pod uwagę że latem te 9 worków starcza mi na miesiąc stad od 19 kg na dobe trzeba odjąć 4 kg na podgrzanie CWU stad na samo CO idzie około 15kg na dobe

PS. Żeby niebyłe uważam to za całkiem przyzwoity wynik i szczerze to co bym nie kręcił to obniżenie spalania podczas sezonu grzewczego o 2-3 kg jest bardzo ulotne bo wystarczy że zmieni się temp na zewnątrz wszystkie obliczenia biorą w łeb także z całym szacunkiem darujcie sobie kręcenie w kotle w celu tzw obniżenia spalania skupcie się na tym żeby spalanie było bezdymowe i raczej na płynnym sterowaniu układem CO chodzi o to żeby jak temp w chacie została osiągnięta obniżyć temp wody na podłogę czy tez przy kaloryferach wyłączyć pompę to jest tak proste a często ludzie przegrzewają pomieszczenia co jest bardzo niezdrowe i narzekają że im kocioł dużo pali

Pamiętajcie jak otworzycie drzwi kotła płomień ma być żółty, długi i równy nieposzarpany

Jeśli jest biały znaczy że za dużo powietrza mogą być spieki

jeśli na końcach płomienia jest dymienie to znaczy że za mało powietrza i z komina podczas spalania będzie widać dymienie

mam kocioł 3 sezon i jestem z niego zadowolony nic tfu tfu się nie zepsuło grzałkę mam na zapasie w tym sezonie w lato nie wytrzepalem rury podajnika wiec może będę to musiał zrobić podczas sezonu jak się zabije trocina u góry jak u jednego z kolegów
Tak co tydzień sypanie pelletu i co dwa tygodnie wybieranie popiołu również raczej co dwa tygodnie czyszczenie kotła

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

4 dni 9 godzin temu #8897 przez mirody
9 workow na dobe...

4 dni 8 godzin temu #8898 przez jackjj
Oczywiście 9 worków czyli 135kg na tydzień OK. 18-19 kg na dobe minus OK. 4 kg na podgrzanie CWU to daje jakieś 14-15 kg na dobe na samo CO

4 dni 6 godzin temu #8899 przez mirody
jackjj
jakie masz ustawienia?

3 dni 6 godzin temu #8903 przez jackjj
W załączeniu ustawienia - jak Ci czegoś brakuje daj znać
;)

Załączniki:

3 dni 6 godzin temu #8904 przez mirody
U mnie nie ma wszystkich funkcji tak jak u ciebie... :/

3 dni 6 godzin temu #8905 przez jackjj
W econecie pewne funkcje inaczej się nazywają ale w sumie o to samo chodzi

Czas generowania strony: 0.422 s.