Heiztechnik - Producent kotłów

DasPell wasze spalanie i parametry

5 miesiąc 2 tygodni temu #9103 przez Markus
Czas cyklu pracy podajnika to łączny czas podawanie oraz czas przerwa podawania.
Jeżeli zmniejszyłeś czas cyklu z 20 s na 18 s, to tak na prawdę zmniejszyłeś czas przerwy miedzy kolejnym podawaniami.
Czyli będzie częściej podawane paliwo. Czyli moc się zwiększy.

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 miesiąc 2 tygodni temu #9104 przez jackjj
Markus
Weź plik Patrola i tam masz czas cyklu możesz go zmieniać i zobaczysz jak pozostałe elementy czyli podawanie będzie się zmieniać - łatwiej wtedy zrozumieć ten plik wyjaśnił mi wiele na poczatku mojej przygody z daspell

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

5 miesiąc 2 tygodni temu #9106 przez Katte
Cześć, plik Patrola ogarnięty , wklepałam do niego swoje przeważenie i trochę podkręciłam pod swój kocioł ;-) wedle wskazówek .
Jutro powklepuje nastawy i swoje obserwacje opiszę , czy będzie hulał tak jak bym tego chciała.
Pozdrawiam pomocników , wielkie Dzięki !

5 miesiąc 2 tygodni temu #9107 przez borowa

jackjj napisał: Markus
Weź plik Patrola i tam masz czas cyklu możesz go zmieniać i zobaczysz jak pozostałe elementy czyli podawanie będzie się zmieniać - łatwiej wtedy zrozumieć ten plik wyjaśnił mi wiele na poczatku mojej przygody z daspell

Możesz mi podesłać ten plik

5 miesiąc 2 tygodni temu - 5 miesiąc 2 tygodni temu #9108 przez Markus

Tak jak napisałem w swoim poście. Zmniejszając czas cyklu, zwiększamy moc (o ile jednocześnie nie majstrujemy przy czasach podawania 100%, 50%, 30%)

Dokładnie to pokazuje plik Patrola (dostępny w Jego stopce) .

Pozdrawiam

Załączniki:

5 miesiąc 2 tygodni temu - 5 miesiąc 2 tygodni temu #9118 przez borowa

Markus napisał:

Tak jak napisałem w swoim poście. Zmniejszając czas cyklu, zwiększamy moc (o ile jednocześnie nie majstrujemy przy czasach podawania 100%, 50%, 30%)

Dokładnie to pokazuje plik Patrola (dostępny w Jego stopce) .

Pozdrawiam

Moje ustawienia:
100%podawamie 5,2s nadmuch,35% moc 14.4
50%-1.7 s nad. 33%
30%1.3s nad. 32%
H1 5
H2 10
Cykl 22

5 miesiąc 2 tygodni temu #9121 przez Markus

borowa napisał: Moje ustawienia:
100%podawamie 5,2s nadmuch,35% moc 14.4
50%-1.7 s nad. 33%
30%1.3s nad. 32%
H1 5
H2 10
Cykl 22

Tak na podstawie Twoich borowa danych wyszło mi, że:

Czyli podawanie pelletu jest na poziomie 12,2 kg/h.

Ja mam kocioł 25 kW, pewnie trochę za duży dlatego ustawiłem na 100% - 20Kw
na 50% - ustawiłem 50% z 25kW czyli 12-13 kW (ostatnio podbiłem do 14 kW - większe rozbiory CWU)
na 30% - ustawiłem 32% z 25 kW czyli około 7,9 kW

Jak masz ochotę po testować, to zakładając że masz kocioł 15 kW oraz wydajność podajnika 12,2kg/h
to można pokusić się o takie ustawienie:

100% - 4,6 s co daje 14 kW
50 % - 2,5 s co daje 7,6 kW
30 % - 1,7 s co daje 5,2 kW

A i co ważne przy wyliczeniach ustawiłem cykl 20s.

A wszytko przy założeniu że pellet został przeważony i wydajność podajnika wynosi 12,2 kg/h.

Jak masz inną wydajność podajnika, to trzeba by przeliczyć czasy podawania.

Pozdrawiam

Markus

Załączniki:

5 miesiąc 1 tydzień temu #9142 przez jackjj
Siemadejro
Tak dla potomnych w załączeniu wykres pracy kotła (praca/postój) i temperatury zewnętrznej (dodam tylko że ogrzewaniem zarządzam wyłącznie pogodówką tak wiec działa proporcjonalnie) jak widać mimo tego że wcześniej temperatura była na zewnątrz wyższa kocioł przy tych samych ustawieniach dochodził szybciej do zadanej temp i często przechodził w postój teraz od kilku dni nie wyłącza się ale pracuje na niskiej mocy
Jaki jest tego powód ?
W mojej ocenie powód jest jasny otóż kocioł pracuje po tygodniu z mniejsza sprawnością bo jest zanieczyszczony na ścianach popiołem bowiem czyściłem go w ostatnia niedziele a dziś sobota a poszło już ponad 9 worków paliwa

Chciałem tym spostrzeżeniem pokazać jak bardzo zmieniają się warunki w kotle wystarczy obrosniecie tygodniowe ścian, a kocioł traci sprawność i spala na dobe więcej paliwa bo dłużej pracuje niż pozostaje w postoju

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem
Załączniki:

5 miesiąc 1 tydzień temu #9145 przez jackjj
Cześć
Niestety odbiory na dom są tak duże (na zewnątrz od 3 dni między 6-7*C), że kocioł po gruntownym czyszczeniu dalej nie ma ochoty się wygasić - pracuje wciąż blisko zadanej 75*C
Przestawiłem z trybu Standard na tryb FL zobaczymy jak długo kocioł będzie pozostawał w postoju jeśli będzie to poniżej 40 minut to chyba jednak wrócę do trybu standard ....

5 miesiąc 1 tydzień temu #9146 przez Patrol
Zanieczyszczony wymiennik az tak drastycznych zmian nie powoduje, niestety to temp. + wiatr. Cieszyc sie trzeba, ze nie mamy -30c.