Heiztechnik - Producent kotłów

DasPell wasze spalanie i parametry

6 miesiąc 2 tygodni temu #9699 przez Rafal2110
Też mi zostaje taki popiół ale mi się wydaje że mam trochę wilgotny pellet.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 miesiąc 2 tygodni temu #9700 przez Robson1916
Tez mi sie tak zdaje kolego, ze to moze być wilgotny pellet...;/ no zobaczymy dalej co bedzie, u mnie dochodzi jeszcze duze spalanie... I nie podoba mi sie ciag kominowy, mysle ze jest za duzy, mam niby za kotlem w kominie ten rck lub cos podobnego, ale to powinno pracowac, otwierac sie i zamykac a tam nic, nie wiem czy to dziala, moj instalator mial zawitac i sprawdzic to wszystko ale nie widac go.wcale;/

Red DasPell 20 kW, + 250 L zbiornik CWU

6 miesiąc 2 tygodni temu #9701 przez jackjj

Robson1916 napisał: Witam. Podpowiecie mi może taka rzecz? Mam zadaną temp. Na 70 stopni...histereze kotła 15 stopni. H na 50% - 9 stopni, h na 30% - 5 stopni. Wiec pytanko czy nie lepiej zadana na 75 ustawić?i histerezę zostawic na 15 stopnich? Aaa i jeszcze... Piec mam 20kw i 200m grzewczych, kolega markus podpowiedział mi aby sprobować podawanie na 100% tak ustawić aby piec pracowal ba 16kw czyli 80% mocy, oczywiście wszystko według pliku patrola, przewazony pellet i poustawiane, mimo to na palniku zostaje mi coś... Czarny grubszy popiół ale taki zeslolony delikatnie ze sobą, kiedy go dotknę to się rozpada bez problemu, lecz zostaje na palniku. Nadmuchy za duze? Za male? 100% nadm. 34% , 50%- nadm. 32%, 30% nadm. 30%.

Zawsze lepiej trzymać niższe temperatury jest to ekonomiczniejsze im wyższe temperatury tym wyższe straty a tym ze będziesz miał 75 zamiast 70 nie zmienisz tego co nasz na palniku
Ja mam zadana 75 żeby uzyskać cieplejszy powrót

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

6 miesiąc 2 tygodni temu #9702 przez MateuszZurek

jackjj napisał: Serwis1
Sprawdziłem zawór jak włączę on to się zamyka jak kliknę of to zamyka nie wiem czy tu cis jeszcze można sprawdzić ?
Może w sumie naszedłem na moment kiedy otworzył się na maxa i waliła na niego gorąca temp a potem dość szybko się zamknął bo na wykresie ecoNet jest tylko pik a z tego co widzę to zawór może się otworzyć w ręcznym maksymalnie na 25% i tyle wystarczało żeby sterować podłoga.

Napisz czy coś jeszcze sprawdzić czy uznać sprawę za normalna ?

PS. Doszedłem do peletu z ubiegłego sezonu który się dość mocno spiekal (stary zapas) jakieś rady co do spalania pomyślałem żeby go mieszać z tym co się spala bez problemu sypać np na zmianę worek jednego i worek drugiego i tak wypełnić zasobnik tylko co wtedy z ważeniem ???

Cześć,
Jeszcze możesz ściągnąć siłownik z zaworu i sprawdzić czy faktycznie w pozycji 5 zawór jest ustawiony na 50%.

6 miesiąc 2 tygodni temu #9703 przez jackjj
Chyba raczej to u mnie nie da rady - bo zintegrowane urządzenie więc raczej nie da rady sprawdzić oddzielnie

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

6 miesiąc 2 tygodni temu #9704 przez Robson1916
Panowie a jak to jest z pracą kotła na lato? ustawia się jakoś tryb lato czy jak to jest? bo na lato np mi nie potrzebne aby pracował na CO, jedyne co to CWU aby podgrzewał, choć posiadam też Solary, które w lato dają radę. więc nie wiem czy się wyłącza kocioł może???? :)

6 miesiąc 2 tygodni temu #9705 przez jackjj
W mojej ocenie jest lepiej żeby kocioł przełączyć w tryb lato ja np tak robię i od kwietnia do października moj kocił grzeje wyłącznie wodę generalnie lepiej żeby raz czy dwa razy na dzień kocioł się wygrzał żeby w nim nie było mokro żeby nie korodiwal stad ten tryb letni jest w mojej ocenie OK. Kocioł zużywa mi w takim trybie od 4-6 kg na dobe wec są to jakieś grosze bo włącza się tylko wtedy kiedy ma nagrzać wodę zwiększam wtedy histereze na zbiorniku CWU
Jeśli masz jednak solary wyrzysc gruntownie kocioł wyjmij popielnik i go zamknij tak by wiatr tam nie hulał i zajrzyj czasem czy coś złego się tam nie dzieje np wilgoć go nie dopada

6 miesiąc 2 tygodni temu #9706 przez Robson1916
No mam własnie kolego solary i one dają radę kiedy jest słoneczko... zbiornik na spokojnie ponad 50 stopni woda jest, więc ja nie wiem czy jest sens, żeby ten piec pracował... choć są dni w lato kiedy słońca nie ma i wtedy woda taka nie będzie. Już nie pamietam jak tam jest z opcjami bo jest chyba opcja : temp włączenia lato.... jakoś tak, musze poszperać dokładniej. Dobra do sedna: W Opcjach CWU ustawię Tryb lato na TAK, to on jakby wyłącza grzanie na CO a zostawia tylko CWU jak potrzebuje tak?

6 miesiąc 2 tygodni temu #9707 przez Patrol
kocioł zamknięty + otwarta wyczystka;
www.heiztechnik.pl/index.php/forum/6-kot...ja-kotla-okres-letni
wszystko praktycznie gdzieś już było, więc polecam opcję 'szukaj';
tryb lato jest ładnie opisany w manualu, ale generalnie tak - masz temp. zał i wył. trybu lato, a jak uruchomisz go ręcznie to działa tylko w odniesieniu do cwu (reszta off) i należy pamiętać o trybie standard zamiast FL.

6 miesiąc 1 tydzień temu #9747 przez jackjj
Cześć
Tak żeby pozostali mieli porównanie....
;)
Chyba już niejako „prawie” po zimie, bo kocioł pierwszy raz przeszedł w tryb letni, więc małe podsumowanie:

Spalanie w miesiącach:
X - 13 worki - 195 kg
XI - 23 worki - 345 kg
XII - 45 worki - 675 kg
I - 47 worki - 705 kg
II - 48 worki - 720 kg
Razem od X do II wsypałem 2640 kg
Razem z marcem - 2018 wsypałem 2955 kg

Od 29-07-2017 do 11-03-2018 wsypałem 3360 kg, co nas kosztowało 2.049,60zł

Dla porównania poprzednie sezony
Sezon 2015/2016
X – 2015 - 360 kg
XI – 2015 - 660 kg
XII -2015 - 540 kg
I – 2016 - 900 kg
II – 2016 - 360 kg
III – 2016 - 645 kg
W sumie 3465kg

Sezon 2016/2017
X – 2015 - 225 kg
XI – 2015 - 495 kg
XII -2015 - 510 kg
I – 2016 - 1080 kg
II – 2016 - 720 kg
III – 2016 - 585 kg
W sumie 3615kg

Więc jak przejdzie marzec to będzie podobnie bo do 3,5 tony brakuje nam 545 kg