Heiztechnik - Producent kotłów

DasPell wasze spalanie i parametry

5 dni 3 godzin temu #10161 przez kivlov
Dokładnie teraz to jest zabawa, zobaczymy co to będzie podczas mrozów, na chwile obecną jest super i tak może byc do maja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 dni 18 godzin temu - 3 dni 18 godzin temu #10166 przez jackjj
Informacyjnie
W tym sezonie znowu kupiłem pellet od lokalnego dostawcy 4 sezon u tego samego
1 sezon 5 ton
2 sezon 4 tony
3 sezon 4 tony
4 obecny sezon 3 tony
Worki tym razem bez oznaczeń 20 kg nie jak poprzednie sezony z normami DIN i 15 kg :(
Pellet po ułożeniu wyraźnie widać że pochodzi z różnych parti widać wyraźnie różne odcienie, wiec serwisant HT odrazu powiedział żeby robić czesciej przeważenia cena 750zl za tonę i przy 3 tonach transport (max ilość na aucie) -tu duża niespodzianka- bo wyszło za 1 km 1 zł wiec wyszło mi 50 zł tam i spowrotem
Dopiero zasypalem nowym wiec w tym tygodniu będę wiedział czy dobrze się spala
PS. Napiszcie jakie u Was ceny ile za transport bo jakoś taniej to u mnie w regionie nie widzę

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

3 dni 12 godzin temu #10169 przez MateuszZurek

jackjj napisał: Informacyjnie
W tym sezonie znowu kupiłem pellet od lokalnego dostawcy 4 sezon u tego samego
1 sezon 5 ton
2 sezon 4 tony
3 sezon 4 tony
4 obecny sezon 3 tony
Worki tym razem bez oznaczeń 20 kg nie jak poprzednie sezony z normami DIN i 15 kg :(
Pellet po ułożeniu wyraźnie widać że pochodzi z różnych parti widać wyraźnie różne odcienie, wiec serwisant HT odrazu powiedział żeby robić czesciej przeważenia cena 750zl za tonę i przy 3 tonach transport (max ilość na aucie) -tu duża niespodzianka- bo wyszło za 1 km 1 zł wiec wyszło mi 50 zł tam i spowrotem
Dopiero zasypalem nowym wiec w tym tygodniu będę wiedział czy dobrze się spala
PS. Napiszcie jakie u Was ceny ile za transport bo jakoś taniej to u mnie w regionie nie widzę

Cześć,
U mnie wygląda to następująco:
- 1 sezon 3,5t + trochę drewna - noname słabej jakości. 1,5t od lokalnego dostawcy (bardzo słaby materiał) + 2t z allegro (sosna z pyłem)
- 2 sezon 1,5t + trochę drewna - DIN i w workach po 15 kg. Cena 830zł/t z transportem (kupiłem 3t )
- na 3 sezon mam 1,5t z poprzedniego sezonu DIN oraz 2t po 850 zł/t po zniżce (cena normalna 930 zł/t i rośnie) nowego materiału od tego samego dostawcy.

Wiele osób rzuciło się na pellet więc ceny będą rosły i to znacząco.

Pozdrawiam

2 dni 15 godzin temu #10178 przez jackjj
Dużo kasy dałeś - kiedy w lipcu tego roku kupowałem po 750zl za tonę to znalazłem w okolicy Ostródy po 550 zł na olx jednak trochę się bałem ze jakość będzie kiepska i wziąłem od tych co zawsze

a teraz wklepałem w olx to jest najtaniej na olx za 699 za tonę
Faktycznie idzie w górę z roku na rok NO i z tego co widzę to najlepiej kupować czerwiec / lipiec wtedy sezonowo najtańszy

Napiszcie jeszcze jak przechowujące bo tu sąsiad trzyma zastreczowane pod gołym niebem i twierdzi ze producent tak mu zalecił ale chyba bym się bal aż tak ryzykować

Ja w kotłowni na paletach żeby nie bezpośrednio na posadzce trzymam ułożone pod sam sufit

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

2 dni 15 godzin temu - 2 dni 15 godzin temu #10179 przez MateuszZurek

jackjj napisał: Dużo kasy dałeś - kiedy w lipcu tego roku kupowałem po 750zl za tonę to znalazłem w okolicy Ostródy po 550 zł na olx jednak trochę się bałem ze jakość będzie kiepska i wziąłem od tych co zawsze

a teraz wklepałem w olx to jest najtaniej na olx za 699 za tonę
Faktycznie idzie w górę z roku na rok NO i z tego co widzę to najlepiej kupować czerwiec / lipiec wtedy sezonowo najtańszy

Napiszcie jeszcze jak przechowujące bo tu sąsiad trzyma zastreczowane pod gołym niebem i twierdzi ze producent tak mu zalecił ale chyba bym się bal aż tak ryzykować

Ja w kotłowni na paletach żeby nie bezpośrednio na posadzce trzymam ułożone pod sam sufit

Niestety w okolicy jeszcze nie znalazłem innych opcji.
Mam producenta 15 km ode mnie ale produkuje ten syf co w pierwszym seromie palilem. I trzeba to sobie jeszcze przywieźć. Do tego worki po 25kg.

Obecny kupowałem w sierpniu. W przyszłym roku kupię koło maja.

Ja przechowuje na posadzce w budynku gospodarczym. Jakoś wszystkie palety mi wyszły a i nie chce mi się przerzuca paliwa. Nie mam na tyle miejsca aby zmieścić takie ilości w kotłowni.
W sezonie przenosze sobie z 300 kg do kotłowni abym miał na parę zasypow.

Trzymanie pelletu pod chmurka jest trochę ryzykowne. Worki nie są szczelne więc złapie trochę wilgoci, zwłaszcza jak na nie popada.
Temperatura raczej nie jest problemem, z tym, że przed wsypaniem do pieca można potrzymać z dzień w kotłowni aby nie wrzucać zmrozonego paliwa. Wydaje się gorzej palić jak jest zamrożone.

W pierwszym sezonie kupowałem także na allegro ale materiał nie był perfekcyjny i kosztował coś koło 750 zł z transportem.

Zastanawiałem się nad olx ale tu niewiadomą wchodzi w grę.

Rozmawiałem kiedyś na ten temat z producentem i polecił przechowywać PELLET pod dachem i odsłonięty od deszczu.

Zastanawiam się czy w przyszłości nie odbudować trochę drewutnie i tam składowa pellet. Tylko najpierw musi mi wyjść cześć drewna.

Kozystales może kiedyś że strony www.oferteo.pl do szukania ofert na paliwo?
Pozdrawiam

2 dni 14 godzin temu #10180 przez jackjj
Tak korzystałem....jednak oferta była mało atrakcyjna w porównaniu z podwykonawca z którym współpracuje 4 sezon przynajmniej cenowo
;)

2 dni 9 godzin temu #10181 przez MateuszZurek

jackjj napisał: Tak korzystałem....jednak oferta była mało atrakcyjna w porównaniu z podwykonawca z którym współpracuje 4 sezon przynajmniej cenowo
;)

Jakoś mnie to nie zdziwiło :)