Heiztechnik - Producent kotłów

***** Nowa świecka tradycja *****

1 rok 9 miesiąc temu - 1 rok 9 miesiąc temu #7820 przez jackjj
Serwis 1
Chciałem na Twoje ręce jeszcze raz bardzo podziękować całemu Zespołowi Heiztechnik za nagrodę jaką mi ufundowaliscie! To jest najlepszy prezent jaki dostałem od 3 lat ten poprzedni to była piła łańcuchowa stihl, którą dostałem od teściowej.... Fajna zabawka ale szybko mi się znudziła szczególnie, że nie jestem z zawodu drwalem...
:-D

Właśnie dziś dotarła moja nagroda i mimo tego, że padam na pysk to już ją podłączyłem i bawię się jak mały chłopiec....

W załączeniu zrzut ekranu....
:-D:-P:-D

Wielkie Dzięki
Y.

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 9 miesiąc temu #7821 przez MateuszZurek

jackjj napisał: Serwis 1
Chciałem na Twoje ręce jeszcze raz bardzo podziękować całemu Zespołowi Heiztechnik za nagrodę jaką mi ufundowaliscie! To jest najlepszy prezent jaki dostałem od 3 lat ten poprzedni to była piła łańcuchowa stihl, którą dostałem od teściowej.... Fajna zabawka ale szybko mi się znudziła szczególnie, że nie jestem z zawodu drwalem...

Właśnie dziś dotarła moja nagroda i mimo tego, że padam na pysk to już ją podłączyłem i bawię się jak mały chłopiec....

W załączeniu zrzut ekranu....
:-D:-P:-D

Wielkie Dzięki
Y.

Gratuluję.
Czy u ciebie także praca kotła z mocą 30% pokazywana jest na wykresie tak jakby pracował z zerowa mocą?

1 rok 9 miesiąc temu - 1 rok 9 miesiąc temu #7822 przez jackjj
Mateusz
Już śpię

Ale zobacz sam
;-)
PS. Ładowanie zbiornika CWU nisko poszedł z powrotem, a tu żonka się jeszcze nie taplala tylko mały w wannie starszy deszczownia i ja podobnie prysznic....

Fajne narzędzie.... Na razie widzę tylko że jak na postoj to 1% płomień.... Jakiś błąd...

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem
Załączniki:

1 rok 9 miesiąc temu #7823 przez MateuszZurek

jackjj napisał: Mateusz
Już śpię

Ale zobacz sam
;-)
PS. Ładowanie zbiornika CWU nisko poszedł z powrotem, a tu żonka się jeszcze nie taplala tylko mały w wannie starszy deszczownia i ja podobnie prysznic....

Fajne narzędzie.... Na razie widzę tylko że jak na postoj to 1% płomień.... Jakiś błąd...

Spoko, nie potrzebowałem tej odpowiedzi od razu.

Nie do końca to widać na tym zdjęciu ale chyba masz tak samo jak ja.
Wykres pokazuje błędnie pracę na mocy 30%.

1 rok 9 miesiąc temu - 1 rok 9 miesiąc temu #7825 przez jackjj
Mateusz
W mojej ocenie to gęstość próbkowania jak wykres zapisuje się co 5 minut więc jak złapie kocioł na 30% to jest a jak nie wystrzeli to nie ma. U mnie kilka punktów załapał. Trzeba poczekać na mrozy jak kocioł będzie dłużej pracował na 30%

Po dobie obserwacji w historii widzę już że generalnie przy tych temp. Ok zera, powrót do kotła jest najmniej 51°C jedynie 2 razy na dobę spada do 45 °C czyli jednak cyrkulacja 2x doba nie pomaga w utrzymaniu tej temp powyżej 48°C ale traktuje to jak wyraził się Serwis jako chwilowy spadek temp powrotu który nie powinien mieć wpływu na życie kotła.....
:-P
W załączeniu wykres.... Widać na nim jak żółty spadek temp na zb.CWU wpływa na jasno niebieski powrót do kotła . CWU ŁADOWANA z priorytetem więc wysuwam daleko idące wnioski że włączenie ochrony powrotu co wcześniej również obserwowałem nie wpłynie na podniesienie tej temp powrotu bo źródłem wchlodzenia jest zb.CWU 300l którym zawór nie steruje, a jedynie pompa CWU a w czasie ładowania zbiornika z priorytetem i tak pompa od CO stoi i czeka do naładowania zbiornika

PS.
Teraz mam plan za kilka dni obniżyć temp na kotle do 70 z hist.15 i sprawdzić jakie to będzie miało przełożenie na powrót oraz spalanie....

Chciałem zapytać czy ja nie mogę znaleźć czy też moduł internetowy nie ma dostępu do liczników kotła chodzi mi o to ile godzin na jakich mocach pracuje zużycie paliwa w kg godziny pracy podajnika, ilość odpalen grzałki i takie tam

Załączniki:

1 rok 9 miesiąc temu #7826 przez MateuszZurek

jackjj napisał: Mateusz
W mojej ocenie to gęstość próbkowania jak wykres zapisuje się co 5 minut więc jak złapie kocioł na 30% to jest a jak nie wystrzeli to nie ma. U mnie kilka punktów załapał. Trzeba poczekać na mrozy jak kocioł będzie dłużej pracował na 30%

Po dobie obserwacji w historii widzę już że generalnie przy tych temp. Ok zera, powrót do kotła jest najmniej 51°C jedynie 2 razy na dobę spada do 45 °C czyli jednak cyrkulacja 2x doba nie pomaga w utrzymaniu tej temp powyżej 48°C ale traktuje to jak wyraził się Serwis jako chwilowy spadek temp powrotu który nie powinien mieć wpływu na życie kotła.....
:-P
W załączeniu wykres.... Widać na nim jak żółty spadek temp na zb.CWU wpływa na jasno niebieski powrót do kotła . CWU ŁADOWANA z priorytetem więc wysuwam daleko idące wnioski że włączenie ochrony powrotu co wcześniej również obserwowałem nie wpłynie na podniesienie tej temp powrotu bo źródłem wchlodzenia jest zb.CWU 300l którym zawór nie steruje, a jedynie pompa CWU a w czasie ładowania zbiornika z priorytetem i tak pompa od CO stoi i czeka do naładowania zbiornika

PS.
Teraz mam plan za kilka dni obniżyć temp na kotle do 70 z hist.15 i sprawdzić jakie to będzie miało przełożenie na powrót oraz spalanie....

Chciałem zapytać czy ja nie mogę znaleźć czy też moduł internetowy nie ma dostępu do liczników kotła chodzi mi o to ile godzin na jakich mocach pracuje zużycie paliwa w kg godziny pracy podajnika, ilość odpalen grzałki i takie tam

Niestety liczników nie zobaczysz. Trochę to dziwne.

Moc 30%
Poobserwuj przesz parę dni wykresy. Może złapiesz kocioł na pracy na 30%. Na pewno moc kotła na wykresie zostanie zaznaczona na poziomie 0.

ten patent z cyrkulacją trochę mi nie pasuje. Nie bardzo widzę co miałby dać. Przecież wodę pompujesz po innym układzie, który ma część wspólną z kotłem ma w pojemniku CWU.
Jedyne co to może dać to wyrównanie temperatury w pojemniku co spowoduje wyższą temperaturę w wężownicy.
U mnie takie coś nie zadziała bo pompa cyrkulacyjna jest dość wysoko wpięta do pojemnika.

Ja przy ładowaniu CWU obserwuję spadek temperatury kotła nawet w okolice 40o a potem w miarę szybki wzrost. To się zdarza jak ładowanie rozpocznie się na wygaszonym piecu i temperatura w pojemniku spadła poniżej 40o.
Przy pracującym kotle temperatura spada do około 50o.

Rozważania na temat modułu internetowego proponuję przenieść do nowego wątku.
Trochę głupio zaśmiecać inny temat.

1 rok 9 miesiąc temu #7854 przez Patrol
u mnie przegląd kotła + aktualizacja softu przebiegły pomyślnie, więc jeszcze raz dziękuję za sympatyczną obsługę;
econet śmiga bez zarzutu, zawirowywacz też już zadokowany

10 miesiąc 3 tygodni temu #9028 przez SERWIS1
Witam

Chcielibyśmy podziękować wszystkim forumowiczom za kolejny rok owocnej współpracy. Cieszymy się z rosnącego zainteresowania naszymi produktami jak i rosnącą popularnością forum, które służy użytkownikom.

Kultywując zapoczątkowana w zeszłym roku tradycję chcemy szczególnie podziękować forumowiczom najbardziej zaangażowanym w pomoc innym użytkownikom. Wyróżnione osoby pomagały nam przez cały ostatni rok (kilku nawet dłużej) co pozytywnie zostało odebrane przez innych użytkowników forum.

Wyróżnione osoby to:
*****Patrol*****
*****jackjj*****
*****MateuszZurek*****

Wyróżnione osoby nagrodzimy specjalnymi upominkami:
1) Darmowy przegląd kotła do wykorzystania w roku 2018.
2) Wkrętarka wraz z walizką akcesoriów Makita.

Gratuluję wyróżnionym oraz zachęcam wszystkich forumowiczów do aktywnego uczestnictwa w forum.

Z wyróżnionymi forumowiczami skontaktujemy się drogą mailową.

Pozdrawiam
Heiztechnik Team

10 miesiąc 3 tygodni temu #9029 przez egorys
Wyróżnionym gratuluję wygranej, ale również wiedzy merytorycznej. Firmie Heiztechnik również gratuluję Serwisu, forum i obsługi użytkowników.
A wszystkim użytkownikom forum i firmie Heiztechnik życzę szczęśliwego Nowego Roku:-)

DasPell 12kW XMini RControl Touch EM 891 / EcoSter Touch / Moduł B+C / Econet / Bufor Elektromet WGJ-B Multi 400/120 / ogrzewanie podłogowe 120 m2 / ogrzewanie grzejnikowe 7 szt./ Regulator ciągu RCK Darco /

10 miesiąc 3 tygodni temu - 10 miesiąc 3 tygodni temu #9030 przez MateuszZurek
Witam.
Bardzo dziękuję za wyróżnienie.

Gratulacje dla Patrol i jackjj.

Życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku oraz zadowolenia z produktów Heiztechnik.

Pozdrawiam
Mateusz