Heiztechnik - Producent kotłów

Jaki bezprzewodowy termostat pokojowy - heiztechnik ht tronic 300/320

1 rok 5 dni temu #8535 przez pawix
Witam, jestem szczesliwym posiadaczem kotła Heitztechnik Ht tronic 300/320. Chciałbym dołozyć termostat pokojowy, ale problem w tym ze nie mam pojecia jaki będzie działac z tym piecem. Jest jakiś typ złącza czy jakis standard który bedzie kompatybilny z tym piecem? Może jakies konkretne firmy? Kompletnie się na tym nie znam, a w internecie jest tego pełno.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

11 miesiąc 4 tygodni temu #8564 przez SERWIS1
Witam

Możesz podłączyć dowolny termostat uniwersalne działający na zasadzie załącz/wyłącz. W sterowniku znajduje się wyjście, do którego podłączasz dwużyłowy kabel sygnałowy.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

1 tydzień 6 dni temu #10063 przez pawix
wiem ze odświeżam stary temat, ale niestety do dziś tego nie kupiłem. Czy ten termostat bedzie współpracować z tym kotłem?

allegro.pl/sterownik-salus-bezprzewodowy...tat-i7574434750.html

Podpowiecie jak to podłaczyć?

1 tydzień 5 dni temu #10066 przez SERWIS1
Witam

Będzie pasował.

Nadajnik podłączasz do zasilania 230V. Następnie 2 żyłowym kablem (np. 2x0,5 mm) łączysz nadajnik ze sterownikiem kotła (wejście termostat pokojowy kotła lub zaworu - w zależności od tego czym chcesz sterować).

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

1 tydzień 3 dni temu - 1 tydzień 3 dni temu #10089 przez pawix
Juz udało mi sie podlaczyc i spelnia swoje zadanie, dziekuje za pomoc, jestescie naprawde wielcy

1 tydzień 4 godzin temu #10110 przez jackjj
Tak tylko informacyjnie oryginał EcoSter 200 to 450 zł netto (dane z ubiegłego roku) ale masz duża funkcjonalność w miejscu gdzie go zainstalujesz prawie tak jakbyś stał przy kotle - jakbym miał 2 raz podjąć decyzje do nie kupił bym Salusa
Serwis 1 macie coś o podobniej funkcjonalności jak EcoSter 200 ale taniej ?

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

1 tydzień 3 godzin temu #10116 przez MateuszZurek
Cześć ja osobiście nie polecam Ecoster Q7TX.
Niby fajny, bezprzewodowy ale jakiś taki nie intuicyjny. W sumie to mnie denerwuje.
Nie korzystam z większości funkcjonalności.

Serwis1 - będzie kiedyś Ecoster w wersji bezprzewodowej?
Pytałem o to jakiś czas temu i nie wiem jak postępy.
Pozdrawiam.

6 dni 18 godzin temu #10122 przez jackjj
Siemandejro Mateusz
U mnie na natomiast brakuje pewnych funkcjonalności na salusie chętnie bym rzucił np okiem ile jest paliwa właśnie Kiedyś serwis 1 coś wspominał że dowie się czy będzie możliwość dodania funkcjonalności powiadomień o niskim stanie paliwa w module internetowym - może warto by odświeżyć pytanie
;)

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

6 dni 18 godzin temu #10127 przez pawix
Jeżeli chodzi onie to ten termostat spelmia6swoje zadanie w 100% i jestem zadowolony.

5 dni 12 godzin temu #10157 przez pawix
Czemu pompa C.O. Pracuje do czasu aż piec osiągnie zadaną temperaturę (w moim przypadku 53 stopnie). Da sie ustawić by pompa nie pracowała cały czas jeśli temperatura na termostacie zadana jest osiągnięta? Strasznie długo trwa osiągniecie temperaturuy w wyniku czego w domu mega gorąco a na piecu np. 48 bo sie nie wylaczy jak nie osiagnie 53 stopni a nie chce podkrecac pieca