Heiztechnik - Producent kotłów

stopiona rura podająca pellet

1 rok 4 tygodni temu #8619 przez Sambi
Witam

Jeden nawiew mam w postaci wyprowadzonej rury pcv w podłodze obok pieca o przekroju fi 100która wychodzi na zewnątrz domu na wysokość stropu piwnicy a drugi mam w końcu kotłowni pod sufitem tez fi 100.

HT DasPell LuxGL 12 kW + zasobnik CWU 300l + kolektory słoneczne ULRICH

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 3 tygodni temu - 1 rok 3 tygodni temu #8622 przez laptop
Czy do wspomnianej przez Ciebie przetwornicy możliwe jest podanie napięcia z agregatu prądotwórczego (nie chińczyk) bez AVR uzyskując tym samym stabilne napięcie na wyjściu?
Czy przetwornica ta współpracuje z tradycyjnymi akumulatorami samochodowymi, czy raczej stosować AGM?

PellasX revo 8-35kW, S.control + ecoSTER TOUCH + moduł bufora/mieszaczy + ecoNet 300.

1 rok 3 tygodni temu #8623 przez lposadzy
Witam,

Stosuje się akumulatory żelowe.
Osobiście używam takiego zestawy, mogę go polecieć INV12-500W + A75Ah zasilacze-ups.com/inv12-500w-75Ah
podtrzymuje 4 pompki, 1 siłownik, sterownik i piec Q EKO DUO 15 (silnik i wentylator) w zeszłym sezonie bez problemu podtrzymał piec 8 godzin.

Zastosowanie : Podtrzymywanie pracy pompek pieców CO i innych odbiorów wymagających czosto-sinusoidalnego zasilana awaryjnego w długim i bardzo długim czasie pracy awaryjnej.
Zasilacz ten idealnie sprawdza się przy ZABEZPIECZENIU PIECA CENTRALNEGO OGRZEWANIA, PANELI SOLARNYCH DO OGRZEWANIA WODY UŻYTKOWEJ, A TAKŻE KOMPUTERÓW, SPRZĘTU AUDIO / TV I WSZELKIEJ ELEKTRONIKI.

Niemalże wszystkie zasilacze dostępne na rynku mają wbudowany mały akumulator (najczęściej 7-9 Ah), który ogranicza nas do zaledwie paru minut pracy przy pełnym obciążenu. Ponadto zasilacze wytwarzające czystą sinusoidę, która jest niezbędna do prawidłowej pracy pomp CO i silników mają odstraszającą cenę. Zasilacze ORVALDI z serii INVERTER zamiast małego wbudowanego akumulatora mają wyprowadzoną instalację pod zewnętrzny akumulator (max. 150Ah). Dzięki takiemu rozwiązaniu Twoja pompa CO może pracować przykładowo:
Więcej na stronie producenta.

1 rok 3 tygodni temu #8630 przez Patrol

laptop napisał: Czy do wspomnianej przez Ciebie przetwornicy możliwe jest podanie napięcia z agregatu prądotwórczego (nie chińczyk) bez AVR uzyskując tym samym stabilne napięcie na wyjściu?
Czy przetwornica ta współpracuje z tradycyjnymi akumulatorami samochodowymi, czy raczej stosować AGM?

Jak parametry będą poza tolerancją (zakres regulacji: do min ok 150V i max do ok 270V) to zasilacz przejdzie na zasilanie bateryjne, więc bez różnicy czy będzie to z agregatu czy z sieci.

Do pracy buforowej najlepiej agm / żel ze wzgl na charakterystykę rozładowania (przy większych prądach dłuższy czas pracy), w samochodach liczy się prąd rozruchu, co nie znaczy że nie będzie działał.

11 miesiąc 6 dni temu #8959 przez Sambi
Mam nawiew w postaci kratki wentylacyjnej z jednej strony kotlowni i przy kotle na podlodze rure w ksztalcie L z wyjsciem na zewnatrz budynku.

HT DasPell LuxGL 12 kW + zasobnik CWU 300l + kolektory słoneczne ULRICH

11 miesiąc 6 dni temu #8964 przez SERWIS1
Witam

Według przepisów powinna być rura 160 mm ale załóżmy, że 100 mm jest wystarczająca dla małej mocy kotła.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

2 tygodni 5 dni temu #10484 przez Krzysztof---
Witam

Odgrzewam kotleta bo mam podobny problem. Zakupiliśmy piec DasPell DeLux 15kw i używany był tylko do pierwszego uruchomienia w celu sprawdzenia instalacji itp. Teraz przyszła niższa temperaturka więc zaczyna się "przepalać" i paliło się może około tygodnia nagle zaczął się zbierać dym w podajniku na pellet i piec nie mógł się rozpalić, wezwaliśmy Naszego hydraulika i wtedy właśnie się okazało, że przetopiło rurę w jednym miejscu zatem założył nową i ognia można dalej palić. Nie zakładałem już tej czołowej osłony bo zabrakło czasu ale rozpaliło się i palił się przez kolejne 4 dni i naglę wracam do domu na piecu alarm "przegrzanie palnika" zaglądam a tam rura przepalona i to zdrowo na długości około 40-50mm a w kotłowni siwo od dymu. Nie było zaników prądu ani podobnych sytuacji więc nie wiem co może być nie tak choć za pierwszym razem mogła to być wina zbyt długiej rury doprowadzającej tak w drugim przypadku absolutnie. Piec stoi w nowo wybudowanym domu wszystko według norm budowlanych. Proszę o jakąś radę itp. bo to jest niemożliwością aby ciągle paliła się rura gdy nie ma mnie w domu :( Mamy zamontowany moduł internetowy więc w przypadku potrzeby podejrzenia ustawień można się zalogować i sprawdzić obecne ustawienia. Używany pellet Berlinek 6mm.
Załączniki:

2 tygodni 5 dni temu #10485 przez Markus
Witam

Ogień z palnika zamiast wchodzić do kotła, cofnął się w palniku i stopił łącznik elastyczny.
Może być kilka przyczyn:

1. Brak napowietrzenia kotłowni (brak Z-etki)
2. Słaby ciąg kominowy.
3. W rynnie palnika zebrało się dużo spieków

To tak na szybko

Sprawa jest poważna, bo przy braku napowietrzenia można się zaczadzić.

Pozdrawiam

Markus

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

2 tygodni 4 dni temu #10486 przez Robson1916
Tak jak kolega wyżej napisał... a sprawdzałeś co jakiś czas czy spada Ci pellet z palnika? znaczy spalony oczywiście? bo może dużo go zostaje a raczej spieków i poprostu się zapycha i płomień wraca i topi rurę... warto co jakiś czas zerknąć i wrazie coś zgarnąć z palnika ( ja u siebie tak mam niestety... ) u mnie jest to zapewne wilgotny pellet i poprostu takiego trochę spalonego zostaje i musze zgarniać co 3 dzień...

Red DasPell 20 kW, + 250 L zbiornik CWU

2 tygodni 4 dni temu #10488 przez MateuszZurek
A te piece nie mają zgarniacz szlaki?
Jeżeli mają to trzeba by sprawdzić czy działa. Ale przede wszystkim sprawdzić napowietrzenie kotłowni.

A przy okazji jak już wystapi przepalenie sprawdziłbym co jest na palniku.