Heiztechnik - Producent kotłów

stopiona rura podająca pellet

2 tygodni 4 dni temu #10489 przez Robson1916
No u mnie jest coś takiego ale nie wypycha do końca...;/ cos tam na palniku zostaje...jutro cykne zdj to pokaze.

Red DasPell 20 kW, + 250 L zbiornik CWU

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 tygodni 4 dni temu #10490 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: No u mnie jest coś takiego ale nie wypycha do końca...;/ cos tam na palniku zostaje...jutro cykne zdj to pokaze.

On nie ma apychac so końca tylko odetchnąć szlakę od zapalarka i wylotu powietrza.
Jak masz dużo szlaki to po pewnym czasie uda się ją zepchnąć z palnika.

2 tygodni 3 dni temu #10492 przez Robson1916
To jest jakieś fatum :/ schodze do kotłowni aby zrobic zdj... a tu... rura przepalona... na palniku spiek twardy jak cholera... nie wiem... za mało powietrza??? ( 100%- 31 % , 50%- 30 , 30%-29% ) , nie wiem sam....

2 tygodni 3 dni temu #10493 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: To jest jakieś fatum :/ schodze do kotłowni aby zrobic zdj... a tu... rura przepalona... na palniku spiek twardy jak cholera... nie wiem... za mało powietrza??? ( 100%- 31 % , 50%- 30 , 30%-29% ) , nie wiem sam....

Spodek robi się z wielu powodów.
Marne paliwo, dużo pylu/piasku i innych śmieci oraz zbyt duży nadmuch.
Z nadmuchem nie pokombinujesz. Music dać tyle aby płomień miał odpowiedni kor.

Pytanie dlaczego zgarniacz sobie nie radzi. Za rzadko się uruchamia?

Może sprawdz czy w sterowaniu ręczny da się go wysunąć. Jak się wysuwa to trzeba by najprawdopodobniej zmienić częstotliwość wusowania. Nie mam takiego palnika więc nie jestem w stanie powiedzieć jak to przestawić.

U mnie jest palec zgarniajacy, który kręci się razem ze slimakiem w palniku więc często przegrani paliwo w czasie pracy.

2 tygodni 3 dni temu #10494 przez Robson1916

Załączniki:

2 tygodni 3 dni temu #10495 przez Robson1916

2 tygodni 3 dni temu #10496 przez Robson1916
Dokładnie Kolego u mnie też jest taki palec, który kręci się razem ze ślimakiem podajnika 2 czyli w palniku... myślę, że było to spowodowane przez brak zasilania, spojrzałem w sterowniku w zapis błędów i jest, że 28 października nie było 3 razy zasilania, więc zapewne piec pracował, nasypał pelletu i odcięcie zasilania powyłączało wszystko a pellet się palil, tylko tego nie zauważyłem wcześniej. odkręciłem tą rurę i odwróciłem poprostu :) dziurę zakleiłem no bo nie mam innego wyjścia na razie :) Ps. zajrzałem do komory z wyjściem na komin i kurde strasznie czarno tam ( sadza ). wrzucę zdjęcie... moim zdaniem tak nie powinno być. ;/

2 tygodni 3 dni temu #10497 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: Dokładnie Kolego u mnie też jest taki palec, który kręci się razem ze ślimakiem podajnika 2 czyli w palniku... myślę, że było to spowodowane przez brak zasilania, spojrzałem w sterowniku w zapis błędów i jest, że 28 października nie było 3 razy zasilania, więc zapewne piec pracował, nasypał pelletu i odcięcie zasilania powyłączało wszystko a pellet się palil, tylko tego nie zauważyłem wcześniej. odkręciłem tą rurę i odwróciłem poprostu :) dziurę zakleiłem no bo nie mam innego wyjścia na razie :) Ps. zajrzałem do komory z wyjściem na komin i kurde strasznie czarno tam ( sadza ). wrzucę zdjęcie... moim zdaniem tak nie powinno być. ;/

To wygląda jakby Ci się Pellet dusil na palniku.
Na pewno masz z-tke lub inne napowietrzenie kotłowni?
Komin ciągnie a nie cofa?
Masz sprawną wentylację wywiewna?

U mnie jak braknie prądu to paliwo się wypali ale nie cofnie się płomień gdyż komin nawr bez nawiewu ma wystarczający ciąg aby zastać spaliny.

2 tygodni 3 dni temu #10498 przez Markus
Robson wcześniej zdaje się pisał że nie ma Zetki. Czarna sadza oznacza za mało tlenu podczas spalania.

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

2 tygodni 3 dni temu #10499 przez MateuszZurek

Markus napisał: Robson wcześniej zdaje się pisał że nie ma Zetki. Czarna sadza oznacza za mało tlenu podczas spalania.

Tak, ale tu miał także awarię zasilania.
Przy poprawnym napowietrzenie kotłowni i choćby minimalnym ciągu komina taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.
Pomijając zaklajstrowanie palnika spiekiem, ale ma palec zgarniajacy, który cześć śpiewu powinien rozbić.