Heiztechnik - Producent kotłów

stopiona rura podająca pellet

1 tydzień 5 dni temu #10577 przez Krzysztof---
Dzwoniłem do kilku i niestety każdy twierdzi, że na jeden komin mu się nie opłaca nawet jak chcę dopłacić za dojazd ;/ Co do anometru jak z pomiarem w miarę wiarygodny ?? Bo jestem w stanie kupić nawet nieco droższy ale taki, który będzie pewny ;) bo planuje jutro rano wejść na komin i zajrzeć do środka to ewentualnie bym sprawdził anometrem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 tydzień 5 dni temu #10579 przez MateuszZurek

Krzysztof--- napisał: Dzwoniłem do kilku i niestety każdy twierdzi, że na jeden komin mu się nie opłaca nawet jak chcę dopłacić za dojazd ;/ Co do anometru jak z pomiarem w miarę wiarygodny ?? Bo jestem w stanie kupić nawet nieco droższy ale taki, który będzie pewny ;) bo planuje jutro rano wejść na komin i zajrzeć do środka to ewentualnie bym sprawdził anometrem.

Wiesz jak to jest z tanim sprzętem.
Na pewno nie ma certyfikatu ale jakieś tam parametry techniczne powinien trzymać.
Ja tego używam tylko do stwierdzenia czy ciąg jest i pi razy drzwi jaki on jest i tyle.
Jak masz użyć go raz to nie przepłacałbym.

Jak zamierzasz bawić się dronami, latawcami czy czymś innym latającym to bym zainwestował w coś lepszego ale nadal w granicach rozsądku.

Prawda jest taka, że pomiar na oko możesz zrobić za pomocą papierosa czy innego źródła dymu czy nawet popiołem z pieca (tym drobniutkim).
Nie pokaże ci to jaki masz ciąga ale będziesz widział czy w ogóle coś ciągnie.

U mnie jak czyszczę piec to podnoszony pył, te najdrobniejsze frakcje, są dość dobrze zasysany do komina.

1 tydzień 5 dni temu #10580 przez Krzysztof---
No nic spróbuje sprawdzić to samemu i czekać na kominiarza bo innego wyjścia nie mam a palić trzeba zacząć bo niedługo mrozy zawitają ;/

1 tydzień 5 dni temu #10583 przez Krzysztof---
A mam jeszcze pytanie mam ceramiczny komin ale nie mam na szczycie komina nic czy ten osłonnik do wiatru coś by więcej dawał ??

1 tydzień 4 dni temu - 1 tydzień 4 dni temu #10584 przez Markus
Jaki masz wysoki komin?
O jakiej średnicy?
Podczas postoju kotła, powinieneś czuć delikatne zasysanie powietrza przy kartce wentylatora.

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

1 tydzień 2 dni temu - 1 tydzień 2 dni temu #10596 przez Krzysztof---
Kurde wysokości nie wiem trzeba by zmierzyć pi razy drzwi ale dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym a średnica komina 200

1 tydzień 2 dni temu #10597 przez Patrol
Weź chwyć lusterko albo telefon w rękę i masz coś takiego jak drzwiczki wyczystki, przez które można zrewidować komin... zaczyna się od najprostszych spraw;
tak samo odcinek od kotła do trójnika komina można sprawdzić;
Przy napowietrzonej kotłowni i drożnym kominie powinieneś raczej walczyć z za dużym ciągiem, a nie jego brakiem, ale jak chcesz czekać na kominiarza to Twój wybór.

1 tydzień 2 dni temu #10598 przez Markus
Czy sprawdziles czy jest ciąg przy wentylatorze podczas postoju.
Możesz również dać wykresy temperatur, zwłaszcza kotła i podajnika ale za okres 1- 2 cykli kotła (2-3 godziny)

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

1 tydzień 2 dni temu #10599 przez MateuszZurek

Patrol napisał: Weź chwyć lusterko albo telefon w rękę i masz coś takiego jak drzwiczki wyczystki, przez które można zrewidować komin... zaczyna się od najprostszych spraw;
tak samo odcinek od kotła do trójnika komina można sprawdzić;
Przy napowietrzonej kotłowni i drożnym kominie powinieneś raczej walczyć z za dużym ciągiem, a nie jego brakiem, ale jak chcesz czekać na kominiarza to Twój wybór.

Telefon z selfiestick-iem działa perfekcyjnie.

1 tydzień 2 dni temu #10600 przez Krzysztof---
Komin sprawdzałem i rurę też aż w szoku byłem bo zero okopcenia jak nowe. Na kominiarza nie czekam bo nie mam czasu powoli sprawdzam co mogę jednak kocioł parę dni nie chodził bo prostu za gorąco było :D ale dzisiaj uruchamiać będę ponownie.