Heiztechnik - Producent kotłów

Econet - zniknęła możliwość zmiany parametrów kotła

3 tygodni 3 dni temu #8816 przez Markus
Witam

Dzisiaj zniknęły w moim Econet 300 z menu opcje dotyczące zmiany parametrów kotła i serwisowych.

Czy tylko u mnie? Czy też nastąpiła jakaś zmiana w oprogramowaniu?

Pozdrawiam

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 tygodni 3 dni temu #8817 przez MateuszZurek
U mnie wydaje się, że wszystko działa.

3 tygodni 3 dni temu #8818 przez laptop
Faktycznie ucieło parametry użytkownika i serwisowe...

PellasX revo 8-35kW, S.control + ecoSTER TOUCH + moduł bufora/mieszaczy + ecoNet 300.

3 tygodni 3 dni temu #8819 przez Markus
Popołudniu znowu się pojawiły parametry użytkownika i serwisowe.

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

3 dni 5 godzin temu #8908 przez jackjj
U mnie tez przez jakiś czas można było tylko oglądać bez możliwości zmiany parametrów ale teraz już wszystko wróciło do normy i można zmieniać ustawienia przez neta

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

2 dni 13 godzin temu #8918 przez laptop
W ecoNecie brak jest możliwości ustawienia paliwa na 100% Może by jakąś petycje złożyć aby odblokowali tą opcję ;)

PellasX revo 8-35kW, S.control + ecoSTER TOUCH + moduł bufora/mieszaczy + ecoNet 300.

2 dni 12 godzin temu #8921 przez SERWIS1
Witam

Funkcja ustawienia paliwa na 100% służy do określenia, że zbiornik został uzupełniony. Jeżeli nie da się przez internet dosypać paliwa to nie da się też ustawić paliwa na 100%.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

2 dni 12 godzin temu #8922 przez jackjj
Nie wiem czy to ma sens bo jak ustawiasz 100% to po wsypaniu do pełna, wiec raczej jesteś przy kotle wiec czemu by miała służyć taka zdalna funkcja ?
Bardziej by się przydała funkcja powiadomienia jak np poziom paliwa spadnie do jakiegoś ustalonego poziomu u mnie np 43% bo przy 41% w zbiorniku brakuje paliwa...
Fajnie jakby przyszło wtedy na e-mail info o niskim poziomie paliwa

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

2 dni 8 godzin temu #8923 przez laptop
Ja z innej perspektywy do tego podchodzę. Przed wyjściem nieraz na szybko sypnę 2-3 worki ale zapominam poinformować o tym sterownik i w ciągu dnia zaglądając do ecoNeta sobie przypomnę. A w domu ecoSter jęczy...
Akurat u mnie to 100% wcale nie przekłada się na faktyczną ilość pelletu w zasobniku. Nie rozumiem dlaczego jest limit na bodajrze 255kg. Kolejne umęczenie. Mogliby chociaż na 400kg zwiększyć. Chyba, że jest jakiś nowy soft.

1 dzień 12 godzin temu #8931 przez SERWIS1
Witam

Standardowy zbiornik kotła pelletowego ma pojemność do 300 l. Masa nasypowa pelletu to około 650 kg/m3. W zbiorniku o pojemności 300 l mieści się około 195 kg pelletu więc 255 kg jest wartością optymalną.
W nowych sterownikach zakres jest powiększony jednakże zawsze należy wpisać wartość rzeczywistą.
Jeżeli nie korzystasz z funkcji poziomu paliwa to ją wyłącz.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

Czas generowania strony: 0.358 s.