Heiztechnik - Producent kotłów

Econet - zniknęła możliwość zmiany parametrów kotła

1 miesiąc 3 dni temu #8938 przez jackjj
Serwis 1
Chodziło mi żeby była opcja powiadomienia na e-mail podobnie jak dla braku energii to dla niskiego stanu paliwa który można by było dowolnie ustawić np na 40 %

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 miesiąc 3 dni temu #8940 przez SERWIS1
Witam

W tej chwili możesz oszukać trochę sterownik wpisując mniejszą pojemność zbiornika to poinformuje Cię o niskim stanie paliwa dużo wcześniej (będzie myślał, że ma już 30% a będzie więcej). Ten alarm nie wyłącza kotła.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

1 miesiąc 3 dni temu #8941 przez jackjj
Serwis 1
Sterownik poinformuje tylko jak będziesz w kotłowni ale ecoNet nie wyślę na e-mail wiec lipa
;)

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

1 miesiąc 2 dni temu #8943 przez laptop
Owszem, korzystam z opcji ustawiania poziomu paliwa, ale przez ograniczenie do 255kg nie mogę robić tego w pełnym zakresie. Zasobnik mam większy, więc albo wsypuję 17 worków i reset na 100% albo do pełna i wiem.... że nic nie wiem. ;)
Z ecoSter Touch też jest ciekawa sytuacja, gdyż użytkownik nie ma możliwości zmniejszenia głośności alarmów :/ Wyje równie głośno jak alarm i nie wiem czy kradną, czy palnik ma problem z rozpaleniem. Mając to zamontowane w centralnej części domu, nocą wszyscy spotykamy się na korytarzu. To tak jakby każdy domofon miał z góry ustawiony dźwięk Chopina. Szaleństwo.

PellasX revo 8-35kW, S.control + ecoSTER TOUCH + moduł bufora/mieszaczy + ecoNet 300.

1 miesiąc 2 dni temu #8945 przez jackjj
Co do Ecoster to faktycznie lipa jak w nocy zaczna wyć to bym coś takiego chyba wyłączył już wolę cichy alarm z econet na email że kocioł się nie odpalił bo zabrakło paliwa najlepszy jednak by był taki sam email tylko że jest np 43 czy 30 % z możliwością ustawienia dowolnej wartości

U siebie zrobiłem tak że na sypalem do pełna zasobnik ustawiłem 100% i kocioł chodził tak długo dopóki nie zabrakło paliwa zatrzymał się na 42% i teraz jak mam wątpliwość to wchodzę zdalnie na econet i patrzę ile procent paliwa jeszcze jest i jak jest blisko 43 % to znaczy że trzeba się wybrać do kotłowni i nasypać lub przegarnac na tylną ścianę przeważnie jak nie ma wielkich mrozów to te 57% starcza na tydzień

1 miesiąc 2 dni temu #8948 przez SERWIS1
Witam

Sterownik ma dwie możliwości pomiaru poziomu paliwa.

1) Według wydajności podajnika i pojemności zbiornika (parametry w serwisie).
2) Poprzez kalibrację poziomu paliwa.

Ważne jest tylko to , ze po jednorazowym wykonaniu kalibracji sterownik pracuje już tylko według wykonanej kalibracji. W przypadku, gdy wartość nie zgadza się z rzeczywistą to należy ponownie wykonać kalibrację.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

1 miesiąc 2 dni temu - 1 miesiąc 2 dni temu #8950 przez laptop
Oczywiście próbowałem ustawić poziom paliwa według możliwości numer 2). Nie będę przytaczał procedury bo każdy ma to w instrukcji ale zapytam o jedną kwestię. Ustawiam "poziom paliwa 100%", wskaźnik miga... i czeka na sygnał ustawienia "poziom paliwa 0%". No właśnie, przez jaki czas oczekuje na ten sygnał? Bo próbowałem już kilka razy i się poddałem. Po kilku dniach już nie czeka na sygnał... (0%)

PellasX revo 8-35kW, S.control + ecoSTER TOUCH + moduł bufora/mieszaczy + ecoNet 300.

1 miesiąc 1 dzień temu #8954 przez jackjj
Serwis 1
Czy jeśli pójdę pkt 1 (1) Według wydajności podajnika i pojemności zbiornika (parametry w serwisie). Czy ustawiając dużo mniejsza pojemność zbiornika niż mam spowoduje że sterownik wyśle przez ekonet info o braku paliwa na email? Czy też info na email dopiero pójdzie jak faktycznie na palniku zabraknie paliwa ?
Z góry dzięki za info
PS. Podobnie jak mój przedmówca nie byłem w stanie skalibrować przez pkt 2 bo w końcu sam przestał migać więc robiąc wg instrukcji nie udaje się skalibrować bo jakby ster nie kończy kalibracji

1 miesiąc 1 dzień temu #8956 przez MateuszZurek

jackjj napisał: Serwis 1
Czy jeśli pójdę pkt 1 (1) Według wydajności podajnika i pojemności zbiornika (parametry w serwisie). Czy ustawiając dużo mniejsza pojemność zbiornika niż mam spowoduje że sterownik wyśle przez ekonet info o braku paliwa na email? Czy też info na email dopiero pójdzie jak faktycznie na palniku zabraknie paliwa ?
Z góry dzięki za info
PS. Podobnie jak mój przedmówca nie byłem w stanie skalibrować przez pkt 2 bo w końcu sam przestał migać więc robiąc wg instrukcji nie udaje się skalibrować bo jakby ster nie kończy kalibracji

Witam,
Osobiście nie zauważyłem aby econet powiadamiał o braku paliwa czy czymkolwiek innym niż brak prądu.
Tak samo apka na androida też nie miała powiadomień.

Co do kalibracji. Udało mi się to wykonać. Proponuję spróbować jak będą duże mrozy gdzie czas między załadunkami jest krótki.

Pozdrawiam.

1 miesiąc 1 dzień temu - 1 miesiąc 1 dzień temu #8957 przez jackjj
Ekoneet powiadamia o nie odpaleniu kotła np z powodu braku paliwa