Heiztechnik - Producent kotłów

HIT PELLET 24kW ustawienie

1 tydzień 5 dni temu - 1 tydzień 5 dni temu #10574 przez MateuszZurek

lelusz napisał: Dzieki :) Juz zamowilem.

Jeszcze o cos chcialem was zapytac. Jakie macie ustawienia pieca w serwisowkach;
PALNIK- Prog detekcji plomienia / Czas nieczulosci detekcji plomienia
ROZPALANIE -> Czas podawania paliwa + Wydajnosc Dmuchawa podczas rozpalania + Max czas rozpalania + % dmuchawy po rozpaleniu + czas nadmuchu po rozpaleniu + Czas rogrzewania grzalki + czas pracy z moc minimalna
PRACA -> Czas detekcji braku plomienia +
WYgaszanie- Prog detekcji braku plomienia

Pytam gdyz o ile problem z rozpalaniem i swirowaniem ogolnie palnika juz w trakcie pracy ustal albo zdarza sie bbbbbardzo rzadko.... Natomiast problem z pierwszym rozpaleniem ma sie dobrze;). Najgorsze ze dawka ktora podaje piec rozpala sie, tylko nie tak szybko zeby piec przeszedl w tryb PRACY... wiec czesto jest tak ze piec przechodzi w wygaszanie i wtedy ogien sie juz ladnie potrafi rozhulac;) Byloby pieknie tylko czasu mu braknie gdzies :-) Wiec wszystko wskazuje na kwestie ustawien a nie jakis problem od strony podzespolu.

Niestety na razie nie podam ci tych parametrów gdyż ecoNet mi tego nie chce pokazać.

Z tego co pamiętam nadmuch w rozpalania powinien być zbliżony do tego co masz na 30% mocy. Ma być spokojny i ma nie wypalić paliwa. Chodzi także o to aby po fazie rozpalania gdy następują przedmuchy płomień nie spadł poniżej progu przy, którym pięć stwierdzi, że się jednak nie rozpalił.
Swoja droga możesz mieć paliwo które się ciężko rozpala i może potrzebować więcej czasu na rozpaleniem.
Na początek zrownalbym nadmuch rozpalania z tym co masz na 30% mocy.
Jak to nie pomoże to przedłuż czas rozpalania o 30 sekund.

Choć jak to jest pięć z dotacji to powinieneś to zgłosić do gminy zanim coś zmienisz.
Setwis1 pisał, że przy tych piecach problemy powinna rozwiązywać firma instalując piec.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 tydzień 4 dni temu #10586 przez SERWIS1
Witam

Zadzwoń na jeden z numerów serwisowych Heiztechnik (664 784 500, 664 784 600, 664 784 700) i porozmawiaj na temat problemu. Po wykonaniu krótkiego wywiadu, gdy będziesz przy kotle serwisant ustali przyczynę problemu i zaleci jak dalej postępować.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

5 dni 16 godzin temu - 5 dni 16 godzin temu #10631 przez marekrokit
Panowie takie pytanie w temacie "spieki " .Wiadomo ze palnik pellhard posiada tzw.zgarniacz szlaki ,który co prawda działa i usuwa spieki ,ale tylko na dość krótkim odcinku ok 5 cm z tyłu palnika tam gdzie podawany jest pellet .I tam jest wszystko ok ,bo zawsze jest czysto a spieki są przesuwane do przodu ...ale z przodu zalegają w zasadzie cały czas na wiekszej czesci palnika ,bo stare spadają a nowe ciagle sie tworzą i zatykają otwory napowietrzające palący się pellet .I tu pytanie do "serwisu " albo kolegów którzy coś w temacie parametrów pracy "zgarniacza " zmieniali ....czy warto zmienić jakiś parametr pracy zgarniacza ...np.czas "pauzy zgarniacza w trybie praca " z ustawionych fabrycznie 15minut na np. 10 minut ? i czy to coś poprawi w temacie zalegania spieków w przedniej części palnika ? Bo według mnie ten zalegający na przedniej część palnika spiek ,utrudnia prawidłową pracę palnika .Tylko prosze nie pisac "zmień pellet " albo "zmniejsz nadmuchy " bo pierwsza opcja w tym sezonie odpada z oczywistych wzgledów ,a drugą już dawno przetestowałem i nie wpływa to na ilość spieków .Prosze tylko o konkrety w sprawie ewentualnych zmian parametrów pracy zgarniacza ...czy ktoś coś zmieniał i czy przyniosły one jakieś zauważalne efekty .Nie ukrywam ze liczę na jakąś konkretną podpowiedż "serwisu"

5 dni 15 godzin temu #10633 przez lelusz
Z tego co ja wiem, to nie zmniejszanie nadmuchu a zwiekszanie sprawia ze jest mniej spiekow;)

Po drugie - co przeszkadza w pracy palnika jesli spiek jest z przodu, a nie tam gdzie pali sie faktycznie pellet ?

Wedlug mnie trzeba isc na kompromis ;) Moja i tylko moja opinia jest taka... masz spieki - zauwaz ze masz mniej niedopalonego pelletu w kotle. Nie chcesz miec spiekow - bedzie Ci wiecje wydmuchiwac.

2 dni 4 godzin temu #10661 przez SERWIS1
Witam

W przypadku paliwa z którego powstaje dużo spieków pauzę pracy zgarniacza należy zmniejszyć z 15 min na 10, 7 a nawet w skrajnym przypadku na 3 min.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik