Heiztechnik - Producent kotłów

awaria dasspell 15

1 tydzień 5 dni temu #8851 przez mirody
problem polega na tym , ze kociol pracowal bez zarzutu do dzisiaj i nagle wlaczyl sie alarm i kociol zwariowal , a trudno jest zlokalizowac przyczyne
-kociol sam przestawil sie na temp zadana 60 i nie da sie przestawic na wyzsza
-jezeli kociol wylacze i wlacze to kociol natychmiast przechodzi w tryb praca bez wczesniejszego czyszczenia i rozpalania , a moc nadmuchu pozostaje na poziomie 45% i nic pozatym sie nie dzieje tzn. nie ma plomienia itd
-nie jestem w stanie tego zresetowac zdalnie poniewaz przebywam za granica , a osoba ktora przyjezdza dosypywac pelet nie zna sie kompletnie na elektronice (75-Latek)
-co moglo sie stac, Jakes sugestie, porady, czy to moze byc grzalka czy awaria sterowania?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 tydzień 5 dni temu #8852 przez Patrol
jaki to był alarm?
to co może zrobić osoba dosypująca pellet to odłączyć na kilka minut zasilania kotła i podłączyć ponownie;
z trudniejszych rzeczy to odkręcenie pokrywy sterownika, oględziny wizualne, sprawdzenie dokręcenia wszystkich przewodów itd.;
przy walniętej grzałce miałbyś jedynie alarmy nieudanego rozpalenia; tu wygląda na problem sterowania;
jutro z rana dzwoń do serwisu

1 tydzień 5 dni temu - 1 tydzień 5 dni temu #8854 przez mirody
signal dzwiekowy, pikanie tak jak w ruskim budziku , na econet nie mam mozliwosci nic zobic, peletowy mial wylaczone na 10 minut zasilanie ale nic nie pomoglo...
jako takiej informaji o nieudanej probie rozpalania czy cos w tym stylu nie otrzymalem...

1 tydzień 5 dni temu #8857 przez SERWIS1
Witam

Jeżeli masz sterownik RControl 890 to blokada na nastawie będzie tylko w przypadku, gdy będziesz miał włączone sterowanie pogodowe kotła (w nowszych sterownikach tego nie ma).
Aby to sprawdzić musisz postawić kogoś przy kotle i zadzwonić do serwisu (trzeba zweryfikować co się dzieje w nastawach i w rzeczywistości na palniku).

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

1 tydzień 3 dni temu #8868 przez jackjj
Mirody
Jak rozkminiłeś ?
Może ten co nasypuje pellet przestawił kocioł na ruszt ? sam kilka raz tak zrobiłem wystarczyło zatwierdzić i był miał zadaną 60*C
;)

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

1 tydzień 3 dni temu #8869 przez mirody
niestety nic nie jestem w stanie zrobic przez ecoNET,
dlatego w czwartek po pracy lece do polski to sprawdzic i w piatek rano wracam do pracy... taka sytuacja :)
nie wiem czy osoba dosypujaca pellet cos pokrecila bo niestety sie nie przyzna
jak dojde do tego co sie stalo to napisze...

1 tydzień 3 dni temu #8870 przez jackjj
Spróbuj zmienić przez ecoNet Temperaturę zadaną kotła w trybie ruszt, wtedy zobaczysz w danych bieżących czy zmienia się temp zadana kotła
;)

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

1 tydzień 3 dni temu #8872 przez jackjj
A jak masz lecieć to bez sensu faktycznie postaw jakaś młoda osobę z tel przy kotle niech zadzwoni do serwisu i tam wszystko ustawia przez telefon. Sam tak robiłem jak na początku kupiłem kocioł
;)

1 tydzień 3 dni temu #8873 przez mirody
...i tu jest problem bo w pl zostali tylko tesciowie (75 lat) reszta wyemigrowala...
ale mamy tanie loty wiec nie jest tak zle :)

1 tydzień 3 dni temu #8874 przez mirody
Dzieki jackjj za podpowiedz, juz wiem jaka jest przyczyna, Szkoda tylko ze nie da sie tego ustawic przez ecoNET

Czas generowania strony: 0.312 s.