Heiztechnik - Producent kotłów

Kilka pytań odnośnie Ecoster Touch

9 miesiąc 1 tydzień temu #9463 przez Woodberry
Niestety nie doczekałem się porządnych zdjęć wrzucam kilka które sąsiad zrobił a ja muszę urlop przełożyć .Kiedyś coś dorzucę kotłownia jeszcze nie ukończona jeden obieg czeka na podłączenie w remontowanym budynku a część kolejnego działa tylko połowa ale za to w posadzce przemysłowej. Muszę przyznać że mam ustawione tylko 1/10 stopnia histerezy na ten obieg bo jak ustawiłem 0,5 stopnia to kocioł chodził 4 godz. Dlatego też zdecydowałem się dodać ecoster i ustawić na pogodówce jak mam na innym obiegu - powiem tak oszczędność paliwa jest na poziomie 40% już jak temperatura zewnętrzna jest między 0 a 5 stopni myślę że powyżej będzie jeszcze lepiej . Teraz kocioł spala tyle przy -5 do - 10 co przedtem przy + 10 stopni .W sumie grzeję 170m2 posadzki przemysłowej i 230 m2 normalnej przy zwiększonej dość mocno kubaturze (pomieszczenia wysokie średnio 3,3m ) jeszcze dojdzie 105m2 przemysłowej i 80m2 zwykłej czyli mieszkalnej.Ustawienia kotła poprawiałem zdalnie przez Econet (tak da się) jednak trzeba domyślić się co dzieje się w danym momencie i obserwować co dzieje się po chwili (to przez lekkie opóźnienie Econetu ). Kocioł Q BIO AZB 45 kW zdołowany narazie do 12kW :) przy kaloryczności trocin (stolarnianych ) 4.0kWh/kg .Jeszcze raz Heitztechnik "dobra robota" jednostka uzyskuje coraz lepsze oszczędności.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

9 miesiąc 1 tydzień temu #9483 przez Patrol
Wygląda zacnie :) zdradzisz co za przemysł tak "docieplasz"?

9 miesiąc 1 tydzień temu #9504 przez Woodberry
Pochodzenie paliwa świadczy na stolarnię. Przymierzam się już kilka lat wszystko postawiłem na jedną kartę mam zamiar zacząć na drugi rok więc muszę stworzyć najlepsze warunki jakie się da ... zostaje niestety jeszcze kilka etapów przez które trzeba przebrnąć a obiekt jest potężny jak na moje warunki więc łatwo nie jest.Trzeba cierpliwości mam nadzieję że mój zawód nie zaginie do tego momentu :) bo wycofać się nie mogę.