Heiztechnik - Producent kotłów

Red daspell 15kw palnik pell hard 20kw. Niedopalony cząstki peletu.

6 miesiąc 1 tydzień temu #9760 przez jackjj
Tu to raczej w mojej ocenie jak płomień zawija się aż do góry to bym lekko zmniejszył podawanie tak by kocioł pracowal lekko poniżej swojej nominalnej mocy NO może minus 1-2KW i wtedy dostosował nadmuchu przynajmniej dla 100% niestety ustawienia są dość zgrubne bo patrzymy na ogień kiedy mamy otwarte drzwi kotła co dość znacznie zmienia warunki spalania w kotle

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 miesiąc 1 tydzień temu #9763 przez Mruwcook
Powiem tak.
Rck na 10. Pracuje cały czas. Zjechałem na nadmuchy 30 28 26 na progach 100 i 50 Ogień Jest jeszcze dłuższy Rozbija się bardzo mocno ścianę za chwilkę idę po obserwuję i podniosę nadmuchy ewentualnie zmniejszy podawanie na progu 100% popiół ogółem jest w porządku

6 miesiąc 1 tydzień temu #9782 przez jackjj
Mruwcook
Zobacz w załączeniu znalazłem kiedyś taki opis w instrukcji jakiegoś kotła fajnie jest to opisane

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem
Załączniki:

6 miesiąc 1 tydzień temu #9784 przez Mruwcook
Niby tak, jedno ale.... Mam wątpliwości aby poprawnym było porównywanie "ognia" z dwóch różnych typów paliwa, dwóch różnych typów spalania, wogóle dwóch różnych od siebie kotłów.

6 miesiąc 1 tydzień temu #9785 przez jackjj
To nie laboratorium ustaw jak możesz najdokładniej nikt za Ciebie tego lepiej w Twoim kotle nie zrobi i zbytnio nie przezywaj jakichś wielkich oszczędności na tym nie będzie jak 2-3 kg na tydzień uzyskasz to będę pełen podziwu a i tak ciężko to zmierzyć bo wystarczy że temp na zewnątrz spadnie albo się podniesie czy karn z ciepła woda ktoś odkręci na dłużej czy ktoś zapomni dłużej zamknąć okno i całe porównanie szlag trafia szkoda zdrowaia....

Przeważaj zawsze przy nowej partii pellet
Zrób sobie taki chalange że jak jesteś raz dziennie w kotłowni i kocioł akurat pracuje zajrzyj do niego i zobacz jak się pali jak ogień na końcach dymi daj 1% wyżej dla danego progu jak jest po szarpany albo biały czy nie równy daj 1% niżej zapisz na którym progu obserwowałeś i zmieniłeś żebyś miał jakaś tam dla siebie historie jak kocioł pracuje z niższą mocą i daje radę ogrzać chatę to może tak pracować wtedy płomień będzie mniejszy
Za namowa Patrola kiedyś paliłem z mocą maksymalna dla 100% na 11-12KW mimo ze mam kocioł o mocy 15kw
Kocioł dawał radę jak było do nawet -5*C i pewnie dałby radę i niżej ale strasznie się męczył z tym krótkim językiem ognia przy ładowaniu zbiornika CWU o pojemności 300litrow wiec wróciłem do mocy jak w książce serwis zaleca
W mojej ocenie czy jest duża moc czy mała nie ma większego znaczenia co do spalania bo przy większej kocioł szybko dojdzie i się wyłączy i tak lubię jak on nie pracuje ;)
Jak pali na niskich mocach to wydaje mi się że kocioł pali nie optymalnie i jakiś taki obkopcony jest wiec ostatnie mrozy jechałem na FL ale jak kocioł wyłączył się bo sam przeszedł na tryb letni mam 10*C wejście i 6*C wyjście z trybu letniego to przestawiłem na standard bo serwis nie zaleca grzania FL samego zbiornika CWU

Tylko proszę na miłość boskanie nie siedź całymi dniami w kotłowni i nie reguluj bo szkoda życia na oszczędności kilku kg. Zajmij się dzieciakami i żonką i ciesz się że jest ciepło a pare kg więcej czy mniej co za różnica optymalne spalanie ale bez przesady
Brak dymu z komina to jest wyznacznik dobry szczególnie jak masz RCK - może być dymienie jedynie przy rozpalaniu
Chcesz oszczędzić
- utrzymuj czysty palnik minimum oczyść go raz dziennie
-zmniejsz ogrzewanie w domu przez cały dzień tak by było nie zimno ale komfortowo to automatyka ma płynnie regulować temp czyli pogodowka zawór 3 czy 4d dobrze ustawione termostaty na kaloryferach

- nie kombinuj z czasowym obniżeniem temp ustaw niżej 1*C czy pół ale wciąż jednakowo
- wieczorem spal w kominku jedna cz dwie szczapy to jak siedzicie bez ruchu na TV czy z książka to będzie OK.
- kupuj tani pellet zamiast za 1000zl tona to za 600zl tona czy taniej ale uwaga nastaw się że czasem może być na cały sezon takie dziadowskie paliwo ze i rano i wieczorem trzeba podejść do kotła na 20 sekund i stracić spiek z palnika nawet jak się ostro pali w mrozy bo nie będziesz przecież czekał czy specjalnie wygaszał kotła żeby dobrze wyczyścić ale myśle że za 400zl na tonie warto bo jak mi idzie 3.5 tony / sezon to bym musiał zapłacić 1000-1400zl więcej na sezon ogrzewania

Tyle moich porad po prawie 3 sezonie grzania co chcesz to weź do serca ale ja z kotła ht jestem bardzo zadowolony poza małymi uwagami a ecoNet który dostałem jest wisienka na torcie

Pozdrawiam

6 miesiąc 1 tydzień temu #9786 przez jackjj
Oczywiście dla pocieszenia po zmianie paliwa czasem nawet pogody czy ciśnienia atmosferycznego czy tego że kocioł jest rozgrzany czy zimny ogień może wyglądać inaczej szczeholnie dla mnie tobostatnie zwraca uwagę bo zimny kocioł to język ognia u mnie jest zawsze trochę krótszy
;)

6 miesiąc 1 tydzień temu #9787 przez Patrol
U mnie przy ostatnich przymrozkach na poziomie -14C z ograniczoną mocą 100% do 11,5kW było ok, także patrząc na dostępne wersje Pellharda brałbym teraz model 4-14kW.
www.heiztechnik.pl/dokumenty/KARTY_KATAL...ard_PellhardPLUS.pdf
co do płomienia to jeśli mnie oczy nie mylą na filmie poniżej ok 1min20sek można podglądnąć nowy palnik:
www.youtube.com/watch?v=NxwJIUe6orM
nie wnikając w szczegóły konstrukcji (dystrybucji powietrza) nie widzę różnic w kształcie kity ognia w porównaniu do xmini

6 miesiąc 1 tydzień temu #9789 przez Mruwcook
Poczekaj bo ja chyba czegoś nie rozumiem w tym momencie. Zapytałem o biały osad na samym ruszcie, następnie o długość płomienia itd.
Jackjj ja rozumiem moc przerostu równowagi nad sama treścią sytuacji, ale...

Stary w tej sytuacji to chyba kto inny z lekka przesadza... Ok.. taki lekki luz, Rozumiesz?

Biały osad = niepokój = pytanie = Odpowiedź
I jest ok, ta cała śpiewka o spalaniu, oszczędnościi i całym laboratorium Dextera chyba nie nawiązuje do pytania, nie uważasz?

Reszta wątku jest chyba wyrzutem wewnętrznej frustracji, ale to już nie na temat.

Pozdrawiam

6 miesiąc 1 tydzień temu #9790 przez jackjj
O bilym osadzie pisalem wczesniej - jeśli tylko od spodu ruszru to bym sie nie przejmował

5 miesiąc 3 tygodni temu #9899 przez Mruwcook
Pytanko.
Do czego służy biały "przycisk" na obudowie sterownika, u góry. Obok jest naklejka STB.?

Zapewno to głupie pytanie, ale cholera nie mogę nic nigdzie znaleźć na ten temat.
Ht tronic 850