Heiztechnik - Producent kotłów

zacinajaca sie klapka przy palniku / przepalona rura od podawania peletu

1 tydzień 2 dni temu #9490 przez mex25
Zresztą po otworzeniu którychkolwiek drzwi dym sie z nich nie wydobywa . Dymi się przy zamkniętych wszystkich drzwiach

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 tydzień 2 dni temu - 1 tydzień 2 dni temu #9491 przez Markus
Jaki masz nadmuch na poszczególnych progach (dla 30%, 50% i 100%)?

A jeszcze jedno, jeżeli kocioł będzie w stanie postoju, to wyłącz go i w trybie ręcznym sprawdź działanie dmuchawy.

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

1 tydzień 2 dni temu #9493 przez SERWIS1
Witam

Dymienie z kominka (z palnika) sugeruje brak ciągu kominowego. W prawidłowym układzie komin wysysa spaliny i płomień z palnika - tutaj spaliny kierują się do kominka.

Głównym błędem instalacyjnym w tym przypadku jest komin o wymiarach 24x24 cm. To jest komin do kotła 150 kW a nie 25kW. Zbyt mały komin to problem a zbyt duży jeszcze większy problem. Komin w normalnych warunkach musi się nagrzać aby wygenerował odpowiedni ciąg. W przypadku gdy jest zbyt duży to spaliny nie są w stanie go wygrzać.
W przypadku, gdy na palniku nie zalega nadmiar paliwa ani szlaka a dym wydobywa się z kominka to ewidentnie jest to problem komina lub napowietrzenia kotłowni.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

1 tydzień 2 dni temu #9494 przez mex25
Dam znac z tymi nastawami po południu, teraz jestem w pracy. i sprawdzę działanie dmuchawy.
pzdr spokojnego dnia

1 tydzień 2 dni temu #9495 przez mex25
Piec jest 30 KW. wczesniej byl tam ekogroszek 25 defro i nie było takiego problemu tak mowił były własciciel domu ( szwagier bo od niego odkupiłem dom) po kotłowni zresztą to widać czysta a komina nie zmieniałem tylko piec. jaki powinien byc ten ciąg?. Jak to zmierzyc ? i gdzie? Dodam tylko ze czopuch jest 100 centymetrowy tzn 40 cm , kolanko kąt 90 , 20 cm do komina.

1 tydzień 2 dni temu #9496 przez mex25
ps. Dym wydobywa sie z palnika przy klapce otworami od precika i idzie rurą do podajnika . wczesniej wydobywał sie rewizją od silnika z tyłu podajnika , ale zasilikonowałem to.

1 tydzień 2 dni temu #9501 przez mex25
Witam tak jak mówiłem podaje na stawy -
Nadmuch
45%
39%
32%
pelet spala się super a co do kopcenia to chyba serwis mi pomógł.
wyjęte sprężyny dają radą . N ie wiem jeszcze dlaczego ale wreszcie widze koniec kotłowni i po otwarciu klapki od podajnika nie ma dymu.
nadmuch działa na ręcznym po wyłaczeniu pieca . A jak u Ciebie z tym wirexem? coś się dzieje? Ja na temat spalania nie mogę za dużo powiedzieć bo dom dopiero wygrzewam więc spalanie mnie nie interesuje , ale jest ciepo . Mam pustak wełne biała cegła, dól 80 m podłogówka z kuchnią(ustawiona na 19 C - niedawno wylewki + dwa kaloryfery w pokojach , góra 6 kaloryferów ustwione na 5 i mam gorąco 24 C . Razem 240 m2. Spalanie 30 kg doba .okna dachowe otwarte reszta wietrzenie.pzdr

1 tydzień 2 dni temu #9502 przez mex25
ps. Brak ocieplenia na zewnętrz

1 tydzień 2 dni temu #9503 przez mex25
nadmuch podałem od maxa