Heiztechnik - Producent kotłów

Zgarniacz ( grzebien ) do Pelletu??

4 miesiąc 6 dni temu #9776 przez MateuszZurek
Ciekawe czy jakby przyczepić do ścianki pojemnika jakiś wibrator to może pomógł by z tym obsypywaniem.
Na przykład takie coś jak na krety aldo do testu telefon.
Jakby to działało to można by sklecić ustrojstwo na nodemcu i jeszcze by obskoczył powiadomienia o niskim stanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

4 miesiąc 6 dni temu #9778 przez Patrol
Też o tym myślałem, tak jak to ma miejsce w dużych zbiornikach, ale to byłby przerost formy nad treścią :) lepiej zmienić lub zrobić zasobnik.

4 miesiąc 6 dni temu #9779 przez jackjj
Chyba z Patrolem już kiedyś rozmawialiśmy o takim wibracyjnym urządzeniu jednak trochę ryzykowne jednak pellet jest łatwopalny wolałbym tam nie mieć nic co mogło by wybuchnąć typu bateria i spalić moja chatkę szczególnie ze mam sypialnie nad kotłownia i garażem z bardzo wygodnym łóżkiem ,....
;}

Najtaniej tak myśle że jednak spróbuje w lato za pomocą płyty meblowej podnieść skos od przodu zbiornika już wymierzyłem tylko jeszcze się zastanawiam czy położyć płytę w całości na rurze podajnika czy jednak wyciąć 2 kawałki i rozmieścić po bokach rury podajnika będzie to kosztem pojemnością ale co mi po pojemności skoro 43% jest nie używane.....

Tak sobie kombinuje że jajby to dobrze narysować w 3D (kolega w pracy ma skaner 3D kilkoma fotkami można by to wrzucić do catia v6 ) to można by zrobić / uspawać gotową wstawkę która by rozwiązła sprawę za niewielka kasę - nie wiele ograniczając pojemność zbiornika....

Dobra trochę mnie poniosło ale jak się w biurze będę bardzo nudził i coś wymyślę to obiecuje wrzucę Wam też jakiś szkic jednak może to zająć trochę więcej niż rok
;)

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

4 miesiąc 6 dni temu #9780 przez Markus
Tak jak pisałem wcześniej, u mnie nie ma problemu z zawieszaniem się pelletu, pewnie jest to kwestia kąta nachylenia ścianek zasobnika,
ale może też samej powierzchni po której się zsuwa pellet.
I tak myślę że można zastosować mały patent z motoryzacji, a dokładniej dotyczący ochrony lakieru.
Są takie kosmetyki samochodowe nadające powierzchni bardzo duży poślizg.
Może zapastowanie powierzchni wewnętrznych i ich wypolerowanie spowoduje ślizganie się pelletu.

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

4 miesiąc 6 dni temu #9781 przez MateuszZurek
Jackjj, praktycznie całość możesz mieć na zewnątrz.
Wibrator przystawki do ścianki pojemnika.
Tylko może to być słychać.
Koszt raczej niewielki.

4 miesiąc 5 dni temu #9783 przez jackjj
Obawiam się że u mnie żadne wibracje nic nie pomogą jedynie zmiana pochylenia skosu może coś pomoc

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

4 miesiąc 1 dzień temu #9808 przez SERWIS1
Witam

Skosy zbiorników zrobione są pod kątem umożliwiającym zsuwanie sie pelletu. Problem z osuwaniem może pojawić się w przypadku dużej ilości luźnych trocin w pellecie.

Stosowanie wibracji do pomocy w obsypywaniu się pelletu może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego - zagęszczenie trociń w dolnej części zbiornika i zablokowanie zsypu.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

4 miesiąc 1 dzień temu - 4 miesiąc 1 dzień temu #9813 przez jackjj
Serwis1
Z tego co kojarzę raz na sezon zalecacie żeby wszystko wyjąc ze zbiornika dodatkowo od tylu zbiornika jest specjalna rewizja do wybrania trocin i wytrzepać podajnik nr1 trociny raczej nie pójdą do góry podajnikiem nr 1 jednak jakaś cześć może się nabijać w górnej części przy jego napędzie
Chyba już ktoś miał z tym problem opis był na forum

4 miesiąc 1 dzień temu #9817 przez SERWIS1
Witam

Raz do roku warto wyczyścić cały kocioł, palnik i podajnik. Trociny w pewnej części będą przesuwały się wraz z pelletem.
Trociny nie ubijają się w górnej części przy motoreduktorze - całe paliwo spada do palnika.
W przypadku, gdy w łączniku elastycznym zacznie zbierać się pellet (np. w przypadku zbyt luźnego łącznika) i jego ilość narasta do wysokości wysypu z podajnika to nowy pellet nie spada w dół tylko jest przesuwany w kierunku motoreduktora. Podajnik napełnia się w 100% i zaczyna rozdrabniać pellet. W górnej części ściska rozdrobniony pellet co w pewnym momencie zatrzymuje podajnik.
Zazwyczaj w takim przypadku podajnik w palniku nadal pracuje i wybiera pozostały w łączniku pellet i następuje alarm nieudanego rozpalenia. Użytkownik zastaje zapchany podajnik i pusty łącznik.

Czyli podsumowując trociny nie będą się zbijały w górnej części podajnika przy motoreduktorze, ponieważ podczas normalnej pracy paliwo tam nie dociera.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik