Heiztechnik - Producent kotłów

Wymiana rury piec daspell lux gl

2 miesiąc 1 tydzień temu #9969 przez Dziku84
Witam
Przepaliła mi sie rura od zasobnika peletu do palnika. Gdzie moge ja zakupić od reki nie czekajac na dostawe kilku dni.
Pozdrawiam Marcin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 miesiąc 1 tydzień temu - 2 miesiąc 1 tydzień temu #9970 przez Markus
Witam

Nasuwa się pytanie, dlaczego się przepaliła się rura.

Tu link do wcześniejszego tematu.

Rurę można zakupić w serwisie HT.

Pozdrawiam

Markus

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

4 dni 23 godzin temu #10192 przez jackjj
Dziku84
Napiszesz coś więcej o tym przypadku przepalenia ? Jest to dość rzadkie zjawisko aczkolwiek dość mocno ryzykowne zważywszy na to że nie chciałbym żeby mi się coś topiło w odległości 2 metrów od 3.5 tony peletu ...., dodam tylko że mam sypialnie nad kotłownia połączona z garażem gdzie stoją również 2 auta czasem w każdy znajduje się ponad 50 litrów paliwa stad bardzo mnie interesuje jaki był powód ?
Jeśli byś był łaskaw opisać swój przypadek

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

4 dni 23 godzin temu #10194 przez Dziku84
Witam
Problem polegal na tym iz dlugo nie czyscilem paleniska stad plomien sie cofnal.

4 dni 22 godzin temu #10195 przez MateuszZurek
A mnie dodatkowo ciekawi jak takie przepalenie wygląda.
Wydaje się, że w takiej sytuacji płomień cofa się do palnika. Ciekawe jak bardzo i po jakim czasie wykryte zostanie przegrzaniem palnika i nastąpi wyłączenie pieca.
Mój palnik jest pod pojemnikiem z paliwem więc na osmoleniu pojemnika może się nie skończyć, zwłaszcza, że tam jest także ślimak podając paliwo.

4 dni 2 minut temu #10203 przez Patrol
Jak się rura przepali to paliwo nie dotrze do palnika, dlatego wylot rury stalowej nigdy nie powinien być w osi palnika - z braku paliwa nastąpi naturalne wygaszenie.
Od częstego zaglądania do kotła rura też może ulec zniszczeniu przez jej zaginanie/naprężenia - pęknięcia mogą być początkowe niewidoczne.

3 dni 22 godzin temu #10208 przez MateuszZurek

Patrol napisał: Jak się rura przepali to paliwo nie dotrze do palnika, dlatego wylot rury stalowej nigdy nie powinien być w osi palnika - z braku paliwa nastąpi naturalne wygaszenie.
Od częstego zaglądania do kotła rura też może ulec zniszczeniu przez jej zaginanie/naprężenia - pęknięcia mogą być początkowe niewidoczne.

To jest zrozumiałe.
Zastanawiałem się czy w takiej sytuacji cofnie się płomień czy tylko gorące powietrze.
Osobiście wolę się nie przekonać na własnej skórze.

3 dni 22 godzin temu #10209 przez jackjj
Jedno jest pewne trzeba dbać o palnik i go czyścić w ten sposób można ocalić rurę, grzałkę a może cały palnik
:)
Grunt że nie ma ryzyka zapalenia to dla mnie najważniejsze

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem