Heiztechnik - Producent kotłów

ustawienia cwu

3 dni 18 godzin temu - 3 dni 18 godzin temu #10165 przez jackjj
U mnie rozwarstwienie dość duże bo na górze zbiornika manualny termometr pokazuje 55*C a na dole gdzie sterownik ma podłączona czujkę jest 47*C w mojej ocenie jeśli na wodę wychodzi mi ok 4 kg/ dzień to nie ma co grzebać
;)
To przy tonie pelletu 750zl wynosi mi za dzień CWU jakieś 3 zł to za miesiąc jest 90 zł. Jak sobie przypomnę ile płaciliśmy za wodę mieszkając w bloku gdzie zużycie było OK. 12-15 m3 na miesiąc to uwierz mi że to jest bardzo mało i nie myśle nawet o żadnej grzałce elektrycznej do zbiornika CWU na sezon letni dla mnie idealne jest ladowanie zbiornika paliwem raz w miesiącu bądź rzadziej
;)
Pozdrawiam

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 dni 12 godzin temu #10168 przez MateuszZurek

jackjj napisał: U mnie rozwarstwienie dość duże bo na górze zbiornika manualny termometr pokazuje 55*C a na dole gdzie sterownik ma podłączona czujkę jest 47*C w mojej ocenie jeśli na wodę wychodzi mi ok 4 kg/ dzień to nie ma co grzebać
;)
To przy tonie pelletu 750zl wynosi mi za dzień CWU jakieś 3 zł to za miesiąc jest 90 zł. Jak sobie przypomnę ile płaciliśmy za wodę mieszkając w bloku gdzie zużycie było OK. 12-15 m3 na miesiąc to uwierz mi że to jest bardzo mało i nie myśle nawet o żadnej grzałce elektrycznej do zbiornika CWU na sezon letni dla mnie idealne jest ladowanie zbiornika paliwem raz w miesiącu bądź rzadziej
;)
Pozdrawiam

Też mieszkałem w bloku więc zdaję sobie sprawę z kosztów.
Też mi schodzi około 4kg ale na 2 dni.
W mojej obecnej sytuacji jest to jedno z lepszych rozwiązań.
Piec grzeje raz na dwa dni, czyli koszt osiągnięcia temperatury, od której zaczyna grzać wodę jest rozkładany na 2 dni.
A do tego piec rzadziej pracuje z niską temperatura.

Ja mam oczyszczalnię więc sama woda kosztuje mnie coś koło 3,5 za m3.

Pozdrawiam

2 dni 9 godzin temu - 2 dni 9 godzin temu #10182 przez jackjj
No ja trochę przegapiłem bo na tydzień odpala mi się 25 razy więc dość dużo jednak została histereza z okresu zimowego 5*C normalnie jak miałem histerezę 10 dla CWU przy trybie lato to kocioł ładował zbiornik 300 l maksymalnie 2 razy na dobę właśnie przestawiłem na histerezę 10 i zobaczymy czy ma powtarzalność dam znać - bo na razie mam jeszcze ustawiony kocioł w trybie lato

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

2 dni 7 godzin temu - 2 dni 7 godzin temu #10183 przez MateuszZurek

jackjj napisał: No ja trochę przegapiłem bo na tydzień odpala mi się 25 razy więc dość dużo jednak została histereza z okresu zimowego 5*C normalnie jak miałem histerezę 10 dla CWU przy trybie lato to kocioł ładował zbiornik 300 l maksymalnie 2 razy na dobę właśnie przestawiłem na histerezę 10 i zobaczymy czy ma powtarzalność dam znać - bo na razie mam jeszcze ustawiony kocioł w trybie lato

W porównaniu do moich max 4 razy to bardzo dużo.
Zwiększenie histerezy zmniejszy ilość rozpaleń ale za to pięć będzie musiał pracować dłużej i będzie startował z niższej temperatury. Ciekawe czy rzadsze grzanie CWU przełoży się na mniejsze spalanie czy tylko na mniej odpaleń?
Wynik może okazać się inny niż można by się spodziewać.

2 dni 7 godzin temu #10184 przez jackjj
Siemandejro
Mniejsza histereza to tylko większa ilość odpalen kotła, na ilości peletu zauwazalnie nie wplywa....
miałem już przez te trzy sezony ustawiona histereze w trybie lato 5, 8, 10, 15 czy nawet 20 ladowanie zbiornika paliwa co miesiąc - nie chce być inaczej jedynie przy histereze CWU 20 pojawiła się w kotle płynąca smoła
;)

2 dni 7 godzin temu #10185 przez jackjj
Siemandejro
Mniejsza histereza to tylko większa ilość odpalen kotła, na ilości peletu zauwazalnie nie wplywa....
miałem już przez te trzy sezony ustawiona histereze w trybie lato 5, 8, 10, 15 czy nawet 20 ladowanie zbiornika paliwa co miesiąc - nie chce być inaczej jedynie przy histereze CWU 20 pojawiła się w kotle płynąca smoła
;)

2 dni 7 godzin temu - 2 dni 7 godzin temu #10186 przez MateuszZurek

jackjj napisał: Siemandejro
;)

A korzystasz z przedłużenia pracy pompy CWU?
U mnie przy zadanej 48 i przedłużeniu 23 minuty ładowanie CWU kończy się na poziomie 52 stopni. Temperatura CWU mniej więcej zrownuje się z temperatura pieca.

Robię tak bo zakładam, że pięć po dwóch dniach i tak zejdzie do demperatury około 30 stopni więc lepiej odebrać ile tylko się da skoro pięć i tak będzie startował z niskiej temperatury.

Oczywiście robię tak tylko w trybie lato.

2 dni 6 godzin temu #10187 przez jackjj
Cześć
Z przedłużenia nie korzystam ale mam włączone cyrkulację która trochę wychładza zbiornik jednak komfort przede wszystkim nie lubię zbyt długo czekać na ciepła wodę

2 dni 5 godzin temu - 2 dni 5 godzin temu #10190 przez MateuszZurek

jackjj napisał: Cześć
Z przedłużenia nie korzystam ale mam włączone cyrkulację która trochę wychładza zbiornik jednak komfort przede wszystkim nie lubię zbyt długo czekać na ciepła wodę

Proponuję w trybie lato odebrać całe dostępne ciepło z pieca.
Zmieni to trochę częstotliwość uruchamiania pieca i może trochę spalanie.

Cyrkulację uruchamiam na żądanie. Mam przycisk w łazience i mam ciepła wodę zanim się rozbiorę.

Cyrkulacja u ciebie działa cały czas czy masz jakiś charmonogram ustalony?
Pozdrawiam.

2 dni 5 godzin temu #10191 przez jackjj
Co godzinę minuta