Heiztechnik - Producent kotłów

ustawienia cwu

1 miesiąc 1 tydzień temu #10193 przez MateuszZurek

jackjj napisał: Co godzinę minuta

O, tak rzadko? Wystarcza?
Myślałem o minucie co 15 minut i wyłączeniu w między 22 a 6 rano.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 miesiąc 1 tydzień temu #10196 przez jackjj
Tez tak zaczynałem ale czasem późno się kładę spać albo wcześniej muszę wstać i nie lubię długo czekać na wodę szczególnie pod deszczownia jest to dla mnie mocno irytujące i zauważyłem ze powyższe działa przez cała dobe
:)

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

1 miesiąc 1 tydzień temu #10199 przez MateuszZurek

jackjj napisał: Tez tak zaczynałem ale czasem późno się kładę spać albo wcześniej muszę wstać i nie lubię długo czekać na wodę szczególnie pod deszczownia jest to dla mnie mocno irytujące i zauważyłem ze powyższe działa przez cała dobe
:)

Wrzuciłem sonoff z harmonogramem 1 minuta co godzinę.
Ciekawe czy u mnie to się sprawdzi.

Pozdrawiam

1 miesiąc 6 dni temu - 1 miesiąc 6 dni temu #10204 przez jackjj
Daj znać ale w mojej ocenie chodzi o to żeby raz na jakiś czas przemieszać w rurach

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

1 miesiąc 6 dni temu #10207 przez MateuszZurek

jackjj napisał: Daj znać ale w mojej ocenie chodzi o to żeby raz na jakiś czas przemieszać w rurach

Działać działa ale nie bardzo mi to pasuje.
Na chwilę obecną moje wykorzystanie ciepłej wody głównie kumuluje się koło 22giej.
W dzien to zużycie jest mimimalne więc nie ma sensu pompowac ciepłej wody.
Naczynia myje zmywarka a przy myciu rąk i tak się nie doczekam na ciepła wodę.

Na razie zostanę przy obecnym rozwiązaniu.
Jak się pojawia dzieci to przejdę na częstsze palenia i harmonogram cyrkulacji.

Sprawdziłem kiedy ostatnio ładowałem piec.
Było to 20.08.2018 i wyspałem 105kg. Piec pokazuje, że zostało mi 47% paliwa (pomiar nawet poprawny).

1 miesiąc 2 dni temu #10267 przez jackjj
to coś słabo Ci miesza ta cyrkulacja u mnie woda ciepła chwilę po odkręceniu - oczywiście na dole u góry trzeba trochę dłużej poczekać.

1 miesiąc 2 dni temu #10268 przez MateuszZurek

jackjj napisał: to coś słabo Ci miesza ta cyrkulacja u mnie woda ciepła chwilę po odkręceniu - oczywiście na dole u góry trzeba trochę dłużej poczekać.

To jest chyba kwestia tego gdzie kończy się rura cyrkulacji.
Nie pamiętam gdzie dokładnie dochodzi ale napewno nie do samego ujęcia w ścianie.

Pozdrawiam

1 miesiąc 2 dni temu #10273 przez jackjj
no ja ostatnio odkryłem że fachowcy podłączyli mi rurę z zimną nie zmiękczoną wodą nie do kranu w kuchni a bezpośrednio do zmywarki i jak kretyn chciałem przestać sypać sól do zmywarki a już po 3 latach się dowiedziałem że ktoś coś spitolił
;)

1 miesiąc 2 dni temu #10276 przez MateuszZurek

jackjj napisał: no ja ostatnio odkryłem że fachowcy podłączyli mi rurę z zimną nie zmiękczoną wodą nie do kranu w kuchni a bezpośrednio do zmywarki i jak kretyn chciałem przestać sypać sól do zmywarki a już po 3 latach się dowiedziałem że ktoś coś spitolił
;)

E no to szybko.
Wazne, że dowiedziałeś się o tym, że tak powiem "na sucho" :)

Jak to mówią - pierwszy dom budujesz dla wroga.

3 tygodni 6 dni temu #10321 przez jackjj
Szczerze to to co znajduje w swoim domu gdzie od poczatku byłem przy budowie to jest mały pikus z tym co ludzie znajdują po zakupie domu
Ostatnio koledze spadł cały sufit na głowę okazało się ze wykonawca zalał łazienkę do tego stopnia ze cały tynk na puchł a przed sama sprzedażą zrobili powierzchowne zaprawki i malowanie wielka kicha wyszła po podpisaniu aktu przeniesienia własności - kolega zgłosił sprawę do sądu