Heiztechnik - Producent kotłów

One Basic 11 kW

2 tygodni 2 dni temu #10522 przez SERWIS1
Witam

Kondensat może wylewać się na połączeniach komina przy samym kotle. Świadczy to o znacznym wychłodzeniu i tak już zimnych spalin.

Sprawdź połączenia komina od wentylatora wyciągowego do komina.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 tydzień 4 dni temu #10593 przez Kujawski Radosław
Witam. Nie miałem czasu zająć się piecem w tym tygodniu, zrobię to w poniedziałek i dam znać . Mateusz dopiero dzisiaj znalazłem czas żeby napisać do kominiarza także jak tylko odpisze to zaraz Ci prześlę odpowiedź.
Ten kondensat cieknie w okolicy palnika, ale w samym palniku i w komorze na popiół jest sucho. Sprawdziłem połączenie rury przy wentylatorze i tam jest sucho

1 tydzień 3 dni temu #10594 przez MateuszZurek

Kujawski Radosław napisał: Witam. Nie miałem czasu zająć się piecem w tym tygodniu, zrobię to w poniedziałek i dam znać . Mateusz dopiero dzisiaj znalazłem czas żeby napisać do kominiarza także jak tylko odpisze to zaraz Ci prześlę odpowiedź.
Ten kondensat cieknie w okolicy palnika, ale w samym palniku i w komorze na popiół jest sucho. Sprawdziłem połączenie rury przy wentylatorze i tam jest sucho

Spokojnie, to i tak jest plan na przyszły rok.
Dziękuję.

1 tydzień 1 dzień temu #10606 przez Kujawski Radosław
Dzisiaj cały dzień walki z poprawą komina i dalej to samo, tzn dużo ciszej ale piec dalej w niekontrolowany sposób za mocno się rozpala, już wątpię czy to wina komina
Pytanie do serwisu: chcialbym umówić się na uruchomienie i dostrojenie pieca. W jaki sposób mogę to zrobić? Macie niedaleko do Gdańska :)
Dziękuję

1 tydzień 1 dzień temu #10611 przez Rolf
Witam
Zadzwoń do serwisu i oni to załatwią. Cena jest jednakowa około 500 zł. U mnie czasami też jeszcze huczy ale nie mam "zetki" chociaż nie bardzo chce mi się wierzyć żeby miało to pomóc. Jeżeli otworzę drzwi zewnętrzne na oścież to chyba powinno pomóc ale tak się nie dzieje. Ten piec to nowość i może nie do końca dopracowany myślę o piecu 11 kW.

1 tydzień 1 dzień temu #10612 przez Kujawski Radosław
Dzięki. Jutro zadzwonię. Ja dzisiaj zetke zrobilem taką fi 160 az na dół pieca moim zdaniem to nie w tym tkwi problem. A powiedz mi jak piec się rozkręci to czy widzisz przez szkło wyraźny płomień i palnik i komorę palnika czy tylko jeden wielki ogień? U mnie jak był wiatr duży to fajnie było widać tam język ognia teraz nic i po wylaczeniu po 15 minutach pracy wszystko jest osmolone. Tak jakby coś było zapchane i ten ogień się kumuluje ale z komina sie dymi. Cholera sam już nie wiem. Moze pellet mam jakis wadliwy ale mam zasypane teraz w sumie najlepszym.

1 tydzień 1 dzień temu #10613 przez Rolf
Przez szybkę widać płomienie jak piec pracuje z mniejszą mocą to płomienie są mniejsze a jak z większą to są większe ale zawsze są to płomienie i widać też jak pelet wpada. Pelet miałem z różnych firm i zawsze było tak samo. Jutro kupuję większą ilość peletu ze stelmetu. Wydaje mi się że ten będzie najlepszy. Popiół z niego jest najbardziej zbliżony do ideału w wodzie tonie i rozpada się bardzo szybko. Dym z komina jest praktycznie niewidoczny.

1 tydzień 1 dzień temu #10614 przez Kujawski Radosław
Dziękuję za odpowiedź. O to mi chodziło. U mnie już 10 min po rozpaleniu zaczyna być pełna komora ognia nie widać nic tylko ogień przez szkiełko. Wydaje mi się że za małe obroty są wentylatora przy rozpalaniu, a częstotliwość podawania jest taka sama. Piec ciągle podaje paliwo i to się nawarstwia gdzie jeszcze poprzednia porcja nie została spalona. Cos jest nie tak u mnie z odprowadzeniem spalin i to nie jest wina komina. Jakby się coś zapchalo. Chciałem zobaczyć do wymiennika od góry po odkreceniu tych 3 śrub na imbus czy tam nie jest nic zapchane ale nie wiem czy czegoś nie uszkodze. Nie ma żadnej instrukcji jak to zrobić a na pewno jest to rewizja do czyszczenia kanałów.

1 tydzień 1 dzień temu #10615 przez Rolf
Czyszczenie tego kotła to chyba horror. Jeszcze tego nie robiłem ale zadyma w kotłowni będzie chyba nie zła. A tak na marginesie to producent mógłby zmontować jakiś filmik instruktażowy dotyczący obsługi tego wynalazku.

1 tydzień 18 godzin temu #10617 przez SERWIS1
Witam

W przypadku, gdy kocioł jest uruchomiony z napowietrzeniem kotłowni i prawidłowym podłączeniem do komina to podczas spalania powstanie jedynie szary pył. Płomienice oczyszczane są za pomocą systemu automatycznego w kotłach ONE lub ręcznego w ONE Basic więc pył spadnie do komory paleniskowej i komory za popielnikiem.
Czyszczenie polega na opróżnianiu komory popielnicowej (około 1 raz na tydzień - w zależności od ilości popiołu) oraz komory za popielnikiem (co kilka miesięcy - w zależności od ilości popiołu).

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik