Heiztechnik - Producent kotłów

Nastawy po przywróceniu ustawień fabrycznych

3 tygodni 4 godzin temu #10443 przez Robson1916
Tak więc muszę pomieszkać pod Lidlem troszkę :) i kilka takich zakupić :) a jak to się montuje? akurat te co masz?

Red DasPell 20 kW, + 250 L zbiornik CWU

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 tygodni 2 godzin temu - 3 tygodni 2 godzin temu #10446 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: Tak więc muszę pomieszkać pod Lidlem troszkę :) i kilka takich zakupić :) a jak to się montuje? akurat te co masz?

Nie musisz mieszkać pod Lidlem :)
Jak bywasz w miarę często to można je wyczaic w gazetach.
To nie muszą być termostaty z Lidla. Po prostu są niewiele droższe od zwykłych.

Taki termostat przychodzi z zestawem adapterow do różnych zaworów w kaloryferach. Nakrecasz na gwint i zapinasz termostat.
Potem idziesz z instrukcją. Data + czas i adaptacja. Parę naciśnięć przycisku ok i działa. Sam prowadzi przy instalacji.
Załączniki:

3 tygodni 1 godzinę temu #10447 przez Robson1916
Może to być dobra rzecz :) tylko też jaką funkcję one pełnią? rozumiem, że np otwieram okno to termostat zamyka grzejnik aby nie pracował nie potrzebnie tak? a te bez tej funkcji? ustawiam temperaturę na termostacie i poprostu wyższej nie puści na grzejniki tak?

3 tygodni 1 godzinę temu - 3 tygodni 1 godzinę temu #10448 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: Może to być dobra rzecz :) tylko też jaką funkcję one pełnią? rozumiem, że np otwieram okno to termostat zamyka grzejnik aby nie pracował nie potrzebnie tak? a te bez tej funkcji? ustawiam temperaturę na termostacie i poprostu wyższej nie puści na grzejniki tak?

OK, widzę, że masz podobny problem jak mój kolega. To nie są tylko ładne pokrętła.

Termostat służy do utrzymania temperatury w pomieszczeniu. Ma wbudowany termometr, który między temperaturę i jak trzeba dograć pomieszczenie to się otwiera. Jak temperatura ustawiona na termostacie została osiągnięta to termostat zamyka zawór na kaloryferze.

Podobnie działają zwykłe, analogowe termostaty, tylko, że ona maja albo ciecz albo gaz, który się kurczy/rozszerza w zależności od temperatury co przekłada się na nacisk wywierany na czpien w zaworze termostatyczna w kaloryferze.

Wykrywanie wierzenia to tylko dodatkowy feature.

A i te elektroniczne maja szybszy czas reakcji niż analogowe.
Jakbys się decydował na analogowe to szukaj takich co mają gaz jako czynnik mierzący temperaturę.

Minusem elektronicznych jest dźwięk, który wydają jak następuje zmiana nacisku na czpień zaworu. Nie jest to strasznie głośne i da się do tego przyzwyczaić, ale na początku może obudzić.

Tak na szybko szukając w necie znalazłem poniższa aukcje, ale to jest ta według mnie, wadliwy wersja. Ma zaczepy trzymające tylko od góry.
www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&...&cshid=1540984186659

Tym nowym muszę się jeszcze przyglądać.

3 tygodni 1 godzinę temu #10449 przez Robson1916
no kumam kumam :) ja na obecna chwilę to nie mam żadnych termostatów :) poprostu zawory kulowe zwykłe :) moge jedynie zamknąć grzejnik albo otworzyć :) patrzyłem na alledrogo i takie Lidlowskie po 59 zł są :) taka była ich cena czy tansze?

3 tygodni 1 godzinę temu #10450 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: no kumam kumam :) ja na obecna chwilę to nie mam żadnych termostatów :) poprostu zawory kulowe zwykłe :) moge jedynie zamknąć grzejnik albo otworzyć :) patrzyłem na alledrogo i takie Lidlowskie po 59 zł są :) taka była ich cena czy tansze?

Chyba coś koło tych 59 zł kosztowały.

Ty na pewno masz zawory kulowe?
Bo jeżeli tak to czeka cię jeszcze wymiana zaworów na termostatyczne. Maj wciskamy czpień.

3 tygodni 24 minut temu #10451 przez Robson1916
Dokladnie, zwykłe zawory :) On Off :D

3 tygodni 14 minut temu #10452 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: Dokladnie, zwykłe zawory :) On Off :D

To musisz pokombinować.
Nie wiem jakie masz kaloryfery ale potrzebujesz zaworów tego typu

www.grupa-armatura.com/hu-HU/product/inc...szto-szelep/557/2005

Lub czegoś zbliżone go. Jest ich trochę na rynku i producenci kaloryfer dają różne.

2 tygodni 6 dni temu #10461 przez Robson1916

2 tygodni 6 dni temu - 2 tygodni 6 dni temu #10462 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: a ja mam takie :)
www.google.pl/search?q=zaw%C3%B3r+kulowy...imgrc=EyXMy6pyvjrKpM :

To na pewno do wymiany.
Kaloryfery masz zeliwne/stalowe czy już coś nowszego?

Przesiadles się z węgla/drewna?