Heiztechnik - Producent kotłów

Nastawy po przywróceniu ustawień fabrycznych

2 tygodni 6 dni temu #10463 przez Robson1916
No do wymiany do wymiany. grzejniki stalowe, wcześniej miałem zwykłego śmieciucha więc drewno i węgiel. Była taka sytuacja, że mieli założyć zamiast tych kulowych zaworów już te co ręcznie głowicą sie steruje... ale ja byłem w trasie a matce w domu nagadali, że te dobre s a te kulowe a tamte tylko dużo droższe :) jak wróciłem to już były :/

Red DasPell 20 kW, + 250 L zbiornik CWU

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 tygodni 6 dni temu #10466 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: No do wymiany do wymiany. grzejniki stalowe, wcześniej miałem zwykłego śmieciucha więc drewno i węgiel. Była taka sytuacja, że mieli założyć zamiast tych kulowych zaworów już te co ręcznie głowicą sie steruje... ale ja byłem w trasie a matce w domu nagadali, że te dobre s a te kulowe a tamte tylko dużo droższe :) jak wróciłem to już były :/

No tak, specjaliści od siedmiu boleści, którym się tak paliło do następnej roboty, że woleli wciskać kit zamiast doradzić jak będzie lepiej (nie koniecznie taniej).

Jak miałeś śmieci ucha to pewnie miałeś i standardowa harakterystyke ciepła w domu. Wieczorem gorąco a nad ranem chłód.
Teraz musisz się przestawić gdyż grzanie piecem na Pellet jest zbliżone do grzania gazem. Będzie równomiernie ciepło i niestety drożej niż grzanie węglem?/drewnem, nawet jak zamontujesz termostaty.
Na pewno zyskasz na komforcie jak już opanujesz pięć i zaglądać będziesz na załadunku i czyszczenie.

Pozdrawiam

2 tygodni 6 dni temu #10469 przez Robson1916
Tzn Piec na Pellet mam już dwa lata, tak więc przyzwyczaiłem się :) Było tak jak mówisz, rano chłodno, wieczorem ciepło. Hm czy palenie pelletem wychodzi drożej? tego bym nie powiedział ( przynajmniej u mnie ) . Ponieważ aktualnie Piec spala mi Pelletu 4,5 t do 5 t na sezon. w Śmieciuchu te 4 tony węgla poszło a do tego sporo drewna. tak więc policzyć cenę węgla ( dobrego ) płaciłem 900 zł/ tona, przy czym za pellet teraz kupowałem po 880zł za tonę. do węgla doliczyć koszt drzewa i robocizny tego... ( pociąć, połupać , przewieźć, poukładać ) , codzienne chodzenie do Pieca kilka razy dziennie i dokładanie :) Teraz zasypię i mam spokój :) więc dla mnie Pellet wyszedł nawet taniej :) a i w tym piecu drzewem też awaryjnie rozpalę :) Wracając do szpeców od tych zaworów... niestety tak to jest jak sie bierze najtańszą ekipę co wszystko zrobi ( sciany postawi, płytki położy, pomaluje i hydraulikę walnie też ), no i mam.. zawory kulowe zamiast termostatów :D

2 tygodni 6 dni temu #10470 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: Tzn Piec na Pellet mam już dwa lata, tak więc przyzwyczaiłem się :) Było tak jak mówisz, rano chłodno, wieczorem ciepło. Hm czy palenie pelletem wychodzi drożej? tego bym nie powiedział ( przynajmniej u mnie ) . Ponieważ aktualnie Piec spala mi Pelletu 4,5 t do 5 t na sezon. w Śmieciuchu te 4 tony węgla poszło a do tego sporo drewna. tak więc policzyć cenę węgla ( dobrego ) płaciłem 900 zł/ tona, przy czym za pellet teraz kupowałem po 880zł za tonę. do węgla doliczyć koszt drzewa i robocizny tego... ( pociąć, połupać , przewieźć, poukładać ) , codzienne chodzenie do Pieca kilka razy dziennie i dokładanie :) Teraz zasypię i mam spokój :) więc dla mnie Pellet wyszedł nawet taniej :) a i w tym piecu drzewem też awaryjnie rozpalę :) Wracając do szpeców od tych zaworów... niestety tak to jest jak sie bierze najtańszą ekipę co wszystko zrobi ( sciany postawi, płytki położy, pomaluje i hydraulikę walnie też ), no i mam.. zawory kulowe zamiast termostatów :D

Chyba błędnie założyłem, że montowales pięć w tym roku z dopłat.

4,5 - 5t pelletu to strasznie dużo ale w porównaniu do spalania węgla i drewna wychodzi prawie podobny koszt a komfort nie do porównania.

Tak z ciekawości. Paliwls w tym śmieciuchu od góry czy jak zwykle?
Od jakiegoś czasu śledzę czyste ogrzewanie.pl gdzie promują palenie od góry i zaadoptowałem ja do palenia w kominku.
Duzo czysciej się pali.

2 tygodni 5 dni temu #10478 przez Robson1916
Nie wiem czy to dużo czy nie :) ale w poprzednią zimę piec spalał mi średnio Tonę na miesiąc... też wydaje mi się, że sporo no ale cóż poradzić... ale.... do poprawnego spalania potrzebnych jest wiele czynników takich jak dobre ocieplenie domu, szczelny dom, że tak powiem :) u Mnie niestety dom szczelny do końca nie jest... :/ a i domownikom ciężko coś wytłumaczyć ( bo wiedzą lepiej ), tak więc się nie wtrącam skoro są mądrzejsze umysły :) Nie wiele dadzą moje różne ustawienia pieca skoro zaraz Ktoś mi tam poprzestawia zaraz bo według niego powinno być inaczej. Zetka? po co komu Zetka w piwnicy :) Okna są :) a i tak zamykają :)

2 tygodni 5 dni temu #10480 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: Nie wiem czy to dużo czy nie :) ale w poprzednią zimę piec spalał mi średnio Tonę na miesiąc... też wydaje mi się, że sporo no ale cóż poradzić... ale.... do poprawnego spalania potrzebnych jest wiele czynników takich jak dobre ocieplenie domu, szczelny dom, że tak powiem :) u Mnie niestety dom szczelny do końca nie jest... :/ a i domownikom ciężko coś wytłumaczyć ( bo wiedzą lepiej ), tak więc się nie wtrącam skoro są mądrzejsze umysły :) Nie wiele dadzą moje różne ustawienia pieca skoro zaraz Ktoś mi tam poprzestawia zaraz bo według niego powinno być inaczej. Zetka? po co komu Zetka w piwnicy :) Okna są :) a i tak zamykają :)

:)
No tak.
Przydałby się tryb rodzicielskie w sterownik pozwalający tylko ustawić 100% zasypu I może coś jeszcze ale nie pozwalający na zmianę jakiejkolwiek konfiguracji.

2 tygodni 5 dni temu #10482 przez Robson1916
No dokładnie tak :) albo całkiem wcale sterownik zablokować :) Wiesz az tyle to się nie znają ale tam np mieszaczem od podłogówki pokręcić co by prawie 40 Stopni na podłogę puszczał to już można :) ale i tak najgorsze jest zamykanie okien w piwnicy :) wtedy tam powietrza praktycznie nie ma świeżego :/ no ale... nie wytłumaczysz :)

2 tygodni 5 dni temu #10483 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: No dokładnie tak :) albo całkiem wcale sterownik zablokować :) Wiesz az tyle to się nie znają ale tam np mieszaczem od podłogówki pokręcić co by prawie 40 Stopni na podłogę puszczał to już można :) ale i tak najgorsze jest zamykanie okien w piwnicy :) wtedy tam powietrza praktycznie nie ma świeżego :/ no ale... nie wytłumaczysz :)

Niestety, jak do kogoś nie trafiają kwestie bezpieczeństwa to nie wygrasz.
Nie dociera do nich, że kiedyś mogą wejść do kotłowni i z niej nie wyjść.
Ja dodatkowo w kotłowni mam czujnik dymu oraz czujnik czadu na wysokości trochę poniżej nosa.
Dla swojego bezpieczeństwa wstawił bym nawet taki bezprzewodowy czujni czadu. Umieść zgodnie z instrukcją obslugi.

Jeżeli możesz sam podjąć decyzję to jak najszybciej zrób napowietrzenie kotłowni.
Zrob z-tke i jeszcze tak aby nie byli w stanie jej zablokować. Czyli aby wyszła zaraz przy piecu.
Na zewnątrz wstaw coś w tym stylu.
allegro.pl/ShowItem2.php?item=7604687986

Ja pierwszy sezon miałem dziurę w ścianie trochę ponad podłogą. Rozwiązanie słabe ale działało.
Jak gościa co mi pięć montować pytałem o z-tke to stwierdził, że nie ma takiej potrzeby. Starszy człowiek, super specjalista ale niestety już nie nadąża za technologia.

Jeżeli masz plastikowe okna to proponuję przestawić je w tryb letni.
Tu możesz o tym poczytać.
genialne.pl/tryb-okien/

Spowoduje to rozszczelnienie okna.
Albo możesz nawet wyciągnąć uszczelki.
Niestety nie będzie to wystarczające dla pieca ale zawsze coś.
Jak masz wentylację wywiewną to w niektórych sytuacjach zaciągnięte powietrze ale także może pociągnąć spaliny.
Sprawdzilbym czy ta wentylacja działa przy pracującym piecu i zamkniętych oknach.
Spodziewam się, że nie będzie poprawnie działać.

2 tygodni 4 dni temu #10487 przez Robson1916
Właśnie o to chodzi, że tak sam poprostu nie mogę zadecydować i zrobić Zetki :) niestety są to ludzie już troszkę starszej daty i oczywiście chcieliby aby ten piec spalił 1 Tonę pelletu a sami nie pozwolą wszystkiego dobrze zrobić :) no i niestety... Coś tam podziałam może :)