Heiztechnik - Producent kotłów

AWARIA POMOCY ! skacząca temperatura na sterowniku

3 lata 9 miesiąc temu - 3 lata 9 miesiąc temu #4601 przez peyo
Witam

Z uwagi na to, że w czerwcu tego roku przyszła na świat moja córa, postanowiłem kupić nowy, wydajniejszy piec zasypowy, zdecydowałem się na model HT 15kw, ze sterownikiem HT-tronic 320.

Używam pieca około 3-4 miesięcy i do tej pory wszystko było w porządku, do dzisiaj jestem z niego b. zadowolony. Dzisiaj jednak sterownik mi zwariował. W przeciągu minuty temperatura pieca z 46 stopni wzrasta nagle do 61 stopni, po czym nagle ponownie spada do 45 stopni!! i tak cały czas!!! wariuje przy tym wentylator, raz się włącza, raz nie. Resetowałem go przyciskiem bocznym, ale dalej temperatura wariuje.

Nie wiem o co chodzi, boję się zasypać na noc piec węglem, żeby nie przegrzać kotła, z drugiej strony mamy w domu niemowlę i nie możemy sobie pozwolić na niegrzanie mieszkania, zresztą zima jest - palić muszę.

Proszę SERWIS o pomoc, bo nie wiem co robić!!!

Nie wyobrażam sobie też wymontowywać teraz sterownika i wysyłać go gdzieś. Bardzo proszę o pilną pomoc w rozwiązaniu tego problemu!!!!
mój tel. 691 837 780, Przemek z Myśliborza, pow. jaworski, dolnośląskie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 9 miesiąc temu #4606 przez SERWIS1
Witam

Spróbuj odkręcić dwie śruby mocujące automatykę do osłony, wysuń ją i spróbuj wyjąć czujnik z mufy w płaszczu wodnym. Sprawdź czy nie jest mokry oraz czy jego kabel podłączony do zielonej kostki jest stabilnie przykręcony.
Włóż czujnik ponownie i odsuń od niego pod osłoną inne przewody. Włóż ponownie automatykę i sprawdź czy coś się zmieniło.

W przypadku, gdy sytuacja się nie poprawi zgłoś reklamację, a postaramy się szybko załatwić sprawę bez konieczności wysyłania sterownika do naprawy.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 9 miesiąc temu #4608 przez palko
Miałem dokładnie to samo. Serwis wysłał mi nowy sterownik lecz kiedy miałem go wymienić to po poruszaniu przewodami nagle się naprawiło. Po miesiącu problem znowu wystąpił, a ponieważ nie odesłałem jeszcze nowego sterownika wiec wymieniłem tym razem sam czujnik temperatury. Od 3 tygodni jest ok. Jak znowu zacznie się coś dziać wymienię cały sterownik.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 9 miesiąc temu #4609 przez peyo
wczoraj wieczorem odkręciłem obudowę i też poruszałem kablami, wyjąłem i włożyłem do obudowy czujnik temperatury - nie zauważyłem niczego dziwnego, nic nie przytopione, nawet nie zakurzone, i wyłączyłem na czas roboty (ok 30 min) cały piec z sieci. po podłączeniu wszystkiego, poruszaniu kabelkami i ponownym uruchomieniu sterownika, do teraz jest wszystko ok, mam nadzieję, że to jakaś jednorazowa anomalia.

szkoda, że taka sytuacja w ogóle wystąpiła, bo z pieca ogólnie jestem bardzo zadowolony, ale to tylko sprzęt. miło natomiast słyszeć, że serwis Heiztechnika w takiej sytuacji wychodzi na przeciw do klienta, bo naprawdę byłbym pod ścianą z małym dzieckiem w domu.

na razie jest ok, i oby tak dalej ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 2 tygodni temu #5336 przez peyo
witam ponownie po letniej przerwie. miałbym prośbę do serwisu H-T, ponieważ zaczął się już u nas sezon grzewczy, ponownie uruchomiłem piec i problem znowu powrócił. Już kilkukrotnie temperatura zaczęła skakać, a piec zaczął wariować.. Chciałbym więc skorzystać z Państwa propozycji, póki na zewnątrz jeszcze nie ma ujemnych temp., byłbym wdzięczny za przesłanie mi może samego czujnika temperatury, jest taka możliwość?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 2 tygodni temu #5341 przez SERWIS1
Witam

Napisz na adres serwis@heiztechnik.pl wiadomość z danymi adresowymi, numerem telefonu i numerem seryjnym kotła, a załatwimy temat.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 lata 2 tygodni temu - 2 lata 2 tygodni temu #6452 przez peyo
witam, po kolejnej przerwie, niestety. Kolejny raz odpalam piec po sezonie letnim i po dwóch dniach znowu na sterowniku pieca - cyrk. Proszę wybaczyć nerwy, ale boję się w piecu rozpalać żeby w nocy mi nie wybuchł lub się nie rozszczelnił od temperatury.

Nie wiem czy to jest jakaś wada seryjna tego sterownika (HT-tronic 320), jeśli tak i już ją Państwo wyeliminowaliście, proszę o informację to nawet już kupię nowy sterownik, ale żeby to działało bo mam prawie nowy piec, w którym boję się palić. To już nawet nie tyle jest męczące, co po prostu niebezpieczne. Rozpalam w piecu, uruchamiam sterownik, zamykam całość, przychodzę po kilku minutach, w piecu się pali - temperatura rośnie, a piec sam się wyłączył !!! temperatura sobie skacze, to 29 stopni - to po kilkudziesięciu sekundach 68 stopni. Proszę Państwa, to jest prawie nowy piec ! Proszę o pomoc, bo zima idzie a ja boję się rodzinę zostawić w domu samą z tym piecem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 lata 2 tygodni temu #6462 przez SERWIS1
Witam

Szczerze mówiąc żadnej tego typu wady nigdy nie stwierdzono (sprzedaliśmy tych sterowników kilka tysięcy, a podobny problem stwierdzono w kilku egzemplarzach). W większości przypadków jest to problem czujników, które leżą przy przewodzie zasilającym lub zawilgocenie - uszkodzenie samego czujnika.

Napisz maila do serwisu,a się tym zajmiemy.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 lata 2 tygodni temu #6466 przez peyo
Jestem o tyle zaskoczony ze w zeszlym roku mialem identyczna sytuacje z oryginalnie zamontowanym sterownikiem, ale przyslaliscie mi Panstwo drugi sterownik (co prawda uzywany) ale poczatkowo dzialal. Sytuacja jednak sie znowu powtorzyla, nie wiem co sie z nimi dzieje. Moze rzeczywiscie to wina wadliwych czujnikow, nie jestem specjalista. Piec jest naprawde w porzadku i jestem z niego b. zadowolony, ladnie wykonany, sterownik raczej intuicyjny w obsludze, tyloko ze wariuje. Az strach zasypac kociol i polozyc sie spac. Dziekuje za odpowiedz, odezwe sie donserwisu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 9 miesiąc temu #6950 przez peyo
chciałbym wyjaśnić, że serwis Heiztechnik po raz kolejny mi pomógł, po dwóch miesiącach mogę spokojnie powiedzieć, że usterka prawdopodobnie została ostatecznie usunięta.

problem wariującej temperatury na sterowniku, a co za tym idzie wyłaczanie się zasypanego pieca rozwiązany został poprzez wymianę czujnika temperatury kotła, podpietego do sterownika, który oczywiście za darmo serwis Heiztechnik dostarczył, kontakt z serwisantem również w porządku.

Mimo wszystko - gdybym po raz kolejny miał szukać kotła, byłby to również Heiztechnik z tym, że podający pellet

dziękuję za pomoc, pozdrawiam
P. Jankowski

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.