Heiztechnik - Producent kotłów

Hit Pellet 15 kW - optymalne ustawienia

1 miesiąc 5 dni temu #10229 przez SERWIS1
Witam

Zmiana wydajności podajnika przy stałej mocy skutkuje ustawieniem tej samej dawki paliwa - wydajność ma wpływ na ilość podawanego paliwa. Ustawienie mocy na 15 kW ma za zadanie podanie odpowiedniej dawki paliwa do uzyskania tej mocy - czyli dawka przy różnych rzeczywistych wydajnościach podajnika jest ta sama więc nadmuch nie zmienia się. Nadmuch należy skorygować w zależności do warunków kominowych - optymalnie montuje się regulatory ciągu kominowego stabilizujące ciąg kominowy jednakże
jest to niestety tylko 0,5% instalacji.

Nastawy fabryczne dopasowane są do standardowego pelletu z drewna o średnicy 6 mm i ciągu kominowym określonym w DTR - w przypadku, gdy stosujemy inny pellet i ciąg kominowy jest znacznie różny to parametry są korygowane. Kotły są uruchamiane przez instalatorów, którzy je regulują - my jako serwis nie nadzorujemy każdej kotłowni, możemy tylko podpowiadać.

W 100% się z Tobą zgadzam co do termostatu pokojowego - brak regulacji temperatury w pomieszczeniach ogrzewanych skutkuje nieograniczonym spalaniem paliwa, ponieważ kocioł dąży do uzyskania temperatury zadanej i nie wie że pomieszczenia są już nagrzane. Są instalacje wysterowane pogodowo, które radzą sobie z ustabilizowaniem temperatury w pomieszczeniach jednakże w połączeniu z termostatem mamy pełną regulację.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 miesiąc 4 dni temu #10230 przez mysiul
Panowie zmieniłem nadmuch na Max 30% Pośr 25% Min 20% i....

Raz jest idealnie, płomień wypełniający cały środek pieca:

www.youtube.com/watch?v=xYnROuGpUxk&feature=youtu.be

a za chwilę.... wyrzuca niedopalony pellet:

www.youtube.com/watch?v=7WHeQ9lguxk&feature=youtu.be

1 miesiąc 4 dni temu - 1 miesiąc 4 dni temu #10231 przez MateuszZurek

mysiul napisał: Panowie zmieniłem nadmuch na Max 30% Pośr 25% Min 20% i....

Raz jest idealnie, płomień wypełniający cały środek pieca:

www.youtube.com/watch?v=xYnROuGpUxk&feature=youtu.be

a za chwilę.... wyrzuca niedopalony pellet:

www.youtube.com/watch?v=7WHeQ9lguxk&feature=youtu.be

Cześć,
Fajnie to wygląda ale sprawdź czy przy szybkim otwarciu nie masz czerwonego płomienia na językach.
Takie długie otwarcie powoduje, że płomień dostaje lewe powietrze i weryfikacja poprawności płomienia jest zakłamana.
Inna sprawa to czy pięć ci się bardziej nie brudzi. Czarny osad sugeruje zbyt mała ilość powietrza.

Na drugim filmie tego nie widać dokładnie ale wygląda to tak jakby wydmuchiwal ci minimalne rozpalone resztki pelletu.
Nie przejmował bym się tym.
Może się coś takiego zdarzyć na przykład przy podawaniu paliwa kiedy podajnik palnika pracuje.
Ja mam w palnik palec zgarniajacy więc mam coś takiego praktycznie cały czas.
U ciebie chyba jest zgarniacz. Może to wypadanie skorelowane jest z jego uruchomieniem?

Coś nie mogę znaleźć zdjęcia jak wygląda problem z niedopalony pelletem.
Dopuki w popielniku nie ma prawie całych nie dopalonych kawałków to nie masz się czy przejmować.
W samym paliwie jest trochę pyłu, drobniejszych kawałków, paliwo wsypywane jest w juz palący się materiał więc mogą być podnoszone jakieś tlace się drobinki.

Dla własnej pewności weź przegrani sobie ręką popiół, oczywiście jak wystygnie, i jak nie trafisz większej ilości gródek wyglądających jak Pellet to daj sobie spokój.
Na drugim filmiku widać tylko iskierki or za to, że pięć pracuje najprawdopodobniej pracuje na mocy minimalnej.

Szkoda twojego czasu i nerwów na siedzenie w kotłowni i próbowano ustawić tak aby było perfekcyjnie.

Zadbaj tylko aby języki płomienia zaraz po otwarciu drzwiczek były żółte. Tylko nie wpatruj się zbyt długo bo pomiar będzie niemiarodajny.

A i dużo zależy od paliwa.
Staraj się kupować coś lepszego.
Jak zrobisz przeważnie i wyjdzie Ci podawanie ponad 15kg to sprawdź co to kupiłeś. Jak ma oznaczenie DIN plus a1 to spoko. Ale jak nie ma klasy to trzeba sprawdzić z czego to jest.
Miałem kiedyś Pellet z zawartością pyły z cięcia płyt i to się spało nawet z wydajnością 19kg. Dziwny to był materiał.

Pozdrawiam

1 miesiąc 4 dni temu #10234 przez SERWIS1
Witam

Na pierwszym filmie wszystko jest ok.
Na drugim filmie widzę delikatnie zbyt duży nadmuch - musiałbyś sprawdzić na jakim progu mocy (30, 50, 100) pracował i zmienić nadmuch tylko na tym progu. Jeżeli to jest moc 30% to rób to delikatnie tak aby nie zejść poniżej progu wyłączenia się wentylatora.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

1 miesiąc 3 dni temu #10239 przez mysiul
A jak sprawdzić, na którym progu pracuje piec?

1 miesiąc 3 dni temu #10241 przez MateuszZurek

mysiul napisał: A jak sprawdzić, na którym progu pracuje piec?

Powiem ci szczerze, że nie widzę tego w instrukcji do ht tronic 900
www.heiztechnik.pl/dokumenty/INSTRUKCJE%...20ht-900%20V2.01.pdf

Znalazłem na youtube film o obsłudze sterownika: Kocioł Heiztechnik Hit Pellet - Obsługa sterownika
W minucie 9:40 widać pasek na dole z słupkami symbolizującymi moc z jaką pracuje piec oraz napis w jakim trybie jest aktualnie. To jest potwierdzone przez prowadzącego w okolicy 11 minuty.
Poniżej załączam screen z czarną ramką pokazującą o co mi chodzi.

Pozdrawiam
Załączniki:

1 miesiąc 3 dni temu #10243 przez Tadek.dr
Witam chciałbym się zapytać czy omawiany rodzaj pieca HIT PELLET 15KW jest podobny do RED DASPELL Green Line 15 KW i sterownik HT TRONIC 900 i czy ustawienia będą takie same?

1 miesiąc 3 dni temu #10244 przez MateuszZurek

Tadek.dr napisał: Witam chciałbym się zapytać czy omawiany rodzaj pieca HIT PELLET 15KW jest podobny do RED DASPELL Green Line 15 KW i sterownik HT TRONIC 900 i czy ustawienia będą takie same?

Te piece raczej na pewno różną się palnikiem oraz oprogramowaniem sterownika i pewnie jakimiś detalami w funkcjonalnościach.
Raczej nie spodziewał bym się aby dało się przełożyć konfiguracje 1 do 1 z HIT PELLET na RED DASPELL.

Niestety nie znam dokładnie różnic tych piecy więc SERWIS1 musi się wypowiedzieć.

1 miesiąc 3 dni temu #10248 przez SERWIS1
Witam

Moc można poznać po ilości podświetlonych pasków na dole ekranu lub po mocy wyświetlanej w informacjach.

Kocioł HitPellet różni się od kotła Red DasPell GL korpusem (jest zupełnie inny) i wersją oprogramowania. Palnik jest ten sam ( w HitPellet standardowo jest zgarniacz szlaki), sterownik HitPellet ma dodatkowe elementy do pomiaru wytworzonej energii cieplej ale główny soft jest ten sam.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

1 miesiąc 3 dni temu #10257 przez Tadek.dr
Ja również posiadam zgarniacz szlaki w palniku, czyli mogę się równię sugerować nastawami?