Heiztechnik - Producent kotłów

temperatura podłogówki wyższa od zadanej???

1 miesiąc 3 dni temu #10252 przez tbart
Z opcją "wyłączenie pompy od termostatu" już kombinowałem - problem występuje niezależnie od tej opcji.
Ten przepływ pomimo wyłączonej pompy to kwestia nad którą już się zastanawiałem. Mam dwie teorie:
- w jakimś bardzo minimalnym stopniu przepływ występuje grawitacyjnie (budynek jest piętrowy, część podłogówek jest na poziomie około 2,5m powyżej bufora i zaworu 3d);
- może w ogóle nie ma przepływu samoczynnego tylko czujnik z opóźnieniem reaguje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 miesiąc 3 dni temu #10253 przez Robson1916
Panowie a może zawór u kolegi jest zle ustawiony tj. np u mnie po zdjęciu siłownika można kręcić pokrętłem jak się chce i założyć siłownik.... co potem wychodzi, że siłownik zamyka zawór i wskazuje na zamknięty a tak naprawdę jest jeszcze otwarty, bo według swojej skali zamknął zawór.... nie wiem jak to dokładniej wytłumaczyć. Może niech kolega spróbuje zdjąć siłownik i ręcznie zamknąć zawór i wtedy siłownik założyć?

Red DasPell 20 kW, + 250 L zbiornik CWU

1 miesiąc 3 dni temu #10254 przez tbart
To była pierwsza kwestia, którą sprawdziłem jak tylko zauważyłem ten problem.

1 miesiąc 3 dni temu #10255 przez Robson1916
aaa dobra :) to ok. :)

Red DasPell 20 kW, + 250 L zbiornik CWU

1 miesiąc 2 dni temu - 1 miesiąc 2 dni temu #10279 przez SERWIS1
Witam

Grawitacja na podłogówce przez zawór mieszający jest raczej nierealna. Może masz podpięta pompę podłogówki pod wyjście pompy CO. Wyłącz w pierwszej kolejności funkcję wyłączenia pompy mieszacza od zaworu.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

1 miesiąc 2 dni temu #10282 przez tbart
Włączając różne elementy całego układu przez tryb ręczny wykluczyłem tego typu pomyłkę.

1 miesiąc 2 dni temu #10283 przez SERWIS1
Witam

Idealnie byłoby, gdyby to na miejscu zweryfikował instalator, który to montował. W przypadku pytań niech dzwoni do naszego serwisu. Będzie to najszybszy sposób rozwiązania problemu zanim zniszczysz sobie podłogę.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

1 miesiąc 2 dni temu #10284 przez SERWIS1
Witam

Idealnie byłoby, gdyby to na miejscu zweryfikował instalator, który to montował. W przypadku pytań niech dzwoni do naszego serwisu. Będzie to najszybszy sposób rozwiązania problemu zanim zniszczysz sobie podłogę.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik