Heiztechnik - Producent kotłów

Pomoc w ustawieniu RED DASPELL 30kW

1 miesiąc 5 dni temu #8736 przez Krzbuk
Przeważyłem pellet wyszło mi 7.8 kg/h
W ustawieniach serwisowych wpisane 13.4kg/h ale nie mogę tego zmienić wogole nic nie mogę w serwisowych pozmieniac
Co może być nie Tak

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 miesiąc 5 dni temu #8738 przez Patrol
Może złe hasło. U mnie przed aktualizacją softu 0000 umożliwiało edycję parametrów, na ostatnim sofcie 0000 pozwala już tylko na podgląd, a edycja po wpisaniu hasła 1992

1 miesiąc 4 dni temu #8739 przez Krzbuk
Dzięki wielkie Patrol już mogę zmieniać i tak po wpisaniu wydajności podajnika na poziomie 7.8 moc kotła spadła do 16Kw

3 tygodni 4 dni temu #8820 przez Krzbuk
Witam
Ponownie po zmianie pelletu i po zważeniu wychodzi 14.1 kg a spalanie dalej na poziomie 7 worków na 4 dni
Może ktoś się wypowie co ma kocioł 30kw na temat spalania i ustawień bo nie mogę tego ogarnąć.
Niby wszystko spala nic nie spada płomień ok .
Przy grzaniu podłoga grzejniki praca na 50stopni po osiągnięciu temp.w pomieszczeniach kocioł łapie 70stopni i się wygasza tak 4-5 razy na dobę

3 tygodni 4 dni temu #8821 przez jackjj
Cześć
Jeśli masz kocioł 30KW i myślisz że ogrzejesz jednym workiem 15 kg na dobę dom o powierzchni ponad 200m2 to dalej czytaj te bajki na forach a jeszcze lepiej jak myślisz że spędzając pół dnia na dobę w kotłowni i zmieniając ustawienia kotła nagle z 26 kg na dobę zrobi się 15kg na dobę powiem Ci że szkoda Twojego czasu!!!!
nie wydaje Ci się to delikatnie mówiąc zabawne takie olbrzymie zyski po przekręceniu gałki sterownika kotła ? Taki złoty gral ogrzewnictwa ?
;)
Rzuć okiem tylko na to jaki strumień paliwa podaje twój kocił na godzinę popatrz przez ile czasu tak jest wszystko masz na licznikach i pomyśl jak by mógł podzielić te wymarzone 15 kg żeby spalać je przez calutką dobę
;)

Do tego zobatrz jaka pojemność wodna ma Twój 30KW potwór i zastanów się ile czasu i paliwa on sam potrzebuje żeby się ogrzać ?!

Myślisz że energia z 26kg paliwa które spalasz na dobę idzie gdzieś bokiem i nie zauważasz jej ale kręcąc pokrętłami kotła dasz radę ja nagiąć do roboty ?
U mnie jest 135m2 i najmniej co wziął kocioł to 15 kg na dobę przy temp 21 w chacie a na zewnątrz było ostro na plus ale kocioł to połowa Twojego bo 15 KW wiec moj już ogrzewa dom jak Twój dopiero w połowie jest sam nagrzany
;)

Zmieniając ustawienia kotła zmieniasz jedynie to co sterownik wyświetla i delikatnie możesz polepszyć spalanie żeby ogień nie był biały lub dymiący - oczczędności w granicy 1-2 kg na dobę to będzie duży zysk, wiec zajmij się rodzina a jak chcesz oszczędzić na ogrzewaniu to obniż w chacie temp., obniż krzywą zobacz czy niższe temp nie wystarcza żeby ogrzać podłogę czy kaloryfer albo po prostu wyłącz kocioł tylko potem nie marudź że Ci koroduje.
;)

Szkoda że mi ktoś tak nie napisał jak kupiłem swój kocioł
;)
Miłego kotłowanina
Yasek

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

Czas generowania strony: 0.284 s.