Heiztechnik - Producent kotłów

Red eko duo - początki

6 miesiąc 3 tygodni temu #8845 przez Pankiew
Ok.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Jutro sprawdzę ta wersje programu.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

4 miesiąc 3 tygodni temu #9415 przez Pankiew
Znowu mam pytanie.
Kto mi może powiedzieć, w jaki sposób działa sterowanie czujnikiem pogodowym? Jeszcze nie podłączyłem ale się przymierzam.

Rozumiem to tak, że ustawiam jakieś nastawy na daną temperaturę i kiedy czujnik taka zanotuje, to się pod nie ustawia?
Czym wtedy piec steruje i co się będzie dziać że sterownikiem 3D?
Dzięki

4 miesiąc 3 tygodni temu #9416 przez Markus
Jeżeli masz zawór 3D z siłownikiem, to po podłączeniu czujnika pogodowego, możesz ustawić sterowanie pogodowe zaworem. Wtedy regulator kotla w oparciu o wybraną przez Ciebie krzywa pogodowa oraz temperature zewnętrzną będzie automatycznie odbierał temperature wody jaka będzie podawana na grzejniki. Oprócz wyboru krzywej mozesz ja jeszcze przesuwać w górę lub w dół w zależności od Twoich oczekiwań co do temperatury w domu.
Nie zaleca się włączania sterowania pogodowego samego kotla, tylko właśnie mieszacz.
Pozdrawiam
Markus

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

4 miesiąc 3 tygodni temu #9417 przez MateuszZurek

Pankiew napisał: Znowu mam pytanie.
Kto mi może powiedzieć, w jaki sposób działa sterowanie czujnikiem pogodowym? Jeszcze nie podłączyłem ale się przymierzam.

Rozumiem to tak, że ustawiam jakieś nastawy na daną temperaturę i kiedy czujnik taka zanotuje, to się pod nie ustawia?
Czym wtedy piec steruje i co się będzie dziać że sterownikiem 3D?
Dzięki

Czujnik pogodowy to tak naprawdę termometr mierzący temperaturę na zewnatrzy.
Ta temperatura plus krzywa grzewcza ustawioną w parametrach mieszacza wyznacza temperaturę, do której będzie dążył siłownik mieszacza.
A i do tego dochodzi jeszcze przesuniecie krzywej. Po prostu do tego co wynika z krzywej dodajesz x-stopni.

Wykres krzywych jest w instrukcji obsługi.

4 miesiąc 3 tygodni temu #9419 przez Pankiew
Dziękuję koledzy za wytłumaczenie.
To jak tak, to fajna sprawa, nie będę musiał biegać i zmieniać ręcznie :).
A teraz mam że jak jest minus, to trzeba zwiększyć temperaturę puszczona na podłogę. Jak wejdzie w nocy plus lub zero. To w domu jest gorąco i trzeba iść zmniejszyć.
Ale znowu znając życie mam zwykły zawór 3d zamiast tego z słownikiem ehh
Załączniki:

4 miesiąc 3 tygodni temu #9420 przez MateuszZurek

Pankiew napisał: Dziękuję koledzy za wytłumaczenie.
To jak tak, to fajna sprawa, nie będę musiał biegać i zmieniać ręcznie :).
A teraz mam że jak jest minus, to trzeba zwiększyć temperaturę puszczona na podłogę. Jak wejdzie w nocy plus lub zero. To w domu jest gorąco i trzeba iść zmniejszyć.
Ale znowu znając życie mam zwykły zawór 3d zamiast tego z słownikiem ehh

Nie wiem co to masz za zawór 3D ale normalnie kupujesz zawór i do niego dokupujesz siłownik.
U mnie jest zawór 4D afriso z siłownikiem tej samej firmy.

podpytaj instalatora albo poszukaj w necie czy u ciebie da się zamontować siłownik na tym zaworze.

4 miesiąc 2 tygodni temu #9428 przez Pankiew
A jeszcze taka sprawa.
3 raz mi się trafiło, że wyłączył się piec w czasie palenia.
Dokładnie chodzi o to, że grzał, dobijał do temperatury, normalnie na grzejniki puszczał wodę.
A po kilku godzinach jak zszedłem do kotłowni, to migała pomarańczowa lampka na starcie, żadnego alarmu i nic.
Wystarczało zazwyczaj wcisnąć start i potem piec chodził jak powinien.
Dziwne trochę, a zarazem denerwujące, bo raz jak wróciłem do domu to było zimno.

4 miesiąc 2 tygodni temu #9440 przez SERWIS1
Witam

Przy starcie jest tylko zielona lampka. Pomarańczowa lampka miga tylko w trybie ręcznym przy rączce.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

4 miesiąc 2 tygodni temu #9442 przez Pankiew
Może i tak jest. Ja piszę tylko co zaobserwowałem.
Była ustawiona praca automatyczna, a po kilku godzinach świeciła już tylko pomarańczowa. Wystarczyło kliknąć start i cała automatyka ruszyła.
Nakrece filmik jak będzie to ponownie.
Zauważyłem że dzieje się tak tylko wtedy gdy rozpalam piec po postoju. I to nie zawsze bo jak pisałem, miałem to tylko 3 razy. Ostatnio w tą sobotę, wyłączyła się automatyka gdy jeszcze byłem w domu. To włączyłem i do teraz chodzi. Tylko szkoda że nie wiem czemu tak się zadziało.
No ale jak będę miał filmik to wtedy pogadamy, będzie widać co i jak.

4 miesiąc 2 tygodni temu #9445 przez SERWIS1
Witam

Normalnie po naciśnięciu start zaświeci się zielona lampka przy starcie i będzie mrugała do czasu pierwszego osiągnięcia przez kocioł temperatury zadanej. W przypadku, gdy w ciągu 4 godzin kocioł nie przekroczy temperatury zadanej to przełączy się na stop.
Jeżeli jeszcze raz to zaobserwujesz to daj znać - może jest jakiś błąd w sofcie.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik