Heiztechnik - Producent kotłów

Red eko duo - początki

6 miesiąc 2 tygodni temu #9715 przez Pankiew
Nie mam jeszcze termostatów pokojowych. Na razie wykanczam wnętrze i grzeje by wszytko schło jak należy.
Nawet nie wiem czy mi warto je zakładać. Kable 2 - żyłowe mam pociągnięte do pokoi z rozdzielaczy. Tylko przy dużej bezwladnosci ciekawe czy ma to sens. Im więcej czytam tym mniej wiem.
Pogodówka też jeszcze nie jest podłączona.
Wcześniej nie zwracałem uwagi na to że piec ma temperaturę o 10 wyższa niż zadana. Myślałem że to normalne, dopiero zacząłem czytać jak zobaczyłem że ta funkcja ht-logic trzyma ciągle tylko o 2 stopnie więcej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 miesiąc 2 tygodni temu #9717 przez SERWIS1
Witam

Napisz jaką masz wersję programu. Pierwsza wersja softu HT 700 miała przełączania na moc minimalną tylko w HT - Logic, tryb standard działał bez przejścia na moc minimalną. W takim wypadku różnica w osiąganiu temperatury na kotle może się różnić.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

6 miesiąc 1 tydzień temu #9720 przez Pankiew
Wersja 1.11

6 miesiąc 1 tydzień temu #9736 przez SERWIS1
Witam

Tak jak pisałem ta wersja softu posiada przejście na moc minimalna tylko w trybie HT Logic. w trybie standardowym przechodzi do podtrzymania z mocy standardowej.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

6 miesiąc 1 tydzień temu #9737 przez Pankiew
Czyli to normalne w takim przypadku, że sobie się trochę rozbuja temperatura?

6 miesiąc 1 tydzień temu #9739 przez SERWIS1
Witam

Temperatura w trybie standard będzie delikatnie przewyższała nastawę, ponieważ na palenisku jest duża ilość żaru.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

3 tygodni 4 dni temu #10000 przez Pankiew
Witam ponownie :)
Od ostatniego postu mam naprawiony powrót tak jak być powinno i dołożone sterowanie pogodowe.
Jako, że zaczyna się robić powoli zimno nad ranem, a moja druga połowa już mi głowę męczy, że trzeba będzie niedługo odpalać piec pytanie mam, jak ustawić nastawy na te sterowanie pogodowe, a następnie co trzeba zmieniać, gdyby mi temperatura nie odpowiadała.
Wolę za wczasu się pobawić.
Dziękuję

3 tygodni 3 dni temu #10002 przez SERWIS1
Witam

Po włączeniu trybu pogodowego należy ustawić nastawę temperatury ogrzewania przy -10 stopniach C na zewnątrz i przy +10 stopniach C.
Przykład dla ogrzewania grzejnikowego/podłogówki:
-10 stopni C : 45 stopni C/ 28 stopni C
+10 stopni C: 30 stopni C/23 stopni C

Parametry są już wstępnie ustawione więc warto sprawdzić czy sprawdzą się nastawy fabryczne.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

3 tygodni 3 dni temu #10003 przez Pankiew
Dzięki, sprawdzę dzisiaj po powrocie z pracy.
A dla zera jaki parametr ustawić. Bo jak pamiętam, w ustawieniach było też dla 0 ustawienie. Ale się upewnię jeszcze.
25 stopni?

3 tygodni 3 dni temu #10004 przez SERWIS1
Witam

HT 700 nie ma ustawienia dla zera. Ustala temperatury pośrednie poprzez wyznaczenie linii prostej pomiędzy +10 i -10.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik