Heiztechnik - Producent kotłów

RedDassPell 20kw, Serwisie pomocy!

1 miesiąc 6 dni temu #9174 przez Robson1916
Witam. Drogi Serwisie, mam problem ze swoim piecem na pellet. Otóż opierdzielił mi w nie całe 3 dni zasobnik 165kg pelletu. 2 dni temu zaczął mi przesypywać pelet czyli na palnik dużo go podawał i podawał a nie spalał się, spadał na popielnik i tam się tlił. Nie wiedziałem co zrobić i przywróciłem mu ustawienia fabryczne. Miesiąc temu też tak było i też te ustawienia przywróciłem i jakiś czas było w miarę ok... Od tygodnia zauważyłem, że kopci na czarno a chyba nie powinien?? Po powroceniu do ustawień fabrycznych kopcenie ustaje no ale po jakimś czasie znowu to się dzieje. 2 sprawa zastanowiło mnie to, że mimo iż na piecu temp. Zadana ( 70 stopni ) jest to przy 67 stopniach piec się rozpala a chyba też nie powinien...temp CO też jest ok a piec się rozpala nie wiem po co;/ termostat też mu wtedy sygnału nie podaje bo np w pomieszczeniach jest temperatura ok. Serwis co mi zakładał piec wypiał się "plecami" mowiąc, że nie mają czasu... A sam nie bardzo wiem co zrobić z tym... Pomożecie??

Red DasPell 20 kW, + 250 L zbiornik CWU

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 miesiąc 6 dni temu #9175 przez MateuszZurek
Witam,
Dzwoń na serwis.
Na forum ciężko będzie ci szybko pomóc.

Także nie kojarzę aby ktoś miał taki problem.
Jeżeli sam ci się przełącza na takie dziwne zachowanie to raczej jest to kwestia sterownika.

Tak czy inaczej dzwoń na serwis jak będziesz w kotłowni.
Na szybko zweryfikujecie konfigurację i doradzą ci co z tym zrobić.

Pozdrawiam

1 miesiąc 6 dni temu #9176 przez Robson1916
Hej, no tak pomyślalem aby zadzwonić na serwis, bezpośrednio przy piecu nie zadzwonię bo jest zerowy zasięg tam niestety... Jeszcze kwestia spalania... Jesli piec chodził w miarę ok to zasobnik 165kg na 5 dni był... Myślę, że na 6 też by wystarczyło ale nie spada mi pelet... Podajnik wybierze... I wyskakuje blad w rozpaleniu no bo nie ma co podać a w zasypie pelletu jeszcze jest ale nie spada;/ wychodzi powiedzmy 32kg na dobę, z czego mam spory dom... I podlogówka do tego...

1 miesiąc 6 dni temu #9177 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: Hej, no tak pomyślalem aby zadzwonić na serwis, bezpośrednio przy piecu nie zadzwonię bo jest zerowy zasięg tam niestety... Jeszcze kwestia spalania... Jesli piec chodził w miarę ok to zasobnik 165kg na 5 dni był... Myślę, że na 6 też by wystarczyło ale nie spada mi pelet... Podajnik wybierze... I wyskakuje blad w rozpaleniu no bo nie ma co podać a w zasypie pelletu jeszcze jest ale nie spada;/ wychodzi powiedzmy 32kg na dobę, z czego mam spory dom... I podlogówka do tego...

Ilość spalonego paliwa zależy od rozbiorów ciepła w domu a to zależy w większości od temperatury zewnętrznej i izolacji twojego domu.
32kg/doba to spalanie, które osiągałem przy -20 stopniach i marnym paliwie ale mam mały dom, w miarę dobrą izolację i piec niewiele przewymiarowany.

Z tym nie spadaniem to wiele ci nie pomogę.
Podajnik ślimakowy wygląda jak sprężyna. U mnie jak jest za mało paliwa (widać ślimak w pojemniku) to wydaje mi się, że praktycznie tylko miesza pelletem w róże i mało co podaje.

Jakie są u ciebie temperatury.
U mnie zimy praktycznie nie ma.

1 miesiąc 6 dni temu #9178 przez SERWIS1
Witam

Może być kilka przyczyn braku podawania paliwa:
1) Zbiornik był opróżniony do zera i rura podajnika musi się ponownie napełnić.
2) Pył z pelletu zalega w miejscu poboru pelletu przez ślimak i pellet nie jest podawany.
3) Jest zablokowany podajnik i się nie obraca.
4) Spirala podająca wypadła z mocowania.

Sprawdź przy kotle ile masz możliwości i zadzwoń do serwisu. Informacje, które przekażesz pomogą w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

1 miesiąc 5 dni temu #9183 przez Robson1916
Nie nie, nie chodzi o to, że nie podaje pelletu tylko nie wybiera ze zbiornika do konca. Tj podajnik wybierze tyle pelletu ile może i poprostu reszta pelletu się nie zsuwa aby mogl pobrac więcej... Rura od podajnika wygladem przypomina igłę od strzykawki... Tak jakby rurę krzywo uciął, w srodku jest ten slimak ktory pobiera pellet. Podajnik zaciąga pellet aż poprostu tego pelletu na końcu tej rury nie będzie. Wyswietla wtedy bład bo nie ma co pobrać, a w zasypie pelletu jeszcze jest tyle ze na sciankach i nie zsuwa się... Trochę zawile napisałem;) kiedyś ktoś mi mówił o jakiś grzebieniach co by ten pellet zsuwały na ten podajnik. Problem mam z tym, że dziwnie wszystko działa bo niedługo poprostu znowu zacznie zasypywac palnik dużą ilością pelletu... I kopcić. Kolego czyli 32kg na dobe to sporo co? U mnie dom ma 200 m grzewczych, łącznie z podłogówka, dom jest ocieplony styropianem 10, wygrzany. Posiadam termostat, ktory ustawilem aby od 6 do 20 kazal piecowi utrzymywać temp 22 stopnie, a od 20 do 6 21 stopni.

1 miesiąc 5 dni temu #9185 przez MateuszZurek
Niestety nie jestem w stanie ci powiedzieć czy 32kg to jest dużo czy nie.
U mnie przy 0 stopni taka wartość to dużo ale przy -20 stopni była by akceptowalna.

Mój dom to 120 - 140 metrów z 10 styropianu grafitowego i kona z pakietami trzyszybowymi. A i ociepliłem strych nad poddaszem.

1 miesiąc 5 dni temu #9188 przez Robson1916
No ja nie wiem sam;) czy dużo czy nie... Jedno wiem... Nie wszędzie jest szczelność i to ciepło ucieka trochę... Też podajnik nie wybiera calego pelletu z podajnika, gdzies 1,5 worka zostaje... To nawet nie cale 30 kg... Nie wiem jak to jeszcze ogarnąć, żebym wiedział, że wszystko jest ok z tym piecem to bym mogl sobie kombinować... A on mi kopci, przesypuje i grum wie co jeszcze:/ rozpala się jak ma temperatury osiagniete...po co? Nie wiem;/

1 miesiąc 5 dni temu #9189 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: No ja nie wiem sam;) czy dużo czy nie... Jedno wiem... Nie wszędzie jest szczelność i to ciepło ucieka trochę... Też podajnik nie wybiera calego pelletu z podajnika, gdzies 1,5 worka zostaje... To nawet nie cale 30 kg... Nie wiem jak to jeszcze ogarnąć, żebym wiedział, że wszystko jest ok z tym piecem to bym mogl sobie kombinować... A on mi kopci, przesypuje i grum wie co jeszcze:/ rozpala się jak ma temperatury osiagniete...po co? Nie wiem;/

Z tym przesypywaniem dzwoń do serwisu.
To, że ci się nie cały pellet zsypuje może być spowodowane albo samym pelletem ale może masz pojemnik nie w poziomie.
Tu raczej serwis powinien powiedzieć czy powinien być w poziomie czy lekko pochylony w stronę podajnika.

To czy piec odpala się przy osiągniętych temperaturach w pomieszczeniach zależy od konfiguracji.
Kwestia tego gdzie masz podpięty termostat pokojowy.
Możesz wykonać następujące akcje w momencie osiągnięcia temperatury na podpiętym termostacie pokojowym:
1. obniżać temperaturę w układzie
2. wyłączyć pompę obiegu CO
3. wyłączyć piec
U mnie opcja 1 i 2 sterowane są z jednego podpięcia a do opcji 3 trzeba przełączyć kabelki.
Musiałbyś pogrzebać w instrukcji gdzie to u ciebie się podpina.
Także w opcji 1 i 2 piec będzie utrzymywał temperaturę. Spadek o wartość histerezy poniżej zadanej spowoduje odpalenie pieca.

Wiec pewnie masz opcję 1 lub 2 u siebie.

A i jeszcze jedno.
Na spalanie składa ci się także grzanie pojemnika C.W.U..
Nie pamiętam czy o nim pisałeś.
U mnie to jest dobre 2 - 3 kg na dobę

1 miesiąc 4 dni temu #9201 przez Robson1916
Ze grzanie pojemnika CWU to wiem... Tak średnio na wszystko liczyc te 30 kg pelletu. Wczesniej sobie sam zmienialem te dane różne bo to wiadomo, co inny pellet to tam trzeba bylo przestawić podawanie bo np na jednym pellecie bez problemu 20kw osiagal a na innym nie mogl i wydajność podajnika trzeba bylo zmieniać. Odkad zaczal mi przesypywac tak i kopcić dalem mu spokoj zeby czegoś gorzej nie zepsuć, przywrocilem tylko fabryczne ustawienia i nie kopci i nie przesypuje... Dość mały ma plomień jak sie tam pali... I nie spalał pelletu do końca tylko taki obkopcony pellet zostawał... Nie wiem sam juz na prawde co z nim zrobić;/ muszę wziąć kompa do kotlowni i spisać ustawienia wszystkie i moze tu na forum cos pomoże... PS. ta rura od podajnika ze ślimakiem też powinna pod odpowiednim katem być nie?? Termostat mam taki bezprzewodowy Salus czy jakos tak... Jesli mam ustawiona temp zadana 70 stopni i spadnie do.68 to nie powinien chyba sie odpalać co? Zobacze jakie mam ustawienia i juz;)