Heiztechnik - Producent kotłów

RedDassPell 20kw, Serwisie pomocy!

7 miesiąc 1 tydzień temu #9527 przez Robson1916
Witam. Zadana mial akurat 46 stopni. I kiedy osiagnal te 46 a ja zmniejszylem mu o 10 stopni to sie zamykal zeby te 36 puszczac, przestawilem wszystko jak bylo wczesniej i podpowiedziales aby o 3 zmniejszyc... Wiec zadana byla 46 a na mieszaczu bylo 40 bo jeszcze nie osiagnal tej 46, po zmniejszeniu o 3 bylo 43 to sie otwieral mocno bo probowal ogrzac na 43, wiec dlatego pewnie tak szybko wychlodzil piec,? Tylko dlaczego nie grzeje mi wody;/

Red DasPell 20 kW, + 250 L zbiornik CWU

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

7 miesiąc 1 tydzień temu #9529 przez SERWIS1
Witam

Robson 1916 jeżeli słyszysz niepokojące dźwięki podczas pracy ślimaka podajnika to wyślij zgłoszenie na serwis.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

7 miesiąc 1 tydzień temu - 7 miesiąc 1 tydzień temu #9530 przez Markus

Robson1916 napisał: Witam. Zadana mial akurat 46 stopni. I kiedy osiagnal te 46 a ja zmniejszylem mu o 10 stopni to sie zamykal zeby te 36 puszczac, przestawilem wszystko jak bylo wczesniej i podpowiedziales aby o 3 zmniejszyc... Wiec zadana byla 46 a na mieszaczu bylo 40 bo jeszcze nie osiagnal tej 46, po zmniejszeniu o 3 bylo 43 to sie otwieral mocno bo probowal ogrzac na 43, wiec dlatego pewnie tak szybko wychlodzil piec,? Tylko dlaczego nie grzeje mi wody;/

Nie wiem jak wygląda instalacja po przeróbkach, ale czy masz jeszcze w układzie ten zawór.

A tak przy okazji, żeby sprawdzić działanie układu, musimy poczekać aż dane ustawienia zafunkcjonują, układ się zrównoważy.
A to może potrwać czasami kilka godzin.

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW
Załączniki:

7 miesiąc 1 tydzień temu #9533 przez Robson1916
A mozna to zrobic tutaj z waszej strony? I ile kosztuje wymiana? Czy jest to na gwarancji?;)

7 miesiąc 1 tydzień temu #9534 przez Robson1916
Witaj. Zaworu ATV juz nie ma, teraz ochrona powrotu jest zawor 4d,l. Ustawilem tak: wylaczenie pompy od termostatu na NIE, i obnizenie tej temperatury o 4. Wyliczyl sobie z pogody 46 stopni i dotad grzalo az temp na mieszaczu byla 46 i kiedy termostat pokojowy wylaczyl sie to obnizylo temp zadana mieszacza na 42 stopnie... Ustabilzowal sobie te 42 stopnie i byl otwarty gdzies na 50% moze nie cale...po 10 minutach temp mu zaczela spadac na mieszaczu i sie otwierac bardziej zaczal... I w miedzy czasie zacząl wychladzac kociol i to szybko, CWU podgrzewa. Pytanko mam ile razy U Ciebie w ciagu godziny sie piec rozpala? Mi sie wydaje ze u mnie sporo spala. Bo ostatnio wyszlo 180 kg na 5 dni;/ tj 36 kg na dzien;/ moze ten ciag mam za mocny? Hmm

7 miesiąc 1 tydzień temu #9535 przez Robson1916
Dlaczego powrot z CWU powinien być wmontowany za zaworem 4d? A nie ze wszystkimi powrotami? Na schematach tez tak jest i sie zastanawiam??hm?

7 miesiąc 1 tydzień temu #9540 przez SERWIS1
Witam

Robson1916 musisz wysłać maila na serwis@heiztechnik.pl z danymi kotła i danymi adresowymi. Jest to na gwarancji.

pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

7 miesiąc 1 tydzień temu #9541 przez Robson1916
Ok. A jakis formularz zgloszeniowy to musi byc z tych co mozna pobrac u was? Czy poprostu... Model pieca itp? Tj ( red ) , nie napisane heiztechnik na nim ale tez jest ok?

7 miesiąc 1 tydzień temu #9544 przez SERWIS1
Witam

Możesz wypełnić formularz na stronie i wysłać jako załącznik.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

7 miesiąc 1 tydzień temu #9546 przez Robson1916
Tzn pobrac tam moza. A tam jest opcja ze trzeba podac nazwe instalatora, to wpisac ta firme co mi robila tak?