Heiztechnik - Producent kotłów

RedDassPell 20kw, Serwisie pomocy!

6 miesiąc 3 tygodni temu - 6 miesiąc 3 tygodni temu #9661 przez Robson1916
Kolego, czy po przewazeniu piec powinien pracować na 100% mocy? Czyli jak u mnie np 20 kw to powpisywac aby mial 20 kw? W tym pliku patrola to sam muszę wpisywać podawanie nie? Na 100 na 50 i 30 % , nie tak ze wpisze po przewazeniu i sam mi obliczy wszystko. Ps. Przeważyłem pellet Olimp i wyszło mi 10,9 kg, czy to lepiej, że wyszło mniej od poprzedniego ( 11,6 )??? Tyle, że teraz w podawaniu np 100% trzeba wieksza wartość wpisać ... Tak mi wyszło z licznika patrola. Tobie jak przeliczy według 10,9 kg?

Red DasPell 20 kW, + 250 L zbiornik CWU

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 miesiąc 3 tygodni temu #9666 przez Patrol
Wydajności podajnika nie rozpatrujesz w kategoriach lepiej/gorzej tylko przyjmujesz jaką jest i w stosunku do niej dobierasz nastawy. To czy wybierzesz jako 100% wartość 22kW czy 15kW to już zależy wyłącznie od indywidualnych potrzeb. Zdecydowana większość użytkowników wykazuje spory zapas mocy i nie muszą wykorzystywać jej w pełni, wówczas dla uzyskania dłuższej pracy i mniejszej liczby rozpaleń zmniejszają moc max (np do 70%), ale są też posiadacze buforów, którym modulowanie nie jest potrzebne i można dawać w palnik 10% więcej niż nominalnie.

6 miesiąc 3 tygodni temu #9670 przez Markus

Robson1916 napisał: Kolego, czy po przewazeniu piec powinien pracować na 100% mocy? Czyli jak u mnie np 20 kw to powpisywac aby mial 20 kw? W tym pliku patrola to sam muszę wpisywać podawanie nie? Na 100 na 50 i 30 % , nie tak ze wpisze po przewazeniu i sam mi obliczy wszystko. Ps. Przeważyłem pellet Olimp i wyszło mi 10,9 kg, czy to lepiej, że wyszło mniej od poprzedniego ( 11,6 )??? Tyle, że teraz w podawaniu np 100% trzeba wieksza wartość wpisać ... Tak mi wyszło z licznika patrola. Tobie jak przeliczy według 10,9 kg?

Po przeliczeniu czasy podawania wyglądają tak:

100% czyli około 20kW - czas 7,3 s
50 % czyli około 10kW - czas 3,7 s
30% czyli około 6kW - czas 2,2 s

Z tym, że można ograniczyć moc na 100% . W instrukcji kotła mowa jest,
że najbardziej wydajna praca kotła jest przy 80% mocy maksymalnej, stąd też ja zmniejszyłem czas pracy na 100% o 20%.
Czyli w Twoim przypadku czas dla 100% - gdy ustawimy na 5,9 s - daje nam prace z mocą 16 kW.
Ale to jest Twój wybór i lepiej sprawdzić doświadczalne.

Pozdrawiam

Markus

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

6 miesiąc 3 tygodni temu - 6 miesiąc 3 tygodni temu #9671 przez Markus
.

6 miesiąc 3 tygodni temu - 6 miesiąc 3 tygodni temu #9672 przez Robson1916
Aha, czyli mowisz, że można to ograniczyć, ale czy piec wtedy da radę tak w pelni funkcjonowac? I nie bedzie potrzebował wiecej pelletu do spalenia?

6 miesiąc 3 tygodni temu #9673 przez Markus
Musisz sam sprawdzić ile spali gdy będzie pracował na mocy mniejszej, ale nieco dłużej, czy tez krócej ale z większą mocą.

6 miesiąc 2 tygodni temu #9679 przez Robson1916
Witaj kolego. Powiedz mi taka rzecz... Po tych nastawach na palniku zostaje taka jakby szlaka czarna... Nie jest to twarde bo kiedy to zsune czyms to sie rozpada normalnie... Wyglada jakby za duzo tego pelletu na palniku bylo i on go tak nie wypala i zostaje takie cos, nie spycha go tak jakby...za malo powietrza? Za duzo?

5 miesiąc 3 tygodni temu - 5 miesiąc 3 tygodni temu #9901 przez tomdx
Markus możesz zrobić jakąś fotkę tych płytek szamotowych jak je masz ułożone w piecu?
Widzę, że prócz ecoNetu to mam dokładnie taką samą konfigurację pieca jak ty. Przy twoich 210 metrach jaki masz duży bufor i ile osób do obsługi?
Jakie masz ustawienia dla bufora, temp. kotła i Hk?
No i najważniejsze piec przy 100% wskazuje Ci 25KW?
Czy wg twojej opinii nasada SmartFlow coś Ci dała, jeśli tak to jakie widzisz różnice?

5 miesiąc 3 tygodni temu - 5 miesiąc 3 tygodni temu #9902 przez Markus
Witam w świąteczne popołudnie.

Na początek nie mam bufora.
Z CWU korzysta na codzień 5 osób, ale bywa 9.
Tk trzyma 75, podczas mrozów podnosze o 1-2 stopnie.
HK =15, podczas mrozów obniżam do 13
H2=6-8 stopni, H1=2-3 stopnie
Moje 100% mocy kotla ustawiam na 80%
Czyli przy kotle 25kW ustawim dla 20 kW
50% ustawiam na około 12-13 kW
30% ustawiam 7,5-8 kW

Płytki szamotowe o gr około 3 cm, są tak przyciete aby wokół każdej nich była "fuga" 2 cm. Położone są na ruszcie wodnym.

SMARTFLOW generalnie ma za zadanie uregulować ciąg. U mnie jest budynek 2 piętrowy z piwnicą. Także komin ma 11-12m
Producent nasady dosyłał mi dodatkową przysłone. Komin ma być w ten sposób cały wygrzany.
Czy są jakies efekty. Ładnie się pellet dopala,
łatwo wyczyścić ścianki kotła. Ale zimą efekt wychladzania kotla podczas postoju pozostaje. Lekko rozszczelnilem wyczystke. Może będę musiał kupić RCK. Z zapowiadanych oszczędności przez producenta rzędu do 40% można zapomnieć. Jesienią i wiosną czas postoju trochę się wydłużył może o 20%. Zimą nie mam porównania, bo Econet mam dopiero od wiosny zeszłego roku. Pewnie spalę w okresie jesień wiosna około 5 ton. Czyli porównywalne do pierwszego sezonu.

Pozdrawiam
Markus

Załączniki: