Heiztechnik - Producent kotłów

RedDassPell 20kw, Serwisie pomocy!

8 miesiąc 1 dzień temu #9321 przez Markus
Kwestia zaworu różnicowego, to inny temat. Pewnie trzeba będzie go wyciąć, ale ja bym to połączył z ewentualną przebudową instalacji. Latem na razie bym się teraz nie przejmował.

A jak odpowiedzi na inne pytania

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 miesiąc 1 dzień temu #9322 przez Robson1916
Obecnie, nie mam zbytnio czym sprawdzić temp za pompa od podlogówki ale na oko cos koło 30 stopni, nie więcej. Spojrzalem w ustawienia mieszacza 1, i jest tam sterowanie pogodowe ustawione i temp zadanej zmienić nie mogę. Nie wiem w czym jest rzecz... Bo pracował kocioł i postanowiłem dać mu cynk termostatem pokojowym ze w pokoju temp jest ok i obnizylem na nim poprostu temp... Zapodal znak do kotla, ze nie chce juz na grzejniki podawania i wyłączył pompę CO... Na piecu temo 58 stopni wiec do zadanej (70) jeszcze troche, wiec pracuje dalej, co ciekawe pompa od CWU pracuje i jest w niej woda gorąca. Tak pomyślałem wtedy, że ona może sobie rady nie daje wyciągnąć z kotla sama wodę gorącą, dopiero gdy ruszy pompa CO i ona pociagnie gorącą wode z kotła to ta od CWU też lapie i juz pracuje z wodą gorącą, nawet po wyłączeniu pompy CO.

Red DasPell 20 kW, + 250 L zbiornik CWU

8 miesiąc 23 godzin temu #9323 przez Markus
Pogodówka i termostat pokojowy, to dwie odrębne sprawy. Termostat pogodowy w Twoim przypadku wyłącza pompę CO i tyle.

Natomiast czujnik pogodowy przekazuje do sterownika kotła informacje o temperaturze na zewnątrz, a sterownik odpowiednio przez siłownik ustawia mieszacz. U ciebie nie ma siłownika na mieszaczu. No i chyba nie ma podłączonego czujnika za pompą podłogówki, aby przekazywać informacje o aktualnie podawanej temperaturze na podłogę.

8 miesiąc 23 godzin temu #9324 przez Robson1916
Czyli jak mniemam ta opcja mieszacza 1 nie jest w moim wypadku potrzebna bo i tak to nic nie zmienia...??? Szczerze to ja już sie zgubilem w tym wszystkim , czemu Cwu samo nie grzeje a z pompa CO tak... Itp;/

8 miesiąc 23 godzin temu #9325 przez Markus
I tu mam pomysł. Chyba jest coś nie tak z podłączeniami powrotów.
Trzeba sprawdzić, gdzie idzie powrót z obiegu CWU.
Może nie wchodzi bezpośrednio do kotła, tylko plącze się w obiegu CO.

8 miesiąc 23 godzin temu #9326 przez Robson1916
Wskoczę rano do kotłowni i wybadam dokładnie. Już dzisiaj nie bede tam chodził i do tego zawracał Ci głowy. I tak duuuzo mi już pomogłeś. Jutro odezwe się jak wybadam gdzie ten powrot idzie i zdj zrobię w miarę możliwości....

8 miesiąc 22 godzin temu #9327 przez jackjj
Ciekawi mnie co sterownik zrobi jak ustawisz tryb lato czyli grzanie jedynie CWU latem bez CO
;)

Na moje oko - choć może zbyt daleko idące wnioski - za d.... bierz hydraulika niech Ci przynajmniej wytłumaczy
Tu Serwis kotła nic nie pomoże oni musza tez wiedzieć co gdzie jest podłączone żeby coś podpowiedzieć a na moje oko jest mały galimatias albo potrzebne wyjaśnienie tego co robił choćby telefonicznie pogadaj z chłopem bo wiem ze oni nie bardzo chcą za free wracać do tematu. A rozmowa telefoniczna nie będzie go nic kosztować

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

8 miesiąc 11 godzin temu #9328 przez Robson1916
Witam Kolego ponownie, Wiesz nie wiem co sterownik wtedy robi :) Czyli sprobować ustawić go w tryb lato? i zobaczyć czy będzie grzał CWU bez tej pompy CO tak? Wracając do wcześniejszych rzeczy... U mnie przestawienie pompy CWU na Priorytet spowodowało, to że termostat pokojowy daje cynk, że potrzebuje wody na grzejniki i próbuje uruchomić pompę CO lecz ona się nie uruchamia bo jest priorytet na pompie CWU i tylko ona pompuje a wody nie ogrzewa... wychłodzi jedynie szybko Kocioł a woda na sterowniku pokazuje 33 stopnie i na zegarze tak samo, a w pomieszczeniach zimno :) bo pompa CO nie pompuje na grzejniki. Niżej podsyłam zdjęcia gdzie schodzą się wszytkie powroty razem z CWU. Dochodzą jedną rurą do ( zaworu temperaturowego? ) który jest bezpośrednio podłączony do kotła... do tego zaworu od góry wchodzi jeszcze ta rurka miedziana z tym zaworem zamkniętym do połowy :) zdjęcie tej rurki też podeślę, choć wczesniej też było wrzucane :)

8 miesiąc 11 godzin temu #9329 przez Robson1916

Załączniki:

8 miesiąc 8 godzin temu - 8 miesiąc 8 godzin temu #9330 przez Markus
No to się chyba wyjaśniło.

Na powrocie do kotła jest zamontowany temperaturowy zawór ATV , którego zadaniem jest zabezpieczenie kotła przed powrotem wody o zbyt niskiej temperaturze.

I teraz, jak nie chodzi pompa CO, która tłoczy gorącą wodę, a tylko podłogówka, która za mieszaczem ma obniżoną temperaturę,
oraz dodatkowo włączy się pompa CWU, która jak zacznie tłoczyć wodę, to też na początku pcha wodę z wychłodzonego zasobnika,
to na powrocie do kotła mielibyśmy zimną wodę. Stąd zawór przyblokowuje przepływ zimnego czynnika i pobiera więcej z tej rurki pionowej.

Czyli to przepływ przez te rurkę pionową ma wpływ na zachowanie tego zaworu.
Trzeba by się przypatrzeć skąd brana jest woda (piszesz że letnia). Co wymusza w tej rurze przepływ wody.
Zobacz jaka jest jej temperatura, gdy chodzi pompa CO i gdy jest wyłączona.
No i można po eksperymentować z tym zaworem ręcznym który, jest częściowo zamknięty.

No i możesz uzupełnić swój schemat instalacji.

Pozdrawiam

Markus