Heiztechnik - Producent kotłów

Brzydki Popiół na palniku...

6 miesiąc 2 tygodni temu #9719 przez Robson1916
Witam. Tak jak w temacie, od jakiegoś czasu zostaje mi na palniku taki oto popiół...( zdj niżej ). nie jest to twarde bo jak dotknę to się rozpada, lecz zalega mi na palniku... i muszę to ręcznie wywalać.... może to wina powietrza? za mało? za duzo? pellet wilgotny? na 100% nadmuch mam 34%, na 50 - 33% , na 30 - 31%. podpowie ktoś czy coś można z tym zrobić? czy po prostu z tym żyć?:D

Red DasPell 20 kW, + 250 L zbiornik CWU
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 miesiąc 1 tydzień temu #9721 przez Robson1916
Jeszcze jedna sprawa... Gdzies od 2 dni zauwazylem taka sytuacje, ze piec pracuje mi ciagle... Na 30%. Dobija do 66 stopni i tak pracuje non stop... Od wczoraj od 19 do teraz np.;/ powinien tak? Nie powinien? Ze wszystkich rozpalen w ciagu 4 dni wyszlo ze rozpalal sie 8 razy na dobę... A w tamtym tych bylo to 19 razy. Co prawda we wtorek zasypalem innym pelletem i przewazylem... Ustawilem piec na 80% czyli 16 kw z 20kw jakie mam.

6 miesiąc 1 tydzień temu #9722 przez Markus
Jeżeli kocioł pracuje na 30 % i nie dochodzi do zadanej, tzn ze masz taki rozbiór ciepła. Nie zawsze wygaszanie jest korzystne. Zależy jak długo trwa postój.
Sprawdź też jak wychodzi Ci spalanie.

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

6 miesiąc 1 tydzień temu #9723 przez SERWIS1
Witam

Robson 1916 możesz zmniejszyć nadmuch na 30% do 26%. Zyskasz trochę na sprawności ale nie pozbędziesz się osadu. Są to minerały zawarte w pellecie, które się nie spalą.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

6 miesiąc 1 tydzień temu #9724 przez Robson1916
No rozumiem;) tylko, że jak bylo zimniej to dochodzil do zadanej i sie wygaszal... Zawor 4d wedlug pogody puszcza wode moze 32 stopnie to góra! W pomieszczeniach jest taka jaka powinna być, na podlogę też troche zmniejszylem bo zeby za cieplo nie bylo... Wiec nie wiem;) moze przez niskie podawanie na 30% ? Bo podawanie na 30% mam chyba 1.9 -2.0, nie wiem sam co to moze byc. Spalanie mozna powiedziec kolo 35 kg na dobę...

6 miesiąc 1 tydzień temu #9725 przez Markus
Może przyczyną jest zmiana pelletu.
Ten poprzedni pellet mógł mieć większą kaloryczność i na 30% dochodził do, zadanej temperatury. Możesz przytrzymać kocioł na wyższej moc kocioł tzn zmniejszyć H2 lub trochę zwiększyć czas podawania 30%

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

6 miesiąc 1 tydzień temu #9726 przez MateuszZurek
Raczej winowajcą jest paliwo.
Przy slabym paliwie i na palniku masz zbyt mała moc aby dogrzać piec przy bieżących rozbiorach.
Zwiększ podawanie na 30% mocy. W zależności od podawania zacznij od 0.1s do 0.5s i obserwój.
Z tym syfem na palniku niestety wiele nie zrobisz. Jak masz palec zgarniajacy to powinien sobie z tym radzić. Zrobi na tyle miejsca aby dało się piec rozpalić i pracować bez większych problemow.
A puki nie przepisz tego syfu będziesz musiał codziennie to zrzucić z palnika.
Wiatr także robi swoje przy rozbiorach.

6 miesiąc 1 tydzień temu #9727 przez Robson1916
Tak mniemam, ze jest to pellet, bo zmienilem go wlasnie... I po przewazeniu i przeliczeniu na 30% mi wyszlo podawanie na 1,9s... Wiec widocznie za malo... Bede w domu to musze zwiekszyc na pow. 2s. Jednak ecoNet to jest super sprawa, niestety nie mam.