Heiztechnik - Producent kotłów

Wychładzanie się pieca

4 tygodni 2 dni temu #10302 przez Tadek.dr
jest to obejście pompy co i zaworu 4D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

4 tygodni 2 dni temu - 4 tygodni 2 dni temu #10303 przez Markus
No to masz już odpowiedź czemu kocioł się wychładza.

Zawór różnicowy, (z tego co pamiętam był ten temat na naszym forum) nie powinien być używany

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

4 tygodni 2 dni temu #10304 przez MateuszZurek

Tadek.dr napisał: jest to obejście pompy co i zaworu 4D

No OK, tylko obejście do czego? Do obiegu kaloryferów czy powrotne do pieca jako zabezpieczenie?

Markus napisał: No to masz już odpowiedź czemu kocioł się wychładza.

Zawór różnicowy, (z tego co pamiętam był ten temat na naszym forum) nie powinien być używany

Też kojarzę, że było. Czy samo usunięcie zaworu wystarczy czy trzeba zamknąć to obejście?

4 tygodni 2 dni temu #10305 przez Tadek.dr
Sądziłem że zamontowany to musi być , a jednak się myliłem.

4 tygodni 2 dni temu #10306 przez Robson1916
Witaj Kolego. Miałem podobny problem do Twojego. U mnie winowajcą ciepłych grzejników nawet kiedy tego nie chciałem był zawór różnicowy. Po jego wyjęciu problem ustał :) masz może taki?

Red DasPell 20 kW, + 250 L zbiornik CWU

4 tygodni 1 dzień temu #10308 przez SERWIS1
Witam

Wychładzanie kotła może być powodowane przez duży odbiór ciepła przez instalację lub nadmierny ciąg kominowy.
Zrób jednego dnia pewien test. Po przejściu kotła w postój przełącz tryb pracy cwu na lato (tak aby woda nie płynęła na instalację grzewczą) i sprawdź czy kocioł będzie się dużo wolniej wychładzał.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

4 tygodni 1 dzień temu #10309 przez Tadek.dr
Mam właśnie taki i zawór i problem, tak się zastanawiam to po co go instalator montował , skoro jest z nim taki problem .

4 tygodni 1 dzień temu #10310 przez Tadek.dr

SERWIS1 napisał: Witam

Wychładzanie kotła może być powodowane przez duży odbiór ciepła przez instalację lub nadmierny ciąg kominowy.
Zrób jednego dnia pewien test. Po przejściu kotła w postój przełącz tryb pracy cwu na lato (tak aby woda nie płynęła na instalację grzewczą) i sprawdź czy kocioł będzie się dużo wolniej wychładzał.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

To i tak nic nie da ponieważ woda z pieca i tak popłynie obejściem i go wychłodzi

4 tygodni 1 dzień temu #10311 przez Robson1916
Jest to " zabezpieczenie ", które instalują. lecz zabezpieczeniem jest naczynie wzbiorcze i to też raczej masz:) wiec ten zawór sensu nie ma tak myślę :)

Red DasPell 20 kW, + 250 L zbiornik CWU

4 tygodni 1 dzień temu #10312 przez Markus

Tadek.dr napisał: Mam właśnie taki i zawór i problem, tak się zastanawiam to po co go instalator montował , skoro jest z nim taki problem .

Zawór różnicowy, był instalowany w kotłach na paliwo stałe wyposażonych w pompy cyrkulacyjne, jako zabezpieczenie w sytuacji awarii pompy lub braku zasilania. Jeżeli mielibyśmy całe palenisko zasypane rozpalonym węglem lub koksem, w przypadku braku zasilania i zatrzymania pompy CO, mamy gwałtowny wzrost temperatury i ciśnienia w kotle. I tutaj sytuacje ratował zawór różnicowy, który puszczał gorącą wodę na instalację.

W sytuacji kotłów pelletowych, brak zasilania odcina zarówno pracę pompy, ale też podajnika i niestety wentylator. Przy prawidłowym ciągu w kominie, ta niewielka ilość pelletu w palniku wypali się i kocioł samoistnie wygaśnie. No i na wszelki wypadek mam rurę z tworzywa sztucznego (łącznik elastyczny) między podajnikiem pierwszym a drugim.

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW