Utworzone odpowiedzi

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 18)
  • Autor
    Wpisy
  • W odpowiedzi na: HT ONE Problem z panelem dotykowym #60892
    Krystian
    Uczestnik

    Ok przyjrzałem się płytce i chyba znalazłem pewien problem, na zdjęciach ten niebieski kwadracik wygląda na uszkodzony, jakby był pęknięty. Czy to może być powodem tego, że wyświetlacz nie działa?

     

     

    Załączniki:
    W odpowiedzi na: HT ONE Problem z panelem dotykowym #60893
    Krystian
    Uczestnik

    Napięcie musi dochodzić, bo słychać pompkę od CWU, jednak wyswietlacz nie działa, bezpiecznik jest ok

    W odpowiedzi na: HT ONE Problem z trybem pracy CWU Lato #60901
    Krystian
    Uczestnik

    Układ otwarty, ciśnienie jak działa CWU i CO jest na poziomie 1 bara, jak włączam tryb letni spada do 0,5 bara i chyba właśnie to jest ten problem u mnie, że jest za niskie ciśnienie :/

    W odpowiedzi na: Jaki i z kąd pellet do pieca #67589
    Krystian
    Uczestnik

    Potrzebuję pomocy, dzisiaj bylem zamówić pellet u dwóch producentów UWAGA: czas oczekiwania połowa KWIETNIA :/

     

    Mam pytanko czy ktoś mieszka z forum w okolicach: Tuchola, Świecie, Koronowo, kuj-pom i moze polecić jakiegoś producenta. Chciałem zamówić olimp na allegro, ale w kuj-pom nawet nie ma żadnej aukcji :/

    W odpowiedzi na: Jaki i z kąd pellet do pieca #67590
    Krystian
    Uczestnik

    No właśnie zauważyłem te puste podania, a z drugiej strony znowu jak sypnie porządnie to tłumi płomień. Ok dzięki za info będzie trzeba wrócić do poprzedniego. Dobrze, że wziąłem go tylko na próbę 🙂

    W odpowiedzi na: Jaki i z kąd pellet do pieca #67592
    Krystian
    Uczestnik

    Może ktoś się wypowie także o przeważaniu pelletu(wydajności podajnika) czy ma znaczenie.

    Piszę o tym bo w zeszłym roku miałem właśnie taki co była wydajność 11kg/h, a teraz kupiłem inny i po przeważeniu wyszło mi 18kg/h, czy ma to jakiś wpływ na ilość spalania lub inne parametry?

    Krystian
    Uczestnik

    Czy w piecu ht one (bez basic) trzeba tez czyścic płomieniówki i mechanizm zawirowywaczy? Jak się orientuję to niby jest tam system, który sam to robi, jednak od jakiegoś czasu około raz na dzień słyszę dziwne odgłosy z pieca tak jakby ocierał się metal o metal dochodzący z tej części nad paleniskiem

    W odpowiedzi na: Wyjście co bez pompy one #62148
    Krystian
    Uczestnik

    Jak dobrze rozumuje to taki zawór mieszający będzie sam odpowiednio od nastawy na nim (a nie ustawień w kotle) kontrolował temperaturę przepływającej wody czy też w jakiś sposób kocioł może kontrolować temperaturę przepływu, jak to jest w przypadku zaworu nr1?

    I jeszcze jedno czy jest możliwość, aby do tego mieszacza podłączyć jakiś czujnik temperatury przepływającej wody, a następnie, żeby te dane wyświetlały mi się na kotle, tak jak to jest w przypadku zaworu nr1, na przykład żebym widział to jako zawór nr2?

    W odpowiedzi na: Wyjście co bez pompy one #62150
    Krystian
    Uczestnik

    Oczywiście mam termostaty tylko nie chciałem, żeby na grzejniki płyneła woda o temperaturze takiej jaka jest w kotle np 70 stopni, a bardziej żebym mógł jakoś tym sterować i puszczać wodę na grzejniki około 45-50 stopni

    W odpowiedzi na: Wyjście co bez pompy one #62152
    Krystian
    Uczestnik

    Dołączam się do pytania:

     

    Na głównym wyjściu ma podłogówkę, temperatura wody dobierana z pogodówki.

    To na tym dodatkowym wyjściu jakbym chciał podłączyć kaloryfery to jest jakaś możliwość, żeby sterować temperaturą wody jak jest dostarczana do kaloryferów? Jeżeli tak to jakie można zastosować rozwiązanie?

    W odpowiedzi na: Popiół wszędzie?! #62064
    Krystian
    Uczestnik

    Czy RCK może być zamontowany w drzwiczkach na strychu? Czy jego działanie opiera się na jak bliższym zamontowaniu przy piecu?

    Krystian
    Uczestnik

    Od rana mam ustawione na 40 stopni zobaczymy wyniki 🙂 Obecnie u mnie temp. na zewnątrz jest w granicach -2 do 3 stopni więc w miarę jednostajna, więc będę widział efekty po kilku dniach.

    Co do temp. w domu to mam ustawione na 22,6, a wszystko to z powodu tego, że mam w domu zmarzlaków i nie chce mi się słuchać ciągłego marudzenia. Też wolałbym niże temperatury, bo obecnie cały dzień chodzę na majtasach, a noc przesypiam na kołdrze i to mimo wyjątkowej temp w sypialni (tylko tej, w której śpię do 21 stopni)

    Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź 🙂

    Krystian
    Uczestnik

    Termostat pokojowy powinieneś umieścić w najzimniejszym pomieszczeniu, w którym chcesz utrzymać 23 stopnie.
    Na reszcie kaloryferów zamontuj termostaty aby ich nie przegrzewać.
    Podłogówka będzie problemem bo z tego co rozumiem nie masz na niej termostatów (RTL). Jak masz zawory to musisz pobawić się przepływem.

    Oba warianty, które podałeś będą jakoś tam działać i w każdym możesz spodziewać się wzrostu spalania.
    Najlepiej wybrać jeden i go przetestować a potem zastosować drugi i wykonać podobny test.
    Trochę pogoda będzie przeszkadzać w porównaniu ale zawsze to jakies wyniki.

    Spalanie 20 kg/doba. Zależy od pogody i specyfiki twojego domu.
    U mnie, piec 15kw. To by było dużo.

    Szybki spadek na powrocie nie jest niczym nadzwyczajnym.
    Mogła się wyłączyć pompa ochrony powrotu i nie masz podmieszania gorącej wody z pieca albo zawór moeszczcza został bardziej otwarty lub poprostu wróciło dużo zimnej wody z instalacji. Uruchomienie grzania CWU też może to spowodować.

    Jeszcze w sprawie spalania.
    Pytanie o jaką temperaturę na zewnątrz ci chodzi? Obecnie mamy dość duży rozrzut temperatur w kraju i na przykład u mnie w okolicy Tarnowa jeszcze nie uruchomiłem pieca.
    Spalanie jest bardzo indywidualnym parametrem. Piec spali ci tyle ile dom jest w stanie odebrać energii w danym czasie.

    Dzięki za odpowiedź 🙂

    – Ok termostat ustawie w najzimniejszym pokoju na górze
    – na każdym kaloryferze mam termostaty więc to nie będzie duży problem regulacji
    – każda część podłogówki ma swój termostat taki z temperaturą 20-30-40 stopni na powrocie, więc będę musiał się tym pobawić, aby na dole utrzymać odpowiednią temperaturę. Dodatkowo na dole mam kaloryfery z termostatami ustawione na 23 (nie wiem czy tak powinno być).
    – piec też mam 15kw ht one, spalanie takie mam obecnie przy temperaturze w granicach -1 do 3 stopni (okolice Bydgoszczy, Tucholi)
    – co do spalania to pewnie większości tak wysokiego przyczynia się dom z lat 50-tych, ściany zrobione z tego co było pod ręką (cement, glina, słoma, pokruszone dachówki), okna 2-szybowe. Dopiero na wiosnę będzie on ocieplony i wymienione zostaną okna na 3-szybowe.
    – ostatniej nocy było na zewnątrz -4 i piec poszalał od 2-giej w nocy wzrosła temp na zaworze do zadaniowej i dopiero o 11-stej spadła (9h potrzebował, aby dogrzać dom do zadaniowej 22,6)
    -zastanawia mnie jeszcze jaką temp trzymać na zaworze obecnie mam 40 i obniżenie o 4 stopnie. Czy są jakieś reguły co zadaniowej i obniżenia, czy warto przeprowadzić jakieś testy, żeby wybrać tą najbardziej odpowiednią, bo nie wiem czym się sugerować

    Krystian
    Uczestnik

    Witam

    Obecne moje ustawienia:
    TK: 75 histereza 20
    Zawór: 40, obniżenie nastawy 4 (termostat pokojowy)
    Powrót: 55
    Dom piętrowy: dół kaloryfery i podłogówka, góra tylko kaloryfery

    Ostatnie dni zrobiło się zimniej i mam w związku z tym kilka pytań:
    – podstawowy problem chciałbym mieć w całym domu 22-23 stopnie, jeżeli mam termostat na dole (temperatura nie spada poniżej 23, temp. na zaworze cały czas 36) problem pojawia się u góry na piętrze, w pokojach nie można osiągnąć temp 23 (jeżeli na zaworze ciągle jest 36).
    Mam dwa pomysły:
    1-szy to przenieść termostat do góry i żeby to on pilnował temperatury (obniżenie nastawy), jednak tutaj pojawi się problem, że na dole będę musiał testować ustawienia podłogówki (nie ma termostatu, więc ciężko będzie to ustawić przy zmiennej temperaturze 40 lub 36 stopni, żeby utrzymać odpowiednie warunki)
    2-gi to ustawić na stałe na zaworze 40 stopni i wyregulować temp na górze za pomocą termostatów na kaloryferach, a na dole pobawić się także ustawieniami podłogówki (będzie termostat ustawiony np na 45 z obniżeniem nastawy o 5), więc nawet jak za bardzo przykręcę podłogówkę i temperatura spadnie poniżej nastawy na termostacie np 22,6 stopnia to kaloryfery dogrzeją dół jak temp na zaworze wzrośnie do 45

    Jak myślicie, które ustawienie jest lepsze? Czy ktoś z Was coś takiego testował, w którym przypadku mogę spodziewać się większego spalania

    – czy spalanie na poziomie 20kg/dobę przy takich ustawieniach jak podałem wyżej mieści się w normie? Obecnie piec do osiągnięcia temp 75 potrzebuje około 30-40 min. ciągłej pracy, po wygaszeniu następuje około godzinny postój i ponowne rozpalanie
    -czy spadek temperatury na powrocie z 60 na 55 w 8-10 sek to naturalne?

    Chciałbym też poznać Wasze ustawienia pieca i spalanie na dobę co będę miał jakieś porównanie

    Pozdrawiam

    Krystian
    Uczestnik

    W ustawieniach serwisowych nie mogę zmienić pojemności zasobnika na stałe jest przypisane 130L co sprawia mi problem, gdyż po wsypaniu 5 worków peletu (75 kg) źle pokazuje mi % ilości paliwa. Przykład: wsypuje na maxa, ustawiam 100% paliwa, a zasobnik przy około 35% jest już pusty. Jak można rozwiązać ten problem?

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 18)