Utworzone odpowiedzi

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
  • W odpowiedzi na: HT EKO DUO #77417
    slavi
    Uczestnik

    kmoryl napisał:

    Witam,

    Od dwóch miesięcy jestem nieszczęśliwym użytkownikiem kotła HT EKO DUO. Piec został odpalony na ustawieniach sugerowanych przez producenta. Od początku były problemy z osiągnięciem temperatury zadanej, po konsultacji z serwisem i potwierdzeniem ustawień zalecono zmianę Eko groszku na inny. Dopaliłem Czecha i kupiłem tonę polskiego eko groszku. Po zmianie okazało się ze jest jest gorzej niż było, piec obecnie osiąga temperaturę około 40 stopni. Dodatkowo przy serwisowych czasach przerwy pracy podajnika pozostaje ogromna ilość niedopalonego węgla zacząłem więc wydłużać czas przerwy, spowodowało to lepsze dopalanie węgle ale pozostaje problem b.niskiej temperatury osiąganej przez kocioł. Może forumowicze mają jakiś pomysł co może być przyczyną ewentualnie może serwis się wysili i zaproponuje jakieś inne możliwości – na razie jedyne co od nich słyszę to rada żeby zmienić eko groszek na inny.

    Proponuje posłuchać się serwisu. Mam od dwóch miesięcy Q eko duo 25 KW – sterownik HT tronik 500. Poczatkowo paliłem węglem o kaloryczności 22 MJ. Teraz ten węgiel mieszam z miałem (sam miał nie chce wpadać do podajnika:(). Jest większa moc, mniej schodzi, ale więcej popiołu. W pierwszym roku ogrzewania podobno tak jest, że dużo schodzi. Mam jeszcze w zapasie ekogroszek 25 MJ. W tych piecach reguluje się dwoma parametrami: czas pauzy podajnika i moc dmuchawy. Wszystko pozostałe to ustawienia firmowe Za duża moc dmuchawy to duże wychłodzenie pieca. Z ustawień instalatora obroty dmuchawy 3 mam ustawione na 1 przy WPA 6. Czas podawania w zależności jaką chcę mieć temperaturę na piecu. Gdy nie miałem termostatów na kaloryferach to jedyny sposób nie przegrzewania domu to obniżanie temperatury pieca, czyli dłuższe przerwy w podawaniu paliwa nawet do 100s (najmniej 55 przy 22MJ paliwie – w okresie przymrozków). Temperatura w domu 21-22 stopnie przy 240 m kw. Obecnie uruchomiłem cwu i lepiej jest jak piec jest gorący, zwiększyłem temperaturę pieca z 55 st na 60, cwu z 45 na 50. Jak używam wody cwu to piec szybko schodzi do 52 st ale szybko odrabia. Czas podawania 50 sekund i co jakiś czas piec mi się wyłącza po osiągnięciu rządanej temperatury pieca. Mam wynienik płytowy, więc nie mam problemów ze zbyt niską temperaturą przy powrotach. Myślę, że rozwiązanie z wyniennikiem płytowym zamiast zaworu trójdrożnego było świętnym rozwiązaniem. Jeszcze raz moja rada. Używanie dwóch parametrów o których wyżej wspomniałem, ale nie jednocześnie, pozwoli na dobranie odpowiedniego ustawienia. Resztę można wyczytać na forum:)

    W odpowiedzi na: Q Eko Duo 25KW z wymiennikiem płytowym #77477
    slavi
    Uczestnik

    Czy w takim razie mam pozostawić temperaturę kotła na 55 stopni? Czy może bardziej ekonomiczne będzie nastawienie wyższej temperatury? Czekam na ewentualne propozycje

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)