Heiztechnik - Producent kotłów

DasPell wasze spalanie i parametry

1 rok 1 miesiąc temu #12221 przez MateuszZurek
Treść

MarioBross napisał: Spróbuję zmniejszyć czas podawania I zwiększyć nadmuch. Nie wiem czy ma to znaczenie ale na próbę kupiłem pellet słonecznikowy i być może od tego momentu lub całkowicie to przypadek ale dzieje się tak po zasypani właśnie tym pelletem. Strasznie dużo popiołu zostaje z niego, do tego 8mm. Wiem już ze na pewno nie kupię go na pełny sezon grzewczy.

Cześć,
Agropellet do zastosowań domowych jest słabym pomysłem.
Daje dużo popiołu i spalisz go dużo więcej.
Wiec początkowa oszczędność na cenie paliwa może zostać zniwelowana przez ilość jaka musisz spalić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 1 miesiąc temu #12222 przez MateuszZurek
Treść

Markus napisał:

MarioBross napisał: Jasność płomienia mi skacze, raz 37 raz 19, 25, itd.
Parametry rozpalania:
Czas podawania paliwa 80s
Wydajnosc dmuchawy podczas rozpalania 15% na 25 max
Max czas rozpalania 6min
Wydajnosc dmuchawy po rozpaleniu 15% na 25
Czas nadmuchu po rozpaleniu 40s
Czas rozgrzewania grzałki 20s na 30max
Czas pracy z moca minimalna 3 min

Spróbuj na początek zwiększyć wydajność dmuchawy po rozpaleniu (jak max wynosi 25% to tyle ustaw).

Może rzeczywiście jak mówi SERWIS1 jest coś na rzeczy z czujnikiem.
Zastanawiam się nad czasem podawania pelletu. Ja mam ustawione 35 s co przy wydajności podajnika 7 kg/h daje około 70 gram pelletu.
Ale te zostaw na później (nie wprowadza się kilku zmian jednocześnie).

Pozdrawiam

Markus

Do rozpalania ustawiam dawkę około 100g.
Trzeba ją przeliczyć przy nowym paliwie.
Dawka musi być na tyle duża aby wystarczyła na rozpaleniem oraz przerwę przed rozpoczęciem podawania.

1 rok 1 miesiąc temu #12227 przez MarioBross
Treść
Problem rozwiązany dzięki fachowemu doradztwu serwisu. Czujnik detekcji okazał się w tym przypadku być przyczyną. Po wymianie wszystko działa jak należy.

1 rok 1 miesiąc temu #12232 przez MarioBross
Treść
Jak nie urok to sraczka.
Ktoś się orientuje dlaczego przepala mi bezpiecznik w listwie centralnej ogrzewania podłogowego kl06? Co może być przyczyną?

8 miesiąc 2 tygodni temu #12397 przez areko
Treść
może Wy mi coś poradzicie bo zaczynam powoli mieć dość swojego kotła.... pierwsza zima przebiegła w miarę bez większych problemów za to od około 2 tygodni mam problem z rozpalaniem kotła. W chwili obecnej grzeje tylko wodę 2 razy dziennie ale mimo to rozpalenie jest katorgą... ustawień nie zmieniałem, pellet też mam ten sam ( trochę mi jeszcze zostało z ubiegłego roku) a mimo to kocił rozpala się nie raz za 3 razem a innym razem muszę najpierw przywrócić do ustawień fabrycznych i dopiero wtedy udaje się go rozpalić. Pomaga to niestety tylko na 1 góra 2 rozpalenia i znów kilka nieudanych prób i alarm nieudana próba rozpalenia. Wczoraj o 18 znów alarm, wkurzyłem się wyjąłem palnik, rozebrałem wyczyściłem i dalej nic....wyjąłem raz jeszcze z myślą, że grzałka może padła, rozkręciłem obudowę wyjąłem grzałkę, piękna biała wygląda jak nówka sztuka. Złożyłem wszystko do kupy 3 próby rozpalenia i dalej nic. Słucham i słucham i wentylator jakby nie chodził. Kolejna rozbiórka tym razem wentylator i ... jakimś cudem były tam 2 kawałki peletu! które blokowały łopatki. Wyczyściłem, przedmuchałem sprężarką i wygląda wszystko jak nówka sztuka wentylator śmigał aż miło. Uradowany wskreciłem całość włączam i dalej nic......3 próby rozpalenia i nieudana próba rozpalenia. Zeszło mi tak do prawie 1 w nocy i już odpuściłem. Co może być nie tak? Chodził na takich ustawieniach rok a teraz co dziennie problemy. O ile teraz mogę to jakoś przeboleć to zimą nie wyobrażam sobie sytuacji, że kocioł nie rozpala się za każdym razem. moje ustawienia:
wydajność peletu 13,5 kg/h
czas podawania przy rozpaleniu 30 s
nadmuch przy rozpaleniu 40%

q pellet duo 25 kw + ht-tronic 850 + salus it500

8 miesiąc 2 tygodni temu #12398 przez kivlov
Treść
Miałem to samo. Wystarczy przywrócić ustawienia fabryczne i działa. Później wprowadzasz swoje ustawienia

8 miesiąc 2 tygodni temu #12399 przez Patrol
Treść
O ile to nie problem z czujnikiem płomienia to sprawdź jeszcze podczas rozpalania co się dzieje, tj. ile pelletu masz na tacy, czy temp. palnika wzrasta i czy w ogóle dochodzi do rozzarzenia pelletu. Możesz jeszcze mieć przytkana rurę podajnika itd.

8 miesiąc 2 tygodni temu #12402 przez areko
Treść
Przywrócenie ustawień fabrycznych pomagało doraźnie, tzn na jedno góra 2 rozpalenia później w dalszym ciągu pojawiał się problem. Zaglądając do środka na tacy wydaje mi się jest odpowiednia ilość pelletu (nie za dużo nie za mało) i gdy się przyłoży rękę czuć wyższą od grzałki natomiast do rozpalenia nie dochodzi. Rura podajnika przytkana nie jest bo sypie dobrze i nawet widać, że pellet znajduje się w rurze.

8 miesiąc 2 tygodni temu #12404 przez poem
Treść
Zaglądałeś podczas próby rozpalania do środka? Jest dym? Może pellet zbyt wilgotny. Sypany z worka? Czy całe lato przeleżał w zasobniku?

8 miesiąc 2 tygodni temu #12405 przez areko
Treść
tak, zaglądałem podczas próby rozpalania. O ile czuć wyższą temperaturę to dymu nie zauważyłem. Pelet sypany z worka, palę cały rok na wodę i nie bylo problemu dopiero od około 2 tygodni.