Heiztechnik - Producent kotłów

DasPell wasze spalanie i parametry

1 rok 3 tygodni temu #13648 przez jackjj
Treść
Z tym trybem automatycznym to bym uważał.
Może się zdążyć tak, że parę tygodni będzie - 5 i piec nie pracuje, bo zdążył wyjść z trybu zima bo przez chwilę było ponad - 3.

Mateusz to był przykład choć nie myślę żeby jak jak na zewnętrz było -5 to nawet w domu wolnostojącym temp spadła poniżej zera chyba że w garażu blaszanym albo w domu z drewna bez ocieplenia

Jednak jak są obawy to można:
Temp wejścia w tryb letni na +1°C
Temp wyjścia z trybu letniego na -1°C
Choć nie myślę żeby była potrzebna grzania
;)

Według mnie lepiej radykalnie ograniczyć temperaturę w układzie I dorzucić jakieś ograniczenie na termostacie niż całkowicie wyłączyć grzanie I liczyć, że będzie dobrze.
Na 3 miesiące mając włączony kocioł to raczej bez do sypywania paliwa się nie uda
;)

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 3 tygodni temu - 1 rok 3 tygodni temu #13649 przez MateuszZurek
Treść

jackjj napisał: Z tym trybem automatycznym to bym uważał.
Może się zdążyć tak, że parę tygodni będzie - 5 i piec nie pracuje, bo zdążył wyjść z trybu zima bo przez chwilę było ponad - 3.

Mateusz to był przykład choć nie myślę żeby jak jak na zewnętrz było -5 to nawet w domu wolnostojącym temp spadła poniżej zera chyba że w garażu blaszanym albo w domu z drewna bez ocieplenia

Jednak jak są obawy to można:
Temp wejścia w tryb letni na +1°C
Temp wyjścia z trybu letniego na -1°C
Choć nie myślę żeby była potrzebna grzania
;)

Według mnie lepiej radykalnie ograniczyć temperaturę w układzie I dorzucić jakieś ograniczenie na termostacie niż całkowicie wyłączyć grzanie I liczyć, że będzie dobrze.
Na 3 miesiące mając włączony kocioł to raczej bez do sypywania paliwa się nie uda
;)

Ale ci dodało postów. :)

Oczywiscie, że musi sobie załatwić obsługę do pieca.
Może udało by się ograniczyć konieczność dosypania do raz może dwa razy w miesiącu ale trzy miesiące nie wytrzyma.

Samo mieszkanie nie powinno się wychłodzić ale słyszałem o przypadkach zamarzniecia rur w mieszkaniu bo ktoś zakrecił kaloryfery. Było wtedy przez parę dni z -25 stopni.
W tym roku nie spodziewam się takich temperatur ale kto wie. Lepiej się zabezpieczyć nawet na dłuższe -5 stopni, które także może spowodować szkody.

W sumie od sąsiedow powinno przeniknąć wystarczająco dużo ciepla, choć dla mnie to jest nie wporządku aby sąsiedzi musieli płacić za ogrzewanie sąsiada.

1 rok 2 tygodni temu #13688 przez Robson1916
Treść
Witam ponownie, postanowiłem uruchomić znowu podłogę po wcześniejszym jej wyłączeniu. Ogrzewanie chodziło tylko na grzejnikach i na krzywej 0.8 z przesunięciem o 2 stopnie, w czasie świąt kiedy w domu było sporo ludzi temperatura 23 stopnie się trzymała, lecz po nowym roku gdzie w domu na parterze praktycznie przez cały dzień nie ma nikogo temperatura oscylowała w przedziale 21-21,6 stopnia co uruchamiało sterownik w pokoju. Pomieszczenia nie mogły się dogrzać. Postanowiłem uruchomić jednak podłogę i teraz pytanie... jaką temperaturę ustawić aby była podawana na podłogę? obecnie idzie przez zawór 27 stopni. zmniejszyć czy zwiększyć? Po włączeniu podłogówki zauważyłem, że piec dobił do temperatury 65 stopni gdzie ustawiona jest zadana 68 i zaczął się wygaszać :/.

Red DasPell 20 kW, 200m/80m Podłoga+ 250 L zbiornik CWU + Palnik PellasX MiniV2, + RControl EM890 , + Afriso ARM 323

1 rok 2 tygodni temu #13689 przez MateuszZurek
Treść

Robson1916 napisał: Witam ponownie, postanowiłem uruchomić znowu podłogę po wcześniejszym jej wyłączeniu. Ogrzewanie chodziło tylko na grzejnikach i na krzywej 0.8 z przesunięciem o 2 stopnie, w czasie świąt kiedy w domu było sporo ludzi temperatura 23 stopnie się trzymała, lecz po nowym roku gdzie w domu na parterze praktycznie przez cały dzień nie ma nikogo temperatura oscylowała w przedziale 21-21,6 stopnia co uruchamiało sterownik w pokoju. Pomieszczenia nie mogły się dogrzać. Postanowiłem uruchomić jednak podłogę i teraz pytanie... jaką temperaturę ustawić aby była podawana na podłogę? obecnie idzie przez zawór 27 stopni. zmniejszyć czy zwiększyć? Po włączeniu podłogówki zauważyłem, że piec dobił do temperatury 65 stopni gdzie ustawiona jest zadana 68 i zaczął się wygaszać :/.

Ja mam podłogi na RTL więc puszczam to co mi mieszacz poda. W sumie między 25 a 40 Stopni. RTL-e mam ustawione w okolicy 35 stopni.

Jak masz osobny obieg do podłogi dałbym między 27 a 30 stopni w zależności od temperatury na zewnątrz. Jak nie możesz sterować temperatura podłogi od temperatury na zewnątrz to stałe 27 stopni powinno wystarczyć, choć podłogi będą się długo wygrzewać i raczej nie będą ciepłe.
Też dużo zależy od tego czy lubisz ciepła podłogę i jaki masz materiał na niej.
A i jak będzie wiało to podłoga przy tej temperaturze może sobie nie poradzić.
Musisz poobserwować czy 27 stopni ci wystarcza a jak nie to najwyżej podnieś.

Wygaszanie pieca przed zadana może powodować albo wejście w czyszczenie po dłuższej pracy albo piec stwierdził, że nie ma płomienia.

Nie napisałeś ile piec pracował przed tym wyłączeniem. Chodzi o ciągłą pracę.

Przypadek z płomieniem może mieć parę przyczyn od awarii czujnika po silny wiatr na zewnątrz przy braku regulatora ciągu kominowego RCK co może powodować szybkie wypalanie dawki paliwa na palniku.
Twoj piec akurat pracował z niską mocą więc i paliwa nie było dużo.

CY u ciebie obecnie wieje?
Czy po ponownym rozpaleniu piec normalnie pracuje?
Czy był płomień jak piec kończył pracę przy 65 stopniach?

1 rok 2 tygodni temu #13690 przez MarioBross
Treść
Czy płomień z palnika podczas pracy zawsze powinien wychylac się poza palnik, być widoczny po otwarciu drzwiczek, nawet na mocy minimalnej?

1 rok 2 tygodni temu #13691 przez jackjj
Treść
U mnie podczas rozpalania i na najmniejszej mocy nie wychodzi poza rynnę

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

1 rok 2 tygodni temu #13692 przez Patrol
Treść

MarioBross napisał: Czy płomień z palnika podczas pracy zawsze powinien wychylac się poza palnik, być widoczny po otwarciu drzwiczek, nawet na mocy minimalnej?

zależy jaką masz tą moc minimalną, nadmuch i histerezy (przy małych histerezach H,1 H2 zostanie przed wygaszaniem więcej paliwa na rynnie, więc płomień będzie dłuższy)

1 rok 1 tydzień temu #13694 przez Robson1916
Treść
Witaj. Wieje wieje aktualnie. Też mam taki problem teraz, że piec nie rozpala się po spadku temperatury zadanej kotła tylko jakby działą według temperatury CWU. Tj. zadaną kotła mam 68 stopni i histerezę 15... więc przy 53 stopniach powinien się rozpalać. Lecz kocioł nie rozpala się a pompy pracują aż wyciągną wodę z niego. Dzisiaj zszedłem do Kotłowni i na kotle było 26 stopni lecz CWU miało 44 stopnie gdzie zadana CWU to tez 44 stopnie.... zmieniłem histerezę CWU na 1 stopień i dopiero po spadku CWU do 42,8 Kocioł zaczął się rozpalać...;/ Nie działa według histerezy Kotła tylko CWU ;/ Regulator ciągu jakiś mam ale czy działa to nie wiem bo nie wiem dokładnie jak go ustawić, starałem się mu coś zmienić ale czy to działa?

Red DasPell 20 kW, 200m/80m Podłoga+ 250 L zbiornik CWU + Palnik PellasX MiniV2, + RControl EM890 , + Afriso ARM 323

1 rok 1 tydzień temu #13695 przez Markus
Treść
Czy kolega nie ustawionego jakiegoś termostatu pokojowego, który wyłączył kocioł po uzyskaniu odpowiedniej temperatury pomieszczenia.?

_______________________________________________________________________________________________________________________
Q PELLET DUO 25 kW, Xmini 35, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW, RCK, AURATON 2005 TX PLUS

1 rok 1 tydzień temu #13696 przez MateuszZurek
Treść

Markus napisał: Czy kolega nie ustawionego jakiegoś termostatu pokojowego, który wyłączył kocioł po uzyskaniu odpowiedniej temperatury pomieszczenia.?

Piec może też pracować w trybie automatycznym.
Możliwe, że temperatura na zewnątrz jest powyżej progu wejścia w tryb zima.

Z tego co pamiętam ustawia się to w menu cwu.