Heiztechnik - Producent kotłów

DasPell wasze spalanie i parametry

2 miesiąc 3 tygodni temu - 2 miesiąc 3 tygodni temu #14412 przez MateuszZurek
Treść

MarioBross napisał: Dokładnie taka mam ta pompe. Grzejniki są jeden w sypialni, tam akurat nie mam podlogowki czego żałuję i nie mogę go zakręcić. Drugi chodzi w łazience to też dobrze bo ręczniki schną. Jeszcze inny trzyma jakaś temperaturę w pralni. No to nic to czyli że z ta pompka nic nie zrobię. 

Zawsze da się coś zrobić tylko pytanie czy ma to sens. 
Ja korzystam z systemu xiaomi aqara aqara.pl/
Potrzebowałbyś trzech czujników, bramki oraz przekaźnik. Wszystko spinasz w aplikacji na telefonie i dodajesz reguły sterujące przekaznikiem, do którego podpięta masz pompę. 
To jest jedno z prostszych rozwiązań i chyba tańszych jak kupisz u kolegów z Chin.
Trzeba też uważać przy zakupie bo cześć czujników jest na bluetooth a nie wszystkie bramki go obsługują. 
Koszt powinien się zamknąć w okolicy 300 - 400 zł. 

Tauron ma podobny system ale nie wiem czy ma przekaźnik. 

Danfos link Potencjalnie mógłby spbie z tym poradzić ale też nie wiem czy mają przekaźnik. 

Możesz także zrobić wszystko sam na na przykład esp ale to wymaga made czasu i wiedzy z elektroniki i programowania. 

Jest jeszcze projekt supla  www.supla.org/pl/
Inna opcja to fibaro, ale to jest mega drogie. 

Fajna opcja jest sonof ale tu musiałbyś wgrać inne oprogramowanie i gdzieś postawić domoticz. 

Ogulnie potrzebujesz jakiegoś rozwiązania inteligentnego domu, których na rynku jest bardzo dużo. 

Jak korzystam z xiaomi. Mam czujniki temperatury, dwie kamery oraz przyciski i przekaźnik sterujący Cyrkulacja.
Minusem jest to, że reguły automatyzacji zapisane są w chmurze i przy problemach z siecią system trochę niedomaga, ale zdarza się to rzadko. 
Plusem natomiast jest mnogość czujników i są względnie tanie a także da się je zintegrować z domoticz. 

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 miesiąc 3 tygodni temu #14413 przez MarioBross
Treść
Dzieki. Czyli że są ciekawe na to rozwiazania, być może z któregoś skorzystam bo ta pompka delikatnie mnie denerwuje, kiedy pracuje a nie musi. 

2 miesiąc 2 tygodni temu #14448 przez MarioBross
Treść
Z kotlownia to same niewiadome. Mam identycznie zrobiona instalacje jak moi rodzice, w sensie powrót który idzie do zaworu 3D oraz zasilanie powrotu Pompka. Nie przypominam sobie abym w zeszłym roku miał taki problem ale teraz jest. Chodzi o to że kiedy Pompka od dogrzania powrotu się zalaczy to zamiast iść w stronę pieca i tam grzać ona idzie w druga stronę i dogrzewa niepotrzebnie zawór 3d i ten jest bardzo często przegrzany, ma dużo wyższa temp niż zadana. Czy coś kontroluje jeszcze przepływ wody do kotła czy jak to działa? Jest tam dziwny element który nie wiem do czego służy, może on przymyka coś i dlatego pcha w druga stronę? No i powrót też zbyt często mam za niski niż zadany. Ktoś wie o co kaman? 
Załączniki:

2 miesiąc 2 tygodni temu #14452 przez MateuszZurek
Treść
Mi to wygląda na przepływomierz. 
Masz to do czegoś podpięte. Sprawdź czy pokazyje coś. 
Mógł się zawiesić albo za kamienic. Stuknij go kluczem w części gdzie przepływa woda. Może się odwiesi. 

2 miesiąc 2 tygodni temu #14454 przez MarioBross
Treść
Właśnie że w komputerze nigdzie nic z tym związanego nie znajduje. A może tutaj na nim właśnie mam jakiś problem. Co sądzisz o takiej instalacji, czy jest źle wykonana? Czemu zasilanie powrotu pcha mi w druga stronę do zaworu 3d a u rodziców na tej samej zasadzie już nie? Czyżby instalacja grawitacyjna lepiej się tutaj sprawdzala i może ciśnienie powrotu jest większe i nie pozwala tej z zasilania się cofać? Sam już nie wiem. Zawor zwrotny pomiędzy nimi by pewnie rozwiązał sprawę, ale hydraulik o tym wcześniej nie pomyślał? 

2 miesiąc 2 tygodni temu #14455 przez MarioBross
Treść
Załączniki:

2 miesiąc 2 tygodni temu #14456 przez MateuszZurek
Treść

MarioBross napisał: Właśnie że w komputerze nigdzie nic z tym związanego nie znajduje. A może tutaj na nim właśnie mam jakiś problem. Co sądzisz o takiej instalacji, czy jest źle wykonana? Czemu zasilanie powrotu pcha mi w druga stronę do zaworu 3d a u rodziców na tej samej zasadzie już nie? Czyżby instalacja grawitacyjna lepiej się tutaj sprawdzala i może ciśnienie powrotu jest większe i nie pozwala tej z zasilania się cofać? Sam już nie wiem. Zawor zwrotny pomiędzy nimi by pewnie rozwiązał sprawę, ale hydraulik o tym wcześniej nie pomyślał? 

Nie jestem ekspertem aby stwierdzić czy instalacja jest poprawna.
Z tego co widzę jak zawór 3d zostanie zamknięty, praca na krótkim obiegu, to pompa ochrony powrotu może odwrócić przepływ w części na lewo od pompy. Wydaje się, że zawór zwrotny rozwiąże problem. 

Ogolnie powinno się eliminować obieg grawitacyjny. Nie da się nim dobrze sterować. 

Ten przepływomierz na powrocie. Do czego jest on podłączony? 

2 miesiąc 2 tygodni temu #14462 przez MarioBross
Treść
Idzie do skrzynki, a w niej jak widać na zdjęciu 3 przewody podłączone a dwa obcięte, czemu? 
Załączniki:

2 miesiąc 2 tygodni temu #14464 przez SERWIS
Treść
Nie wypowiem się na temat instalacji, bo jej nie widzę, przydałby się jakiś, choćby odręczny schemat.
Co do przepływomierza, to nie ma on żadnego znaczenia dla działania instalacji.
Mierzy on przepływ a sterownik przelicza to na ilość wyprodukowanej energii. Co do podłączenia, to ktoś wykorzystał przewód czterożyłowy i dwie żyły obciął.

2 miesiąc 2 tygodni temu #14466 przez MarioBross
Treść
W instalacji wszystko jest myślę że jak najbardziej ok, wiadome można by ja lepiej zrobić, nawet ja jako laik po czasie widzę, że są lepsze rozwiązania. Problem mam jedynie z zaworem 3d który chcąc zaczerpnąć wody z powrotu i schłodzić się kiedy jest taka potrzeba, ten dostaje gorąca wodę z ochrony powrotu, tutaj dla mnie sprawa skomplikowana bo podobne ułożenie instalacji w innej kotłowni działa jak należy i zawor zawsze trzyma idealna temperaturę kiedy u mnie dobija do 65 C.