Heiztechnik - Producent kotłów

DasPell wasze spalanie i parametry

2 miesiąc 2 tygodni temu #14467 przez MarioBross
Treść
A ten przewod od przeplywomierza to nie wiem czy dobrze ze obciety bo w kostce jest 5 pinow a do skrzynki tylko 3 , ale to nie na moja głowę. Byle by to działało. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 miesiąc 2 tygodni temu #14468 przez MarioBross
Treść
Panowie a powiedzcie mi czy dobrze mam podlaczony zawor mieszajacy, otwarcie zamknięcie? Może te kabelki są coś nie tak? 
Załączniki:

2 miesiąc 2 tygodni temu #14470 przez MateuszZurek
Treść

MarioBross napisał: Panowie a powiedzcie mi czy dobrze mam podlaczony zawor mieszajacy, otwarcie zamknięcie? Może te kabelki są coś nie tak? 

Po tych kablach nic nie można powiedzieć. 
Najlepiej będzie jak znajdziesz instrukcje do twojego silownika i porównasz podpięcie kabelków. 

2 miesiąc 2 tygodni temu #14471 przez MarioBross
Treść
Kompletne dno, jak bym kabli nie podpial efekt jest ten sam, mocne przegrzanie zaworu 3d  . Nawet jak go manualnie próbuje zmienić nic to nie daje. I co mi z tych komputerów i całej reszty jak to w ogóle nie działa. Teraz na grzejniki puszcza tak jakby w ogóle zaworu nie było , czyli starodawny system. 
Załączniki:

2 miesiąc 2 tygodni temu #14472 przez MateuszZurek
Treść
To raczej nie jest kwestia komputera i sterowania a samej instalacji, która dopuszcza taka sytuację. 
Rozrysuj sobie układ na kartce. Zaznacz kierunki przepływu i zobaczysz, że tam gdzie nie ma zaworów zwrotnych może zajść odwrotny przepływ wymuszony pompa ochrony powrotu. 

Mam jeszcze jeden pomysł. 
Wyłącz na jakiś czas pompę ochrony powrotu. To ma szansę wykluczyć lub potwierdzić jej udział w tej sytuacji. 
Zostanie jeszcze grawitacja ale może nie będzie aż tak bardzo przeszkadzać w eksperymencie. 

2 miesiąc 2 tygodni temu #14473 przez MateuszZurek
Treść
To raczej nie jest kwestia komputera i sterowania a samej instalacji, która dopuszcza taka sytuację. 
Rozrysuj sobie układ na kartce. Zaznacz kierunki przepływu i zobaczysz, że tam gdzie nie ma zaworów zwrotnych może zajść odwrotny przepływ wymuszony pompa ochrony powrotu. 

Wyłącz na jakiś czas pompę ochrony powrotu. To ma szansę wykluczyć lub potwierdzić jej udział w tej sytuacji. 
Zostanie jeszcze grawitacja ale może nie będzie aż tak bardzo przeszkadzać w eksperymencie. 

2 miesiąc 2 tygodni temu - 2 miesiąc 2 tygodni temu #14474 przez MateuszZurek
Treść
Rozrysuj sobie układ na kartce. Zaznacz kierunki przepływu i zobaczysz, że tam gdzie nie ma zaworów zwrotnych może zajść odwrotny przepływ wymuszony pompa ochrony powrotu. Jak nie patrze na ten układ to widzę dwie pętle jedna krótkiego obiegu dla ochrony powrotu na prawo od siłownika wnika i druga na lewo od siłownika.
Jak masz pompy ustawione?
Ta ochrony powrotu na minimum a reszta na max? 

Jest jeszcze jedna możliwość. To ci się dzieje w momencie wyłączenia pompy ochrony powrotu. W ht TRONIC 900 jest osobne wyjście pompy ochrony powrotu I ona jest odłączana jak powrót osiągnie zadana temperaturę. W tym momencie układ co dostaję strzał ciepła, z którym siłownik na zaworze nie jest w stanie od razu sobie poradzić. 

Trochę się strona przywiesila I dodało mi 3 komentarze. 

2 miesiąc 2 tygodni temu #14483 przez MarioBross
Treść

Mniej więcej to tak wyglada, może trochę powrót pomieszalem z kolejnością ale z grubsza to tak by to było. Pompa CO chodzi na auto i tam przeważnie na najniższych obrotach , podlogowka też na jakimś trybie podlogowym ale ona się załącza jedynie wtedy kiedy któryś sterowniki da sygnał. Pompa ochrony kotła, dogrzewajaca powrót ustawiona na auto. Może te auto powinienem zmienić na jakieś inne obroty? 
Dodam jeszcze że u mnie w lini jest słabe ciśnienie, tak mniej więcej 1.5-1.8 bara, a instalacja zrobiona nie wiem jak bo się nie znam ale jak np wczoraj nie było wody w lini bo była awaria to i na piecu spadło ciśnienie do 0. Czy to normalne? To gdzie się ta woda z instalacji podziała? A też nie mam zaworu do dobijania wody do kotła, to chyba mi automatycznie to robi, ale gdzie i jak... 
Załączniki:

2 miesiąc 2 tygodni temu - 2 miesiąc 2 tygodni temu #14486 przez MateuszZurek
Treść
Dodałem kierunek, w którym także popłynie woda pchana przez pompę ochrony powrotu.

Tak jak sugerowałeś, tam chyba trzeba wstawić zawór zwrotny. Ale to musisz potwierdzić zinstalatorem lub serwisem. 

Ustawienie pompy ochrony powrotu powinno być minimalne. Może być auto ale jak najniższa opcja. 
Reszta pomp powinna mieć ustawienie auto ale wyższe niż to co jest na pompie ochrony powrotu. 
Wszystkie pompy w układzie bez sprzęgła hydraulicznego będą walczyć o wodę. 

Co oznacza, że w Lini masz słabe ciśnienie? 
Układ co powinien być oddzielony od wody z sieci zaworem umożliwiającym dopuszczenie brakującej wody. 
Jak nie masz tego rozdziału to przy zaniku ciśnienia w sieci woda się rozpręży najprawdopodobniej przy następnym pobraniu wody z kranu. 

Ty masz układ otwarty czy zamknięty? Pewnie zamknięty. 
Załączniki:

2 miesiąc 2 tygodni temu #14490 przez MarioBross
Treść
Nie mam pojęcia jaki to układ, zamknięty czy otwarty, nie znam się więc nie powiem Ci. Zauważyłem że problem z tym zaworem występuje właśnie wtedy kiedy pompa ochrony powrotu się załącza, wtedy pcha wodę w kierunku jak narysowales, więc tutaj zawor zwrotny w tym miejscu powinien rozwiązać problem, ale u innych zrobione tak samo i bez problemu trzyma temperaturę jak należy.