Heiztechnik - Producent kotłów

DasPell wasze spalanie i parametry

2 tygodni 6 dni temu #14510 przez MarioBross
Treść
Zmiana przyniosła efekt taki że zawor trzymał idealnie temperaturę ale za to powrót ciągle o 10 C za nisko i nie mógł dobić do zadanej temperatury. Tak jakby tutaj cos właśnie u mnie albo zawor szwankowal albo coś z komputerem. 
Zalaczenie pomp mam przy 55 a widzę że chodzą jeszcze jak piec ma 50, a ta od cwu w ogóle poza tymi wytycznymi i jak ma potrzebę to chodzi i już, nawet jakby piec miał 40 C. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 tygodni 6 dni temu #14511 przez MarioBross
Treść
Załączniki:

2 tygodni 6 dni temu #14512 przez MarioBross
Treść
Kierunek przepływu cieplej wody z kotła + ten rysunek prawidłowego podpiecia przewodow,  ostatnie zdjęcie same przewody, jest ok? 

2 tygodni 5 dni temu #14513 przez SERWIS
Treść
Wydaje się że wszystko jest w porządku.
Co do temperatury, to im wyższa będzie temperatura kotła, tym bardziej będzie wygrzany powrót.
Temperatura 45 na powrocie nie jest zła. W tym rozwiązaniu chodzi o to, aby zawsze, jak temperatura jest poniżej 55 na powrocie, to działało podmieszanie. Nie jest to jak widać zwór, który tę temperaturę stabilizowałby idealnie.

2 tygodni 5 dni temu #14519 przez MarioBross
Treść
Ok dzięki Panowie za fachowe porady. Poobserwuje sytuację i jeśli będzie już konieczność to wstawię ten zawor zwrotny. 
Jak mam ustawiona temperaturę zalaczania pomp obecnie na próbę 60 a piec mając 55 nie wyłącza pomp to to jest normalne? 

2 tygodni 3 dni temu #14526 przez SERWIS
Treść
Temperatura załączenia nie może być równa temperaturze wyłączenia, bo inaczej pompa taktowałaby.
Wydaje mi się, że ta różnica wynosi 10 stopni.