Heiztechnik - Producent kotłów

Podajnik na węgiel

3 miesiąc 3 tygodni temu #14102 przez ampeg
Podajnik na węgiel was created by ampeg
Czołem użytkuje kocioł 7 lat. Po tym czasie blacha podajnika została przeżarta przez rdzę i wystąpiły dziury. Stosowałem suche paliwo. Ale trudno, pytanie idzie to wyspawać i używać dalej? czy Raczej nowy. Dzięki. 
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 miesiąc 3 tygodni temu #14103 przez SERWIS1
Treść
Witam

Spawanie skorodowanej blachy będzie trudne (ale nie niemożliwe - może znajdzie się rzemieślnik, który wytnie i wymieni skorodowane blachy) - warto zweryfikować koszty naprawy i wymiany na nowy. 
Nowy zbiornik do kotła HT Eko to koszt 650 zł netto (+23% VAT) + koszt przesyłki na palecie Euro 170 zł netto (+23% VAT). Gdybyś chciał zamówić taki zasobnik to dołącz zdjęcie wersji pokrywy zasobnika ze sterownikiem (7 letni kocioł ma inaczej zabudowany sterownik niż obecny).

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 miesiąc 3 tygodni temu #14104 przez SERWIS
Treść
Z tego co widzę, to nie jest to typowa rdza, a takie dziury, to efekt działania kwasów zawartych w paliwie. Niestety nawet teoretycznie suchy węgiel ma w sobie wilgoć, która wytrąca się na ściankach zbiornika i po zetknięciu z siarką zawartą w węglu tworzy kwas. Prawdopodobnie na początku, gdy dziury były niewielkie, to na zewnątrz miałeś bąble, jakby nalot soli labo czegoś w tym stylu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.