Heiztechnik - Producent kotłów

Red one - częste załączanie pieca na CWU

3 miesiąc 3 tygodni temu #14112 przez Edi
Witam - czy to normalne ze piec załącza się koło 5 razy na dobę do podgrzania CWU w trybie lato histeryza 10?

Załącznik nie został znaleziony

Rodzina 4 osobowa woda używana trochę rano i wieczorem. Jak czytam na forum inni piszą ze załącza się Max 2 razy a czasem raz na dobę. Dodam ze zupełnie nie znam się na tym. Dodatkowo nie wiem czemu ale do popielnicą nie wpada mi popiół tylko kawałki nie spalonego pelletu natomiast popiół jest wszędzie dookoła ... zdjęcia w załączeniu 
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 miesiąc 3 tygodni temu #14113 przez MateuszZurek
Treść
Cześć,
Tak częste załączanie się ładowania CWU może wynikać z dwóch przyczyn
1) masz słabo zaizolowany pojemnik CWU i temperatura szybko spada o te 10 stopni,
2) czujnik masz na dole pojemnika. Tak umiejscowiony czujnik szybko jest zalewany zimną wodą.

Jak trafisz na ładowanie cwu to sprawdź temperaturę wody w pojemniku.

Nie napisałeś jaki masz pojemnik i jak podpięty.

Pellet w popielniku prawdopodobnie wynika z nie wypalenia w czasie wygaszania.
Musisz podregulować podawanie. U ciebie chyba tyko wydajnością podajnika lub mocą pieca można to zrobić.
Na początek wykonaj przeważenie podawania i skoryguj ustawienia w sterowniku.

3 miesiąc 3 tygodni temu #14114 przez Edi
Treść
Dzieki za odpowiedz. Pojemnik na wodę ma pewnie 200 litrów, był zakupiony pare lat temu razem z piecem zwykłym na węgiel. Tydzień temu wymieniony na pelletowy. Monterzy stwierdzili ze pojemnik na wodę jest ok i nie trzeba wymieniać. Przy paleniu węglem termometr na zbiorniku wody wahał się między 40-70 stopni teraz jest ciagle w okolicy 55-60. Już po dwóch dniach wzywałam panów bo na początku piec załączal się 6-8 razy, powiedziałam żeby zmienili może histeryza z 5 na 10 a oni jeszcze dodatkowo przełożyli czujnik z góry zbiornika na dół. Ja się na tym kompletnie nie znam ale jak czytam ze na 4 osobowa rodzine piece załączają się raz na dobę i spała koło 6-7 worków na miesiąc a u mnie 5 razy się załącza na dobr i dodatkowo przez 6 dni spalił ponad dwa worki to chyba coś jest nie tak

3 miesiąc 3 tygodni temu #14115 przez MateuszZurek
Treść
Cześć,
Tu masz przyczynę:

Edi napisał: a oni jeszcze dodatkowo przełożyli czujnik z góry zbiornika na dół

Czujnik temperatury powinien być na górze.
Jak jest na dole to przy pierwszych pobraniach wody zostanie zalany zimną wodą i szybko temperatura spadnie poniżej 10 czy nawet 20 stopni histerezy.
Przerabiałem ten sam temat.
Z czujnikiem na dole nie idzie wyregulować ładowania CWU.

Na początek przełóż czujnik na górę.

3 miesiąc 3 tygodni temu #14116 przez Edi
Treść
Czyjnik przełożony i wszystko ok- załącza się raz albo dwa na dobę. A nie wiesz czemu popiół nie wpada na dół popielnicą tylko gromadzi się wszędzie dookoła? 

3 miesiąc 3 tygodni temu #14117 przez MateuszZurek
Treść

Edi napisał: Czyjnik przełożony i wszystko ok- załącza się raz albo dwa na dobę. A nie wiesz czemu popiół nie wpada na dół popielnicą tylko gromadzi się wszędzie dookoła? 

Ciężko powiedzieć.
Mam inny piec ale spodziewam się, że możesz mieć za duży ciąg i drobinki popiołu latają po całej komorze spalania i wypełniają wszystkie zakamarki.

Spróbuj zadzwonić do serwisu może coś doradzą.

3 miesiąc 1 tydzień temu #14121 przez SERWIS1
Treść
Witam

Wyczyść popielnik z popiołu  i resztek pelletu a następnie podnieś nastawę wody w zbiorniku aby kocioł się odpalił. Po rozpaleniu otwórz na chwilę drzwi podczas pracy i sprawdź czy w popielniku znajduje się pellet (w popielniku nie powinno być pelletu). Zamknij drzwi i sprawdź ponownie po wygaszeniu kotła. Napisz co zauważyłeś.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

2 tygodni 1 dzień temu #14297 przez Edi
Treść
Pellet już się wypala całkowicie ale ciagle problem z popiołem - prawie w ogóle nie wpada do popielniczka tylko odkłada się wszędzie dookoła na ścianach i za odkręcania płytka za popielnikiem? Czy coś można z tym zrobić? 

2 tygodni 1 dzień temu - 2 tygodni 1 dzień temu #14298 przez MateuszZurek
Treść

Edi napisał: Pellet już się wypala całkowicie ale ciagle problem z popiołem - prawie w ogóle nie wpada do popielniczka tylko odkłada się wszędzie dookoła na ścianach i za odkręcania płytka za popielnikiem? Czy coś można z tym zrobić? 

Cześć, 
Niestety to może być wina twojego paliwa. 
Spełnia ono jakiekolwiek normy? 
Jeżeli dobrze pamiętam zdjęcie to popiół wyglądał na drobniejszą wersję popiołu po spaleniu drewna. 
Raczej będzie łatwo latał i dlatego masz go wszędzie poza popielnikiem. 

Możesz spróbować lekko zmniejszyć nadmuch ale to może nic nie dać, bo w tym piecu jest wyciąg spalin a nie nadmuch.
Najlepiej będzie zmienić paliwo na jakieś z normą DIN plus A1. 

Dużo tego paliwa masz I w sumie co to za paliwo?
A, i zawsze możesz próbować reklamować paliwo,. Oczywiście pod warunkiem, że miało spełniać jakieś normy a nie kupiłeś pelletu przemysłowego czy innego śmiecia. 

2 tygodni 1 dzień temu #14299 przez Edi
Treść
Pellet A1 wg wymagań normy ISO [url=tel:17225-2-201 4]17225-2-201 4[/url] (E) - takie info jest na opakowaniu