Heiztechnik - Producent kotłów

Red one - częste załączanie pieca na CWU

2 tygodni 23 godzin temu #14300 przez MateuszZurek
Treść

Edi napisał: Pellet A1 wg wymagań normy ISO [url=tel:17225-2-201 4]17225-2-201 4[/url] (E) - takie info jest na opakowaniu

I tu niestety może być diabeł pogrzebany.
Jeżeli nie masz znaczka Din plus lub EN Plus na opakowaniach to prawdopodobnie twój pellet nie jest certyfikowany.

ISO [url=tel:17225-2-201 4]17225-2-201 4[/url] - to jest tylko norma w oparciu, o którą prowadzona jest produkcja.
A1 - to klasa pelletu. Powinien produkować określone ilości popiołu i mieć określoną wilgotność

Proponuję przeczytać  pellet-poznan.pl/index.php?option=com_co...0&Itemid=127&lang=pl lub jakikolwiek inny artykuł o certyfikatach dla pelletu.

W artykule, który podałem są linki umożliwiające sprawdzenie czy producent ma certyfikat DIN plus lub EN Plus.

Musisz niestety potestować pellet, który masz dostępny lokalnie i wybrać taki, który będzie sprawiał najmniej problemów.
Trzymaj się pelletu sosnowego posiadającego certyfikat DIN plus lub EN plus a zminimalizujesz ilość problemów.
Niestety ich nie wyeliminujesz.
Ostatnio przerabiałem temat reklamacji i wymiany paliwa. Wszystko się udało i tak zmienię sprzedawcę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 tygodni 19 godzin temu #14302 przez SERWIS1
Treść
Witam

W celu ograniczenia ilości pyłu wokół paleniska można zmniejszyć jeszcze delikatnie nadmuch na mocy maksymalnej o 5 - 10%.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

2 tygodni 19 godzin temu #14304 przez Edi
Treść
Teraz mam moc maksymalna 18kw a nadmuch - moc maksymalna 83%. To który parametr mam zmienić? 

2 tygodni 17 godzin temu #14305 przez MateuszZurek
Treść

Edi napisał: Teraz mam moc maksymalna 18kw a nadmuch - moc maksymalna 83%. To który parametr mam zmienić? 

Chodzi o nadmuch w mocy maksymalnej. 
A tak w sumę to który ty masz piec? 
Jaka moc? 8, 11, 15 czy 20 kw? 
Czy ktoś robił przeważenie podawania i potem skorygował parametry w sterowniku? 

Ty masz wyciąg spalin więc parametr nadmuch będzie inaczej ustawiany niż u mnie ale dalej 83% wydaje się lekka przesada. 
To też może być przyczyną takiego popiołu. 

Zmniejsz o 5 - 10% jak sugerował serwis i obserwój.

2 tygodni 14 godzin temu #14306 przez Edi
Treść
Mam 20kw. Nie wiem czy ktoś robił przewazenie (ustawienia wprowadzali ci co montowali całość a ja zielona w temacie jestem...)

2 tygodni 11 godzin temu - 2 tygodni 11 godzin temu #14307 przez MateuszZurek
Treść

Edi napisał: Mam 20kw. Nie wiem czy ktoś robił przewazenie (ustawienia wprowadzali ci co montowali całość a ja zielona w temacie jestem...)

OK, 
Profilaktycznie wykonałbym przeważenie podawania. 
Jak monter tego nie wyjaśnił to w instrukcji ta procedura powinna być opisana orac co z tymi informacjami zrobić. 

Ogólnie chodzi o to aby przy wyłączonej automatyce odkręcić elastyczny łącznik podajnika i za pomocą sterowania ręcznego uruchomić podajnik i zebrać to co wypadnie do jakiegoś wiadra i to zważyć. 
Nie pamiętam czy podajnik będzie pracował przez 2 czy 10 minut na raz. 
Jak 2 to uruchamiasz go 5 razy i to co podał ważysz i mnożysz razy 6 aby dostać wydajność godzinową. 

W sterowniku ustawiasz moc maksymalna pieca, kaloryczność paliwa, wydajność podajnika oraz nadmuch. 

Taka procedure powtarzasz co dostawę piwa. 

Szczegóły powinny być w instrukcji.
heiztechnik.pl/dokumenty/INSTRUKCJE%20A/...%2011.04.2019%20.pdf

Na forum także był już poruszany ten temat. 

Możesz także zadzwonic do serwisu i przeprowadza cie przez tą procedurę jak będziesz przy piecu. 

1 tydzień 6 dni temu #14312 przez SERWIS1
Treść
Witam

Zmniejsz nadmuch mocy maksymalnej do 75% i poobserwuj kilka dni jakie są efekty.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

1 tydzień 6 dni temu #14318 przez Patrol
Treść
u mnie niedawno był przegląd (tu podziękowania za wizytę dla serwisanta HT) i kontrolnie wykonane przeważenie wykazało różnicę ponad 3kg/h i to jeszcze w górę w stosunku do pomiarów wykonanych zaraz po zakupie opału..
dodam, że pellet ten sam, kąt nachylenia rury bez zmian, więc nie spodziewałem się różnicy większej niż 200g, a tu taki zonk