Heiztechnik - Producent kotłów

Wąska kotłownia

3 tygodni 14 minut temu #14826 przez baranek93
Wąska kotłownia was created by baranek93
Witam, kupiłem dom stare budownictwo z kopciuchami.
Zdecydowałem że zrobię ogrzewanie wody i grzejników kotłem na pellet. Niestety nie mam zbyt dużo pomieszczeń i zdecydowałem się, że z jednego pomieszczenia szerokiego na 90cm i długiego na 3.5m zrobię kotłownię. Zaczął się problem z dobraniem kotła do takiej wąskiej kotłowni z racji, że większość potrzebuje po 0.5m z jednej i drugiej strony za kotłem, mało tego mają wyczystke z komina z tyłu kotła. No i znalazlem heiztechnik, dużo ludzi też poleca do takich małych kotłowni jaka będę posiadał. Z tym że mam pytanie, gdyż wyczytałem że kocioł Basic one potrzebuje po 20 cm wolnej przestrzeni za i po obu bokach. Z moich wyliczeń wynika że u mnie byłoby po 13 cm po bokach z tyłu mogę sobie pozwolić na więcej. Czy są duże przeciwskazania do czegos takiego? Z czym to się wiąże? z możliwością przegrzania pieca, niewłaściwą konfiguracją kotła? Widziałem zdjęcia na których ludzie użytkują takie kotły i nie mają zalecanych odległości. Pozdrawiam Damian
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 tygodni 6 dni temu #14827 przez SERWIS1
Treść
Witam

Zalecane minimalne odległości są potrzebne do obsługi serwisowej. Możliwe, że ich wykorzystanie nigdy nie będzie konieczne.

W przypadku, gdy będzie to konieczne to w ostateczności kocioł można odpiąć od instalacji.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 tygodni 6 dni temu #14831 przez SERWIS
Treść
Wydaje mi się, że tak jak pisałeś, zrób większą odległość z tyłu. W razie czego ktoś od tyłu będzie mógł do niego wskoczyć. Ponadto ustaw kocioł tak, aby z prawej strony było około 5 cm, a po lewej będzie możliwość serwisowania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.