Heiztechnik - Producent kotłów

Przegrzewaniem kotła

2 tygodni 2 dni temu #14854 przez Pitek
Treść
Zatrzymuje się po osiągnięciu temperatury narazie po tych ustawieniach co napisał serwisant jest ok na wygaszaniu temperatura dochodzi do 74 stopni i w ogóle piec przestał buczec podczas rozpalania 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 tygodni 2 dni temu #14855 przez MateuszZurek
Treść

Pitek napisał: Zatrzymuje się po osiągnięciu temperatury narazie po tych ustawieniach co napisał serwisant jest ok na wygaszaniu temperatura dochodzi do 74 stopni i w ogóle piec przestał buczec podczas rozpalania 

Może spróbuj podziałać z obnizeniem zamiast zatrzymywać pompę. 

Nawet duże obniżenie na przykład o 10 stopni nie będzie natychmiastowe jak wyłączenie pompy. Powinno zniwelować przegrzewanie czy nawet duże przebicia zadanej. 

2 tygodni 2 dni temu #14856 przez Markus
Treść
Ja korzystam właśnie z obniżenia temperatury na zaworze (mieszaczu) ale o 2 stopnie. Zmniejszenie o 10 stopni zamknie zawór do zera i gorąca woda nie będzie odbierana z kotła.  Trzeba by poeksperymentować z tym obniżeniem od termostatu w Twoich warunkach.

_______________________________________________________________________________________________________________________
Q PELLET DUO 25 kW, Xmini 35, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW, RCK, AURATON 2005 TX PLUS

1 tydzień 1 dzień temu #14922 przez Pitek
Treść
Mam pytanie piec mam ustawiony moc na 8kw maksymalne obroty dmuchawy na 50% na ile ustawić minimalne obroty dmuchawy ja mam 17% zauważyłem że temeperatura podczas wygaszania też ma coś wspólnego z minimalnymi obrotami 

1 tydzień 14 godzin temu #14923 przez SERWIS1
Treść
Witam

W pierwszej kolejności sprawdź na ile masz ustawiony zakres modulacji - parametr w serwisie. Ustaw na 15 stopni C. 
Czym mniejszy zakres modulacji tym później sterownik zmniejsza moc przed temperaturą zadaną.

Nadmuch mocy minimalnej ustaw na 12%.

Ustawienie obniżenia na zaworze skutkuje małym przepływem gorącej wody na instalację i delikatnie grzejącymi grzejnikami. W praktyce takie obniżenie może trwać bardzo długo, ponieważ nie odcinamy ciepła od grzejników tak jak podczas wyłączenia pompy. Kocioł nie ma nagłego odcięcia odbiorów ciepła więc płynnie zmniejsza moc dobijając do temperatury zadanej i wygaszając palenisko.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik