Jaki kupić bezprzewodowy programator pokojowy

Strona główna Forum Pomoc techniczna Jaki kupić bezprzewodowy programator pokojowy

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #71252

      Witam
      Chcę kupić programator pokojowy bezprzewodowy i prosiłbym o poradę jaki no i żeby nie był za drogi.Mam sterowni ht-tronic 500 i piec Q ECO DUO 17.
      Prosiłbym jeszcze o instruktaż podłączenia do sterownika ht-tronic 500 podobno jest to w miarę proste.
      Myślałem o czymś takim-REGULATOR SALUS 091FLRF BEZPRZEWODOWY,-lub-REGULATOR TEMPERATURY AURATON 2025 RTH ,-lub-HONEYWELL PROGRAMOWALNY REGULATOR POKOJOWY CM727RF
      Tylko czy one współpracują z ht-tronic 500 i piec Q ECO DUO 17 ?

    • #71257
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Wybór modelu może Panu doradzić jedynie sprzedawca ponieważ ilość dostępnych urządzeń jest bardzo duża.
      Na płycie głównej sterownika HT tronic 500 znajdują się dwie pary styków (na dwa przewody każde) : J 18 i J 19. J 18 to podłączenie „Termostat pokojowy kotła”, które sprawia że pompa CO wyłącza się w zależności od ustawienia termostatu. J 19 to podłączenie „Termostat pokojowy zaworu”, który może sterować zaworem mieszającym lub pompą zaworu w zależności od ustawienia.
      Po podłączeniu termostatu do sterownika należy włączyć Termostat pokojowy kotła lub zaworu oraz ustawić czas odłączenia pompy.
      Sterowniki przedstawione przez Pana będą współpracować ze sterownikiem kotła. Przy wyborze rodzaju sterownika należy szukać urządzeń działających na zasadzie zwarcia i rozwarcia styków (większość modeli na rynku).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #71255

      Witam
      Kupiłem programator pokojowy ( REGULATOR SALUS 091FLRF BEZPRZEWODOWY )ale po ściągnięciu kasety sterownika muszę powiedzieć ze niema tam żadnych styków J 18 ani J 19.. Ja chcę podłączyć pod Termostat pokojowy kotła żeby odłączało mi pompę i zrobiłem w tym celu zdjęcie płyty głównej sterownika HT tronic 500.Prosiłbym o wskazanie gdzie mam podłączyć przewody.Na przewodach mam napisane NO i COM gdzie który idzie , bo jeszcze jest jeden przewód i pisze na nim L i N i czy do przewodu prawdopodobnie L N montuje się wtyczkę do gniazdka? (również dołączyłem zdjęcie kabli i sterownika pokojowego jak i również podaje stronę schematu podłączenia -http://www.salus-controls.pl//data/product/attach/8Aaz091flrf.pdf ) .Na jednym ze zdjęć zaznaczyłem miejsce jedynie które przychodzi mi do głowy ale jest tam miejsce na 5 przewodów i z jednej strony pisze zawór o z w – a obok pompa zawór.Bardzo proszę o pomoc.
      Pozdrawiam

    • #71256

      Witam
      Kupiłem programator pokojowy ( REGULATOR SALUS 091FLRF BEZPRZEWODOWY )ale po ściągnięciu kasety sterownika muszę powiedzieć ze niema tam żadnych styków J 18 ani J 19.. Ja chcę podłączyć pod Termostat pokojowy kotła żeby odłączało mi pompę i zrobiłem w tym celu zdjęcie płyty głównej sterownika HT tronic 500.Prosiłbym o wskazanie gdzie mam podłączyć przewody.Na przewodach mam napisane NO i COM gdzie który idzie , bo jeszcze jest jeden przewód i pisze na nim L i N i czy do przewodu prawdopodobnie L N montuje się wtyczkę do gniazdka? (również dołączyłem zdjęcie kabli i sterownika pokojowego jak i również podaje stronę schematu podłączenia -http://www.salus-controls.pl//data/product/attach/8Aaz091flrf.pdf ) .Na jednym ze zdjęć zaznaczyłem miejsce jedynie które przychodzi mi do głowy ale jest tam miejsce na 5 przewodów i z jednej strony pisze zawór o z w – a obok pompa zawór.Bardzo proszę o pomoc.
      Pozdrawiam

    • #71254
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Na zdjęciu nr. 2 widać dwie diody (zielone), przy których są dwa styki. J 18 (term. pok. kotła) jest od strony czujników, a J 19 (term. pok. zaworu) następny.
      Przewód L i N to zasilanie.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.